جنگ در افغانستان، جنگ میان شیر و سگ نیست
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۷    ۱۳۹۶/۶/۲۳ کد خبر: 138668 منبع: پرینت

انتشار اوراق تبلیغاتی توسط هواپیمای امریکا و ناتو در ولایات پروان و کاپیسا که در آن تصویر یک شیر مهاجم و سگ در حال فرار با بیرق آویخته طالبان در بدن سگ کشیده شده بود، موجب اعتراضات و تظاهراتی علیه امریکا در برخی مناطق این ولایات شد.

حتی اگر در بدن سگ، بیرق طالبان که به روی آن کلمه طیبه نوشته است، نمی بود، چاپ و نشر این تصویر شیر و سگ در جهت بالا بردن انگیزه و روحیه جنگی نیروهای مسلح دولت افغانستان و حتی خارجی ها، یک طرح احمقانه و بی معنی است.

جنگ در افغانستان، جنگ میان شیر و سگ نیست. نه طالبان سگ هستند و نه نیروهای دولت و نظامیان خارجی شیر. با اینگونه تصویر و تبلیغات نمی توان برای نیروهای مسلح دولت افغانستان و نظامیان خارجی همکار و همراه شان، انگیزه و روحیه نظامی در جنگ با طالبان ایجاد کرد.

بدون تردید در این طرح و چاپ و نشر این تصویر وزارت دفاع افغانستان که به هیچ صورت بدون اطلاع و آگاهی آنها صورت نمی گیرد، دخیل و مسوول است.

اندیشمند


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
افغانستان
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   اگر قرار باشد کسی را به سگ تشبیه کنیم آمریکا سگ اول جهان است و مردم آمریکا سگ پرستان دنیا هستند. کجا رفته غیرت افغانی که این اندازه توهین و تحقیر را تحمل می کنید؟

>>>   یک شیر که در جنگل گرسنه شده بود، یک آهو را شکار کرد و در عین خوردن، یک آهو دیگر به نظرش رسید و نان خود را نیم کله ماند و به جان آهوی دیگر حمله کرد.
یک سگ که او را دید برایش گفت:
چه مثل انسانها واری هرچه که دم دست ات آمد، کشته میری، بدون آن که به آن ضرورت داشته باشی؟
شیر در جواب اش گفت: تو راست میگی. توبه کردم . دیگه این کار را نمیکنم. امید وارم که دیگه من را انسان نگویی. در غیر آنصورت در پیش دیگر حیوانات خجالت خواهم کشید.

>>>   درست است بلکه جنگ میان بز و گرگ هست.

>>>   جنگ اصلی بین آی اس آِ و امریکا است

>>>   ای برادر تا حال قرآن خوانده ای؟ اصلا قرآن را قبول داری؟ مگرنخوانده ای که بعض انسانها ازسگ هم پست ترند؟ ترورستان بدترازک سگ هستند. مگرنخوانده ای که اگریک انسان بدون گناه کشته شود مانند این است که تمام انسانها کشته شده است. درهر روز چند نفربیگناه توسط طالبان کشته میشود؟ مگر درانتحاریهای طالبان درمساجد چقدر قرآن سوخت تصاویرش را دیدی ولی آهی ازدل شما برنیامد؟ افکارشما افراطی تراز طالبان است. اهانت اهانت است. چه فرق است بین اهانت غیرمسلمان به اسلام واهانت خود مسلمان به اسلام؟ قانون عقلی وشرعی وبین المللی واخلاقی درموردهمه مساوی است، تازه اهانت مسلمان به اسلام به مراتب قبیح تر است، چونکه خودش علیه خود توهین کرده است. وقتی خودش برای خود ودینش احترام قایل نباشد، چطوراز دیگران توقع احترام داشت؟
جوان

>>>   مشکل کلمه طیبه است که بر روی سگ نوشته شده ، آمریکاییها بعمد به قرآن عظیم الشان توهین کردند و خواستند ملت افغانستان را بسنجند ، قصد آنها توهین به طالبان نبود بلکه هدفشان توهین به اسلام و مسلمانان و قرآن عظیم الشان بود ، هرکس که اعتراض نکند بیغیرت است

>>>   با تاسف که مسؤولین درجه یک دولت افغانستان بقیه ملت را چنان فکر کرده اند که از زبان آنها هر چیز گفته شود ملت قبول خواهند کرد. ملت را گوسفندی فکر کرده اند اما چنان نیست امروز طفل 7 ساله به تمام چیزها آگاه است که در ماحولش چی جریان دارد و چی میگذرد.

روحیه دادن به نیروهای امنیتی و آنهم به تصویر کشیدن شیر و سگ میخواهند چی را به مردم نشان بدهند، این ملت دیگر بیدار شده است، ضرور نیست با این تصاویر مردم را بازی بدهید. حالا زمان آن رسیده است که در عمل به ملت نشان داده شود که تا کدام اندازه بر دشمن پیروز هستیم.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است