محقق: مسلمیار می خواهد هزاره ها برده باشند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۳    ۱۳۹۶/۹/۸ کد خبر: 142307 منبع: پرینت

گپ مسلمیار هیچ ربطی به من ندارد و با هر شعار یا فکری که دارد کینه ای که در برابر هزاره ها دارد را تبارز می دهد و ما به او کاری نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی در برنامه "تحول" درخصوص اظهارات خود در اجلاس تهران گفت: نام اجلاس "بیداری اسلامی مجمع جهانی محبان اهل بیت و مساله تکفیری ها" بود که در دعوت نامه نیز آورده شده بود؛ برهمین اساس دعوتنامه به ریاست اجرایی فرستاده شد و پس از کسب تکلیف از رییس جمهور به این سفر رفتم.

محقق، درخصوص اظهارات مسلمیار مبنی بر شرم آور خواندن اظهاراتش بیان کرد: از گپ های مسلمیار بوی جنگ داخلی می آید و اینها همان کسانی هستند که جنگ دهه 70 در کشور را داغ کردند و متهم هستند که در موتر خود انتحاری را به پارلمان برده اند. گپ مسلمیار هیچ ربطی به من ندارد و با هر شعار یا فکری که دارد کینه ای که در برابر هزاره ها دارد را تبارز می دهد و ما به او کاری نداریم.

معاون دوم ریاست اجرایی، درخصوص ارتباط اظهارات خود در تهران و افزایش حملات بر مساجد در افغانستان نیز گفت: دو سال است که ده ها مسجد در کشور هدف قرار گرفتند، در جلال آباد مردم را ماین کشتند و مساجد را نابود کردند، در انفجار های مساجد کابل از باقرالعلوم گرفته تا امام زمان پل خشتی و امام زمان خیرخانه و تا دهمزنگ، سخی و مزار و هرات بیشتر از یک و نیم هزار نفر کشته شدند، آیا این انفجارها تاثیر حرف های من بوده است؟ اینها دو سال است که آدم می کشند .

وی، اظهارات رییس مجلس سنا را تبارگرایانه و داعش گرایانه خواند و اظهار کرد: همین کسانیکه از داعش حمایت کرد اند، آیا دیده اید که حمله به مسجدی را محکوم کرده باشند، وقتی که هزاران تن در مساجد کشته شدند، این آدم سکوت کرده است و حالا به من می گوید که چرا گفتی داعش بد است؟ اگر بد نیست پس چه هست؟

این مقام ارشد حکومت تصریح کرد: در مقابل طالب ایستادیم، در برابر تجاوزات خارجی ایستادگی کردیم و در برابر داعش نیز می ایستیم، ما مرده نیستیم که هر کس ما را بکشد و برده هم نیستیم و فکر نکنند که ما هزاره صد سال پیش هستیم! دنیا عوض شده است و مردم بیدار شده اند و از حق خود دفاع می کنند. برخی فقط می خواهند که هزاره برده باشد اما ما بردگی نمی کنیم و مسلمیار هر نیتی که دارد به خودش مربوط است.

محقق با بیان اینکه حلقاتی می خواهند که هزاره برده باشد اظهار کرد: اگر اینطور نیست پس معنای حرف های مسلمیار چیست؟ من معاون صدر اعظم افغانستان هستم و اظهار نظر کردم که خوب شد که حکومت داعش سقوط کرد اما یک نفر از رده پایین تر از من انتقاد می کند که چرا این حرف را زدم؛ خوب کردم که گفتم.

وی افزود: آنها می خواهند که دهه 70 را بر سر هزاره ها تکرار کنند. مسلمیار درباره 2 هزار نفری که در مساجد کشته شده است، اظهار نظری نکرده و درباره داعش نیز حرفی ندارد و از وقتی که من سقوط حکومت داعش را تبریک گفتم، غم وی را گرفته است!

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
محقق
مسلم یار
نظرات بینندگان:

>>>   مسلمیار می خواهد سهمیه اش از تورخم هشتادفیصد اضافه شود

>>>   چرا اینها از کشته شدن داغش خفه میشوند؟؟؟

>>>   همان داغشی که درننگرهار مسلمیار ده نفر رابالای ماین گذاشت وتوته توته ساخت همان داغشی که طفل نوزارد را پیشروی پدرش دوشق کرد

>>>   کسی که در برابر جنایت و قتل عام داعش در کشور ما و در تمام جهان سکوت کرده امروز انتقاد از سخنان محققیق در برابر جنگ علیه داعش میزنند خود داعش اند شرم باد بر اینگونه سیاسیون و شرم باد بر اینگونه افراد. نمیدانند که داعش ضد بشریت و زندگی است. عراق و سوریه را بر باد کرده و گریخته به افغانستان و با همکاری میکروب های افغانستان درینجا کشتار و تخریب را ادامه میدهند.

>>>   مسلمیار اصلا هزاره ها را ....واری بد می بشند و در یکی از نشست های خو د گفته بود اگر من در قدرت برسم هزراه ها را همه شا ن را از بین می برم

>>>   مسلمیار افکار داعشی دارد و این برای افغاسنتان خیلی بد است انسان چقدر پست باشد که از یک گروه آدمکش دفاع کند

>>>   آقاى محقق اولا اينكه تو يك بى سواد هستى. دوم اينكه از كفتار وكردا تو معلوم ميشود كه .... هم هستى سوم اينكه تو نماينده قوم شريف هزاره ها نيستى و مردم هزاره تو را نماينده خود نميدانند و جهارا اينكه در حال كوشش أين هستى كه قوم هزاره را به جنگ باندازى ويك هر و مرج را در افغانستان براه مى اندازد مقامات مسول مكلف هستند كه هر چه عاجل بخاطر جلوگيرى چنين وقائع داخل اقدام شوند

>>>   نه حالی تو برده یی کداهزاره برده است
تمام هزاره ها در تحصیلات عالی استند
زمانهای سابق خلاص شد حال تمام اقشار افغانستان حق دارند وزیر ومعین وداکتر وانجنیر وحقوقدان وغیره باشند
به جنگ تشویق کردن کار یک سرکار کشور نیست اگر میجنگند هزاره ها بیایند درکشور ما همیشه جنگ است دست بدست هم بدهیم کسانیکه دربین ما تفرقه میگذارند نابود شان بکنیم نه درمملکت بیگانه بجنگیم بنفع کشور بیگانه حرف بسیار بدی گفتین محقق جان تو اصلاً رفتی که برای خود یک دستاورد پیدا کنی که کمکت کنند که در افغانستان مثل سالهای هفتاد جنگ بر پا کنی اصلاً دشمن هزاره ها
خودت استی که مردم اینسرزمین را بقتل برسانی
لطفاً معذرت خواهی بکن از مردم درتلویزیون ودر رسانه ها از سخنانیکه در ایران گفتی

>>>   این.... کوشش دارد که مرداری خود را با دامن دیگران پاک کند ،همچو آدم ... نمایندگی از مردم هزاره نمیکند.

>>>   من با کوجکی که دربرابر مقام محقق صاحب دارم ازجنین متانت ودلیری که درمقابل گروه تکفیری ها انجام دادند میستایم وآینده قوم هزاره کشورم را روشن میبینم!

>>>   زنده باد محقق صاحب، باگپ های خردمندانه ات داعشیار رااز گپ اش پشیمان کردی.
نجم الدین از بدخشان

>>>   مسلمیارنیست بلکه پشتون یار است که باریش گذاشتن خودگاهی از خط دیورنددفاع میکند وبعضی وقت هزاره هارا مشرک میدانداین آدم.... است که مثل اش کم پیدا میشود

>>>   ما مردم هزاره ديگر تنها محكوم كردن نميخواهيم ،محكوم كنيم كه چرا مردمان ما را در مساجد در خانه هايشان در قريه ها وشهرشان كشته ميشوند ما يك اقدام فوري برأي ريشه كن شدن تهديد عليه هزاره ها ميخواهيم أيا فقط محكوم كردن توانسته إز أين كشتار چيزي كم كند كه در عمل چنين چيزي نيست
من حمايت ميكنم اگر فاطميون به أفغانستان بيايند هزاران جوان ديگر هزاره به انها خواهند پيوست وچنگ در گلوي داعش طالب وارگ رياست جمهوري خواهند انداخت واز جان ومال وناموس شان دفاع ميكنند وانهايي كه إز داعش حمايت ميكنند دخترانشان وزنانشان براي جهاد نكاح اماده سازند
ارگ رياست جمهوري در خفا إز همين داعش وطالب حمايت ميكند چرا ؟چون به انها احتياج دارد انها فرمان هايشان را إز وهابيت وپاكستاني ميگيرد كه غير إز هزاره ها دشمن ديگري ندارند ودر زير پرده بازيهايي رَآه انداخته است براي حذف تاجيك وازبك إز حكومت وحاكم شدن تنها پشتون هابر افغانستان وديگر اقوام نوكر انها باشند يا با نسل كشي هاي عوض شده قرن بيست ويكم
كه نمونه هايش را در رفتار دو گانه ارگ ميبينيم
هديه إز لندن

>>>   Salam
عليه تفكر داعش و طالب و افراط گرايى عربى در هر جاى كه برزميد مجاز و ضرور است ، حتا در فضا و هم در زمين چه در سوريه و عراق و شمال افغانستان .

>>>   مسلمیار هم کی از شا خه های ستو ن پنچم دولت است
او یک اوغا ن غول است

>>>   واه واه داعش از هزاره ها هم بهتر شد برای مسلمیار صاحب
پس معلوم می شود که یک گپکی است
اگر داعش نیستی پس چرا بدت آمد
آفرین به نیرنگ سیاسی تو محقق
هههههه
چاریکاری

>>>   نه كل باند و نه كدو، همه شان اجيران بيگانه ها هستند.

>>>   نابود شدن داعش در سوریه و عراق به نفع همه کشورهای منطقه و بخصوص افغانستان هست چون اگر داعش در عراق و سوریه پیروز می شد مسلما در افغانستان هم‌ قدرت بیشتری می گرفت و بعد از عراق و سوریه داعشی های عرب و تاجیک و قزاق و قفقازی به سراغ افغانستان می امدند و میتوانست افغانستان را هم اشغال کند همانطور که قسمت زیادی از عراق را به وجود اینکه عراق با امریکا پیمان امنیتی داشت اشغال کردند ، آنوقت جنگ داخلی افغانستان با داعش بهتر بود یا الان که در سوریه فاطمیون با انها جنگید و اجازه نداد به افغانستان بیایند؟
اگر داعش در عراق و سوریه پیروز میشد افغانستان گرفتار جنگ داخلی و کشتارها و صدها بمب گذاری میشد ، مردم افغانستان و مردم منطقه باید سپاسگزار فاطمیون باشند ، هر چند فاطمیون پاداش خود را از خدا می گیرند و نیازی به تشکر خلق خدا ندارند .

>>>   کارجناب محقق عالی بود وشجاعانه

>>>   بارکالله جناب محقق تا کی ؟ ایستادگی نمائید و با مردم تان باشید

>>>   نه برادر محقق اشتباه کرده ای
برده خوحضرت بلال حبشی بود که به دین مقدس اسلام رو اورد ولی خودت خوب کلیمه شریف را به زبان می اوری مگرخودت ان قسم نه بلکه غلام حلقه به گوش شده اید ازاین حقیقت چشم پوشی نکنیم ایا درافغانستان که علما نظر وافکار ایشان یکی است هران کس با لای خاک ما تعرض کند دفاع ازخاک مقدس جهاد است اگرکشته شویم شهید واگر انهارا مردار کردیم غازی هستیم اقای محقق این تبلیغ رامیکردی وفاطمیون را به وطن دعوت میکردی تا درنیروهای امنیتی مدغم می شدند درمقابل داعش وطالب جهاد می کردند

>>>   او مردم بی غیرتی تاکی بی همتی تاکی
تا کی یک مشت اوغان بقیه اقوام را برده خود بدانند و اجازه ندهند که بدون اجازه آنها چیزی نگویند
تو بی .... مسلمیار داعش در ننگرهار زنان و دختران تان را به جهادنکاح میگیرد تو اصلا صدایت برامد؟/
پس معلوم است که خودت از جمله داعشی استی
داود چاریکار

>>>   سلام. حال اگر آقای اشرف غنی از شکست داعش خوشحال می شد همه از او تعریف می کرد چون محقق این حرف را گفته و هزاره هم که هست همه ازش ایراد می گیره .

>>>   مگر مشرک چیست؟ زمانیکه از یک آدم مرده انتظار کمک دارید، آیا این شرک نیست؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است