تعداد بیشتری از مقام های کاخ سفید اخراج می‌شوند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۸    ۱۳۹۶/۶/۲۲ کد خبر: 138577 منبع: پرینت

یکی از دستیاران ارشد پیشین ترامپ می‌گوید که افراد وفادار به رییس جمهوری پس از ترک کاخ سفید، همچنان به ترامپ دسترسی دارند.

سباستیان گورکا از دستیاران ارشد پیشین ترامپ که اخیرا از کاخ سفید اخراج شده است، در گفتگویی اعلام کرد که انتظار می‌رود به زودی تعداد بیشتری از مقام های کاخ سفید اخراج شوند.

وی در گفتگو با ان‌بی‌سی‌نیوز گفته است: «افرادی که بیش از همه در پیروزی (انتخابات)‌ ریاست جمهوری نقش داشته‌اند، آنچه که ما آن را "دستور کار بازگرداندن عظمت آمریکا" می‌نامیدیم، به آرامی منزوی می‌شوند و گاهی اوقات اخراج شده و یا از مناصب سیاستگذاری کنار گذاشته می‌شوند. ما تصمیم گرفتیم که به عنوان یک شهروند عادی می‌توانیم بهترین حمایت را از رییس جمهوری داشته باشیم.

گورکا که پیشتر از دستیاران ترامپ در امور امنیت ملی بود همچنین پیش‌بینی کرد که تا پیش از کریسمس، و زمانی که ترامپ متوجه شود دستیاران ارشد کنونی او «توصیه‌های نادرستی به وی می‌دهند»، تغییرات بیشتری در مقام های کاخ سفید رخ دهد.

گورکا هرچند که ماه گذشته از کاخ سفید خارج شد، اما می‌گوید که مشاوران پیشین ترامپ، پس از ترک مناصب رسمی خود، همچنان به رییس جمهوری دسترسی دارند؛ وی برای نمونه به کوری لواندووسکی، مدیر کارزار انتخاباتی ترامپ اشاره کرد. گورکا گفت که پیش از ترک کاخ سفید «من وارد دفتر رییس جمهوری می‌شدم و به طور معمول می‌دیدم که کوری در حال گفتگو با رییس جمهوری است».

به گفته گورکا، «برای سخن گفتن با رییس جمهوری یا کمک به وی نیازی نیست که حتما یک منصب دولتی داشته باشید. و یک چیز درباره رییس جمهوری، اگر به او وفادار باشید، او نیز به شما وفادار است».

این دستیار پیشین ترامپ در ادامه گفت: «من فکر می‌کنم که تقریبا تمامی تغییرات پرسنل، تغییرات عمده، توسط رییس عالی‌رتبه را از دولت کنار می‌گذارد، زیر وی متوجه خواهد شد که در محاصره آنها است».

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کاخ سفید
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است