تصویب بودجه ۷۰۰ میلیارد دالری نظامی آمریکا
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۲    ۱۳۹۶/۸/۲۴ کد خبر: 141553 منبع: پرینت

مجلس نمایندگان آمریکا با لایحه پیشنهادی ترامپ برای افزایش بودجه نظامی این کشور موافقت کرد.

به گزارش رویترز، مجلس نمیاندگان آمریکا لایحه بودجه 700 میلیارد دالری دفاعی این کشور را تصویب کرد و با این کار از دونالد ترامپ برای گسترش و تقویت نیروهای نظامی ارتش حمایت کرد.

براساس این گزارش، این لایحه با 365 رای مثبت در مقابل 70 رای منفی مورد موافقت قرار گرفت.

تصویب این بودجه هنگفت به ترامپ اجازه می‌دهد علاوه بر اضافه کردن 16 هزار نیروهای فعال دیگر به ارتش برای مقابله با تهدیدات کوریای شمالی نیز بودجه بیشتر اختصاص بدهد.

بنا بر این گزارش، در حالیکه آمریکا برنامه هسته‌ای کوریای شمالی را یک تهدید رو به رشد برای آمریکا و همپیمانان خود می‌داند، این لایحه فوق، بودجه‌ای معادل 8.5 میلیارد دالر برای تقویت سامانه‌های موشکی و دفاعی آمریکا تخصیص داده است. این مبلغ 630 میلیون دالر بیش از مبلغی است که دولت آمریکا برای چنین برنامه‌هایی پیشنهاد داده بود.

این لایحه به وزارت دفاع آمریکا دستور استقرار تا 14 رهگیر زمینی دیگر در «فورت گریلی» آلاسکا را می‌دهد که موجب می‌شود تعداد رهگیرهایی که برای تخریب کلاهک‌های ورودی طراحی شده‌اند به 58 رهگیر افزایش یابد.

این لایحه همچنین 10.6 میلیارد دالر برای 94 جنگنده، 25 میلیارد دالر برای 13 کشتی تخصیص می‌دهد که 5 میلیارد دالر و 5 کشتی بیش از درخواست ترامپ می‌باشد.

سنای آمریکا نیز پیش از این بودجه را مورد تصویب قرار داده بود.


کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
دالر
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است