قصه امروز افغانستان، قصه حماقت پاكسازی است
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۹    ۱۳۹۶/۶/۲۳ کد خبر: 138682 منبع: پرینت

تراژدی پاكسازی

قصه امروز افغانستان، قصه حماقت پاكسازی است. هر كسي در اين سرزمين به دنبال پاكسازی است: حكمتيار در پي پاكسازي زبان از واژه هاي بيگانه، طالب در پي پاكسازي افغانستان از وجود شر و فساد، داعش در انديشه پاكسازي كشور از اهل تشيع، غني در فكر پاكسازي نيروهاي امنيتي از 6 هزار جنرال.

انديشه پاكسازي، يک انديشه فاشيستي و احمقانه است. تحقق اين پروژه نه ممكن است نه عملي. واقعيت اين است كه افغانستان با تكثر قومي، فرهنگي و اتنيكی خود زيبا است. هر قوم و زبان و فرهنگ اين سرزمين، گلي است در بوستان اين كشور. تراژدی افغانستان از همين انديشه احمقانه پاكسازي سرچشمه مي گيرد.

خيال پاكسازي را بايد همه ما از سر به در كنيم، به جز رياست تنظيف شهرداري كابل كه بايد كوچه و پس كوچه هاي شهر را از آشغال پاك كند.

ثاقب


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکمتیار
طالبان
داعش
اشرف غنی
نظرات بینندگان:

>>>   خصوصاً این گل ها که در هنگام صحرا گشت به صحرا میروند،یک گل دیگه ره به آب میدهند که با وجود آب دادن شان به بی آبی منجر میشود.

>>>   Kabul Jan
مکتب خیالی
ملالی خیالی
نازو انا خیالی
پته خزانه خیالی
لوی افغانستان خیالی

>>>   270ســال است که این مردم خاین است هم خاین وهم خاک فروش وطن فروش

>>>   Zahir Ariaie
ارگ تلاش دارد تا قبل از به ثمر نشستن ستراتژى ترامپ براى نابودى طالبان ، مهره هاى زيادى از انها و مربوط به گلبدين را جذب ارتش و دولت كند تا بقاى دولت ديكتاتورى قومى را به زعم خودشان در صورت چالش ، ضمانت نماييد!

>>>   نماد ....عبارت است از شناسایی افغانستان به جهان ومعروف ساختن آن درجنگ وخونریزی وانتحار وترور وخشونت ودزدی وغارت و مزدوری برای بیگانگان و قوم پرستی وبیعیض وفساد. ونیز کشوررا به مقام اول درفساد ونا امنی وبیسوادی رسانده اند.

>>>   اشرف غنی احمدزی کسی را برای احراز پست وزارت دفاع به شورا پیش کش کرده که در زمان طالبان مشاور و مدبر بود و از جمله طرفداران قوم وزبان خودش و طالبان ترورست میباشد گلبیدین چون یکی از جواسیس سابقه دار ای اس ای پاکستان است و بگفته جنرال حمیدگل ریس سابق ای اس ای پاکستان که در زمان حیاتش گلبدین حکمتیار و ملا عمر را اصیل پاکستانی و از خودکرده دلسوز تر به پاکستان گفته بود وظیفه نفاق افگنی در بین مردم ما را یکی از وظایف سپرده شده ای اس ای بوی است و زمانیکه از نماینده خاص گلبدین زورنالست تلویزیون طلوع در مورد چنین سخن از جانب جنرال حمیدگل پاکستانی ریس ای اس ای سابق پاکستان در برنامه پرس و پال پسید چون کریم امین نماینده خاص حکمتیار جواب نداشت چوانان به عملکرد رهبرانشان ببنند و قضاوت کنند و طوریکه در طول چهل سال گذشته از حیات گلبدین دیدهشده جز تباهی و بدبخت سازی کشور ما وضد با مردمان ما و جاسوسی و همسویی با پاکستان چیزی دیگری در کارنامه اش دیده نشده و اکنون که تسلیم دولت شده پلان شوم و خاینانه پاکستانرا می خواهد تحقق بخشد که همانا تفرقه ونفاق افگنی است .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است