آمریکایی‌ها برای طالبان مکان امنی ایجاد کرده‌اند
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۴۸    ۱۳۹۶/۶/۲۳ کد خبر: 138641 منبع: پرینت

چهل سال است آمریکایی‌ها منافع شان را بر افغانستان تحمیل می‌کنند؛ لذا آمریکایی‌ها هستند که برای طالبان مکان امنی را به وجود آورده اند.

«محمد آصف» وزیر خارجه پاکستان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آناتولی اظهارات «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه «پاکستان به مکان امنی برای گروه‌های تروریستی تبدیل شده است» را تکذیب کرد.

وزیر خارجه پاکستان در این گفتگو تاکید کرد: طالبان احتیاجی به مکان امن در پاکستان ندارد. آمریکایی‌ها در 15 سال اخیر 40 درصد از خاک افغانستان را به طالبان واگذار کرده‌اند. آمریکایی‌ها برای طالبان مکان امنی ایجاد کردند؛ نه پاکستان.

«محمد آصف» ادامه داد: پس از اظهارات ترامپ، همراه با همسایگان و دوستانمان بر لزوم اعتمادسازی برای حصول مواضع مشترک تاکید کردیم.

وی تصریح کرد: در رابطه با استراتژی جدید آمریکا در قبال افغانستان باید گفت که آمریکایی ها 40 سال است که بر اساس منافع خودشان نقشه راه خود را بر مردم مظلوم در افغانستان تحمیل می‌کنند.

وزیر خارجه پاکستان در پایان خاطر نشان کرد: ترکیه و پاکستان در موضوع افغانستان با یکدیگر اتفاق نظر دارند. تصمیم بر این شد تا نشست 3 جانبه ترکیه، افغانستان، پاکستان که از سال 2014 به حالت تعلیق در آمده بود از سر گرفته شود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
پاکستان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است