حمله های سایبری به سامانه‌های انتخاباتی 21 ایالت
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۰    ۱۳۹۶/۷/۲ کد خبر: 139085 منبع: پرینت

دولت فدرال آمریکا از حمله های سایبری به سامانه‌های رایانه‌ای 21 ایالت پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته خبر داده است.

دولت فدرال آمریکا روز جمعه به مقام های انتخاباتی 21 ایالت اعلام کرده است که هکرها سامانه های آنها را پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته هدف قرار داده اند.

این در شرایطی است که مقام های وزارت امنیت داخلی آمریکا یک سال پیش اعلام کردند که ایالت های این کشور هدف حمله های سایبری و هکری قرار گرفته که احتمالا این هکرها با روسیه در ارتباط هستند.

برخی از این ایالت ها شامل ایالت هایی هستند که شاهد کارزارهای شدید و نزدیک انتخاباتی بوده اند از جمله فلوریدا، اوهایو، پنسیلوانیا، ویرجینیا و ویسکانسین.

مقام های انتخاباتی آلاباما، آلاسکا، آریزونا، کالیفرنیا، کلرادو، کانکتیکات، دلاوار، ایلینوی، آیوا، مریلند، مینه سوتا، داکوتای شمالی، اوکلاهما، اورگون، تگزاس و واشنگتن نیز این مساله را تایید کرده اند که دولت فدرال آمریکا حمله های هکری و سایبری به سامانه های انتخاباتی این ایالت ها را تایید کرده است.

البته این بدان معنا نیست که اطلاعات حساس رای دهندگان دستکاری شده یا نتایج انتخابات تغییر کرده است. این حمله های سایبری و هکری موجب نگرانی مقام های انتخاباتی و نمایندگان آمریکایی شده است.

مقام های ایالات مختلف آمریکا ماه هاست که از دولت فدرال خواسته اند تا اطلاعات مربوط به حمله های سایبری به سامانه های انتخاباتی را با آنها با اشتراک بگذارند.

آلکس رادیلا وزیر خارجه کالیفرنیا که یک دمکرات است با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: این کاملا غیر قابل قبول است که بیش از یک سال زمان برده است تا وزارت امنیت داخلی آمریکا به ما درباره تلاش های روسیه برای نفوذ به سامانه های انتخاباتی اطلاعاتی را بدهد، علی رغم درخواست های مکرر ما برای دسترسی به اطلاعات .

مارک وارنر نماینده ارشد دموکرات عضو کمیته تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز ماه هاست که وزارت امنیت داخلی را برای افشای نام ایالت های هدف قرار گرفته تحت فشار قرار داده است.

وی در اینباره گفت: ایالت ها به چنین اطلاعاتی نیاز دارند تا بتوانند دفاع سایبری خود را تقویت کنند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز اعلام کرد: این مساله را به رسمیت می شناسیم که ایالت ها و مقام های محلی باید درباره خطرات امنیت سایبری علیه زیر ساخت های انتخاباتی خود مطلع شوند. ما به همکاری خود با آنها برای ارایه اطلاعات ادامه خواهیم داد.

دولت فدرال آمریکا به این مساله اشاره نکرده است که چه کسی عامل اصلی این حمله های سایبری و هکری بوده است. ولی مقام های برخی از ایالت های آمریکا بر این باورند که روسیه عامل اصلی این حمله های سایبری و هکری بوده است.

کمیسیون انتخابات ایالت ویکانسین اعلام کرده است که سامانه های این ایالت هدف حمله های سایبری از سوی عاملان سایبری دولت روسیه قرار گرفته است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
سایبری
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است