جان کلود یونکر: بصورت قانونی به اروپا مهاجرت کنید
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۵۴    ۱۳۹۶/۶/۲۲ کد خبر: 138633 منبع: پرینت

کمیسیون اتحادیه اروپا می خواهد در پایان ماه جاری پیشنهادهای جدیدی را برای مهاجرت قانونی به اروپا ارایه کند. این پیشنهادها شامل اخراج های پناهجویان نیز می شود.

به گزارش صدای آلمان، "اروپا برعکس آنچه گفته می شود، یک قلعه نیست و نباید هم باشد". این جمله را جان کلود یونکر رییس کمیسیون اتحادیه اروپا در ارتباط با پیشنهادهای جدید برای مهاجرت قانونی به کشورهای عضو، روز چهارشنبه در پارلمان اروپا در اشتراسبورگ اظهار کرد.

او تاکید کرد که انسان هایی که حق اقامت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ندارند، باید به زودی اخراج شوند. در این مورد این اخراج ها نیز قرار است در پایان ماه جاری پیشنهادهای جدید آماده شود.

یونکر که در مراسم سالانه "اعلامیه وضعیت اتحادیه اروپا" سخنرانی می کرد، افزود: "فقط از این طریق اروپا می تواند همبستگی اش را با آن مهاجرینی نشان دهد که واقعاً سزاوار به دست آوردن پناهندگی اند."

رییس کمیسیون اتحادیه اروپا افزود که از مهاجرت های غیر قانونی می توان فقط در صورتی جلوگیری کرد که راه های ورود قانونی به سوی اروپا موجود باشد.

یونکر از خواست سازمان ملل متحد حمایت کرد که براساس آن ۴۰ هزار مهاجر از لیبیا و دیگر کشورهای همسایه آن با ایجاد اقامتگاه های جدید به صورت مطمئن به اتحادیه اروپا انتقال یابند. یونکر در این مورد گفت که اروپا "یک قاره در حال پیر شدن" است و به این دلیل مهاجرت به آن یک ضرورت است.

او قاره افریقا را "گهواره انسانیت" نامید و پول های بیشتر از جانب حکومت های اتحادیه اروپا برای صندوق ویژه برنامه کمکی به افریقا تقاضا کرد. این صندوق با مبلغ ۲،۷ میلیارد یورو قبل از همه از بودجه مشترک اتحادیه اروپا تمویل می شود.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مهاجرت
اروپا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است