فرهنگ استفاده از محصولات داخلی را ترویج بدهیم
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۲    ۱۳۹۶/۶/۲۳ کد خبر: 138674 منبع: پرینت

مردم باید بجای استفاده از محصولات وادراتی خارجی از تولیدات داخلی استفاده کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، داکتر عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی امروز پنجشنبه 23 سنبله 96 در کنفرانس سرمایه گذاری در بخش زراعت گفت: بخش عمده ای از مسوولیت بخش هایی که سرمایه گذاری در آن ضرورت به حمایت دارد از توزیع زمین گرفته تا مساله مدیریت آب ها، تشویق صنایع، قرضه های زراعتی و زمینه سازی برای مارکت داخلی و خارجی متوجه حکومت است.

داکتر عبدالله خطاب به سرمایه گذاران کشور گفت: از شما توقع داریم که بخش زراعت که بخش عمده ای از اقتصاد کشور مربوط به آن است و مردم در آن سابقه کار دارند را فراموش نکنند. بسیاری از محصولاتی زراعتی کشور همچون زعفران، انار، ادویه، میوه های خشک کشور تا مارکت های اروپایی راه پیدا کرده اند و استاندارد صحی بالایی داشته اند.

رییس اجرایی حکومت با تاکید بر اینکه استفاده از محصولات داخلی باید در میان مردم ترویج پیدا کند افزود: تولیدات داخلی همچون لبنیات از لحاظ کیفیت می تواند با هر تولید دیگری از بیرون کشور رقابت کنند و بسیار مهم است که همه فرهنگ استفاده از محصولات داخلی را ترویج بدهیم.

وی خاطر نشان ساخت که مطابق خواست مسوولان اتاق های تجارت و صنایع، درجریان سفرها، دیدارها و مذاکرات در کشورهای خارجی مساله صادرات محصولات را اولویت بحث های خود قرار می دهیم چرا که این مورد بصورت مستقیم در زندگی شهروندان تاثیر می گذارد.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سرمایه گذاری در زراعت
رییس اجرایی
نظرات بینندگان:

>>>   Kabul Jan
مکتب خیالی
ملالی خیالی
نازو انا خیالی
پته خزانه خیالی
لوی افغانستان خیالی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است