بر سکوت و بی غیرتی سران هزاره ...
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۲۸    ۱۳۹۶/۵/۱۹ کد خبر: 136975 منبع: پرینت

غربی ها به کمک عرب ها در طول سال های گذشته برای ایجاد زمینه های غارت بیشتر افغانستان، از دو مسیر اختلاف قومی و مذهبی وارد شده اند که اختلاف قومی در درجه اول با ورود اقوام پشتون پاکستانی بنام هلمندی آغاز شد و تقریبا تمامی کشور را فرا گرفت.
تا کنون نزدیک به پنج برابر جمعیت هلمند، پشتون ظاهرا هلمندی وارد افغانستان و در مناطق هزاره نشین و تاجیک نشین جابجا شده اند و تقریبا تمامی مناطقی که این پشتون های پاکستانی اما بنام هلمندی استقرار یافته اند، نا امن شده و دیگر اقوام به بهانه های مختلف حتی ترور و اختطاف مجبور به ترک ولایات خود شده اند تا میدان کاملا به پشتون های پاکستانی ها خالی بماند.

پس از گذشت دو دهه غربی ها به این نتیجه رسیدند که پروژه غارت، مقداری طولانی شده و نیاز به نیروی دیگری برای شدت جنگ احساس می شود. بنابر این تلاش کردند که داعش را جایگزین طالبان سازند. اما با شکست داعش در عراق و سوریه زمینه انتقال آنان به افغانستان فراهم آمد و تمویل کنندگان قسمت عمده ای از طالبان و پشتون های پاکستانی جابجا شده تصمیم گرفتند تا داعش در افغانستان برای شدت جنگ تقویت شود.

بخشی از چچنی ها و عرب های داعشی به افغانستان منتقل شدند و به کمک و یاری برخی ملاهای تند رو وهابی و پشتون های پاکستانی جابجا شده ، زمینه رشد و تقویت آنان فراهم آمد.

اینجا بود که غربی ها و عرب ها به مسیر دوم یا اختلاف مذهبی نزدیک شدند و حملات داعشی ها را به سوی قوم هزاره شیعه مذهب نشانه رفتند.
از حمله بر دسته های عزاداری گرفته تا انفجار و انتحار در مساجد و اختطاف سران شیعه و حملات انتحاری بر مربوطات شیعه نشین تا فشار دسته دیگر آنان در حکومت بر سران قوم و هزاره شیعه مذهب و تاجیک برای سکوت و چشم پوشی از فعالیت های قومی و مذهبی و همیاری با طالبان و داعشی ها از جمله فعالیت های آنان در راستای شدت بخشیدن به جنگ در افغانستان بوده است.

و این روزها که چهره دیگری از داعش را در مسجد جوادیه هرات و میرزاولنگ سرپل به نمایش گذاشتند و پس از جنایات فراوان که همه این روزها در جریان هستید، 46 دختر را برای بردگی جنسی بردند...
بگذریم و بر سکوت و بی غیرتی سران هزاره و تاجیک نفرت بدهیم...

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هرات
میرزاولنگ
نظرات بینندگان:

>>>   Khorosoni
در زندان ها باید تناسب اقوام درنظرگرفته شود..
غنی احمدزی امروز با رها نمودن چندین طالبان افغان از زندان های کشور میخواهد تناسب اقوام را در زندانها رعایه کند.تاعدالت را نهادینه کند. چون قبلا درزندان ها ازیک قوم وجود داشت که از نظر ایشان غیرعادلانه میباشد.

>>>   مردم هزاره جنایت کسانی که واز وجود داعش در میرزاولنگ خبر میدهند بالاتر از جنایتی است که در انجا رخ داده
بادقت باندیشید :تا دیروز طالبان وداعش دشمن بودند!!!؟؟
چی شد امروز آنها برادرانه در کنار هم بر سر یک تعداد مردم بیگناه حمله میکنند وزن وبچه پیر وجوان راقتل عام میکنند.
ببنید مظلومیت مردم هزاره را که حتی سخنگوی دولت که خود شیعه مذهب است. بر جنایات طالبان سرپوش گذاشته واین جنایات را به داعش نسبت میدهد
ومسئولان امنیتی بعد چند روز سکوت تنها به یک تاسف اکتفا می کنند .
حتی حامیان خارجی طالبان نیزبا دروغ در روز روشن برای اینکه طالبان را مبرا کند از وجود داعش وپرچمهای سیاه نام برده واز بردن نام طالبان با صراحت خودداری میکنند.

امروز ای جوان هزاره از خواب غفلت بیدار شو که دشمن همان خواب های 250ساله را در سر دارد
ان جوانی هزاره که تاریخ گذشته ومصائب امروز را فراموش کند مطمئن باشید خون هزاره در رگهایش نیست
جوان هزاره بیدار شو .جوان هزاره بیدارشو.

>>>   ای طابان شیطان
ای بی دین های وحشی
در کتاب شما نیامده انسان بیگناه را نباید کشت.چه رسد اطفال معصوم را .!!!!!
ای طالبان شما حزب شیطان هستید .
مطمئن باشید یک روز جواب این جنایات را خواهید داد
ایا میدانید همه خواهند مرد .ایا میدانید روز حسابی است .
ای کافر ها ایا میدانید خدایی وجود دارد که سخت انتقام میگیرد.

>>>   این جنایت را طالبان انجام داده داعشی در کار نیست.

>>>   هزاره از هر طریق ممکن تلاش میکنند که چوکی های حکومتی را حفظ کنند و میدانند سیاست های حذفی از داخل ارگ بگونه قصدی انجام میشود و هر گونه حرکت های مدنی با خون و دهشت خاتمه پیدا میکند . حالا بیخیالان که هزاره ها را رهبری میکنند میدانند کوچکترین حرکت شان به قیمت از دست دادن موقف شان تمام میشود. درین جای شک ای نیست که از هر گروه بیشتر رهبران هزاره متهم به معامله گری هستند.
در کشوری که ریس جمهور خواب پشتونستان در در سر می پروراند. از هر طریق ممکن کوشش بر تضعیف و بی اعتبار کردن رهبران دربین مردم خود ایشان میکند.
متاسفانه که بافت اجتماعی دولت افغانستان به دست تکیه داران جهادی و نکتایی داران متعصب افتاده است
احمدی

>>>   مردم هزاره باید بداند که اگر همین دولت غر بی باشد شما را تو سط داعش همه تا ن را قتل عا م می کنند باید شما از خو اب غفلت پر پا خیزید و یک نظا م دیگر را انتخا ب کنید

>>>   این بیچاره که خود برده سیاسی هستند جز در گروه کف زن دیگه چیزی ندارند ،خود مانند اسباب بازی کوکی لحظه که باتری شان رو چارچ می کند سر پا هستند، بعدش که باتری شروع به نزول کرد وا می استد ، چه چاره داند هیچ، هیچ ،دنیا همه هیچ کار دنیا هیه هیچ / این هیچ بر این هیچ ، دیگر مچیچ .

>>>   من سایت طالبان را خواندم، آنها بردن زنان ودختران جوان را بشدت تکذیب کرده وآنرا تبلیغات دولت برای بدنام کردن مجاهدین امارت اسلامی دانسته بودند. طالبان مدعی شده بودکه تنها نیروی نظامی را اعم از دولتی ومردمی را کشته اند وهرگزبه مردم عادی آسیبی نرسانده اند. آنها ادعاکرده بودند که ما بخاطر آزادی مردم ازتحت حاکمیت آمریکائیها میجنگیم، آنوقت چطور این مردم را بکشیم یا اسیر ببریم؟ ضمنا آنها تخریب شفاخانه ها ودکترهارا نیز تکذیب واز خبرنگاران خواسته بودندکه به منطقه تحت تصرف آنها رفته گذارش مستند تهیه کنند، حتی درمناطقی که آنها ازدست داده اند.
محمودی

>>>   مرکز بین المللی مطالعات استراتیژیک
يكى از دلايل ناكامى و فرار نيروهاى امنيتى در جنگ با طالبان همكارى پشتونها در صفوف نيروهاى امنيتى با طالبان است!
تا زمانيكه نيروهاى امنيتى شمال غيرپشتون نشوند تقويت طالبان با بازى تجهيزات را رها بكن و فرار كن.. فرزندان غيرپشتون را در صفوف نيروهاى امنيتى را در محاصره طالبان الى مرگ رها نمودنها ادامه خواهد يافت!

>>>   چرا بسیج راه نمیدازند؟

>>>   عطا صفوی
..
یک تیر دوفاخته ....!
« مرا به خیر شما امید نیست ، اما برای خدا شر مرسانید»...
مهمترین رازیکه در شکار موفقیت آمیز غنی احمدزی وتیم اش نهفته است ؛ همانا بایک تیر چند فاخته را شکار میکنند ، بطور مثال ازیکطرف ضعیفترین وبی صلاحیت ترین اشخاص را در قوی ترین پست ها میگمارند که حتی ازخود چیزی به گفتن نداشته باشند وازطرفی هم باپیروی از چاق کردن سیاست انگریزی : " تفرقه بینداز وحکومت بکن " را دریک منطقه ومحیط حساس خیلی خوب وزیرکانه بلد هستند واشرف غنی احمدزی در این مورد قطعا موفق است ودقیق میدانند باچه عناصری روبرو هستند....
ولی از آنجاییکه برای عوام الناس آمدن ورفتن این اشخاص نه دیروز ونه هم امروز اهمیتی دارد بقول معروف : " بازاغ بودنه گرفتن غیرممکن است ..." . اما برای حکومت لقمه چربی است که از این دریچه که خودی ها برای بربادی خود دسته تبر میشوند. وبرای سردمداران این حاکمیت خریدن زمان از این بهتر چه میتواند باشد. دقیقا من نمیدانم که چرا یک تعداد هموطنان ما بی وقت بانگ نعره تکبیر را فریاد میکشند واز همین اکنون به مداحی گوی پرداخته اند. ولی آرزوی ما از این اشخاص معلوم الحال اینست : مرا به خیر تو امید نیست ، اماشر مرسان.!

>>>   بکلى درست است

>>>   جنگ انسان در مقابل شيطان اغاز شده بود ولى شدت گرفت .
مردم خود مسلح شدن و از خود در مقابل جنايت مبارزه ميكند.
حكومت مردم را قريب ميدهد
هر روز برنامه تداركات ، برنامه اقتصادى ، بر نامه شهر سازى و تغير و تبديل وزرا است .
برنامه جدى امنيتى وجود ندارد كشور در حالت حريق شدن است واينها هم پطرول ميپاشند .
يعنى در بين مردم ترس و نفاق إيجاد ميكنند.
حال ميگويم كه حكومت سقوط ميكند
خدا يا از بد بدترش توبه
منتظر جنگ داخلى هم باشيد چون انتقام گيرى ها شروع ميشود منبع اين همه بد بختى اشرف غنى و عبدالله و وزيران سكتور امنيتى است

>>>   Addy
اقوام تاجيك ، هزاره ، ازبيك، تركمن .... اگاه باشد. قوم .....مار استين است ، رحم كردن به اين قوم خودكشي است،

>>>   سلام عرض ادب آگا هان صاحب دل کسیت شایسته رهبر کرسی ریاست جمهوری این کشور جنگ زده ؟ او باید شحص صادق دارای ایده فرا قومی باشد ، کشور را از عقب ماندگی تاریخی، جهل، فقر و وابستگی، و جنگهایِ خانمان سوز خون ریخته شده ای امروز بیرون آورد و مردم عزیز بی دفاع ما را به جاده‌یِ آسایش و رفاهیت ، وحدت و امنیت رهنمون کند.هموطن قلم بدست دلبسوزان بمرد بیچاره کشور غرق خون تان و یک دوسطر تبصره غم شریکی به حال مردم بدی دفاع کنید در پای مضمون نشر شده من بروی صفحه کامنت گذارید .
ممنون از شما

>>>   این همه دست آورد ها برکت امریکائی ها است بخصوص اشرف غنی خاین به وطن
خاکسار

>>>   پس کجاست غیرت شما، افغانیها؟

>>>   ... بری مذدوران بیگانگان این بی ناموس چه وحشتی را به افغانستان بر پا کردن درین جا طفل چه گناه دارد اطفال معصوم را به قتل رساندن .کجا است صدای حقوق بشر که همیشه لاف از حقوق میزند خداوند در غضب خود گرفتار بکند این اجنبی ها را

>>>   .... خلیلی.و هر کس با طالبان نوکران پاکستان وروسیه وعربستان صلح کند.

>>>   خلیلی اگر غیرت دارد باید استعفا بدهد.
شورای صلح باید منحل شود.صلح با کی با جنایتکار. !!!!!؟؟؟
صلح چه معنی دارد.

>>>   ....خلیلی.و هر کس با طالبان نوکران پاکستان وروسیه وعربستان صلح کند.

>>>   همه هزاره ها مرده است
تف برغیرت خلیلی ومحقق

>>>   سیما سمر را بگو کجا استی اگر بجه خودت دربین اینها میبود باز برایت معلوم میشد از تو کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خوب است در غذب خداند گرفتار شوی که هنوز در بای چوکی نشستی وتماشا داری خاین ملی که تواستی

>>>   باور کنین این قوم اسرائیل در هیج قالب تعریف نمیشوند . خوک که نجس ترین حیوان است از این ها کرده نزدم مقدم تر است . ای طایفه لعنت شده .اصلا" شنیدن زبانی را که این طایفه زبون با آن تکلم میکند را بدتر ار صدای مرکب ( خر) بیش نمیدانم

>>>   کجاست وجدان های مرده ، کجاست شرم و حیا و غیرت و اسلامیت !
بی وجدان های در قدرت ! اگر زور تان به این آدمکشان نمیرسد از باداران تا که پیمان امنیتی با آنها امضا و افغانستان را در اشغال شان قرار داده ایید کمک بخواهید پرسان نمایید که کجاست کمک و همکاری شما در تامین امنیت افغانستان ؟ برای چه ایجا حضور دارید ؟
غنی بس است فاجعه ! اتمر بس است درامه انسان کشی ! آیا وجدان دارید آیا احساس دارید ببینید این عکس ها را و بمیرد ! این طفلان معصوم چه گناهی دارند . گناه شان انیست که دو وطن فروش در چوکی قدرت نشسته و این بیداد گری را نظاره میکنند؟

>>>   آیا رهبران حکومت در فکر خدمت به مردم است یا در فکر خیانت به مردم؟
هادی

>>>   درینجا(افغانستان) ملت مرده و دولت وجود ندارد.دیگر کسی نباید به کامات مانند افغانان غیور و سلحشور و تاریخ پر آفتخار فخر کند . چون یک گروپ (فرضآ 50 هزار نفر) وحشت می کند دهشت می آفریند و در تمام دنیا افغانها و دین اسلام تروریست معرفی می کند و اکثریت دیگر خاموش بوده و خودرا درقطار قربانی شدن قرار می دهد تا نوبت کشتنش برسد.
بازهم می گویند افغانهای غیور !افسوس به این ملت گوسفندی که جه وقت هوشیار می شوند و چه وقت سرنوشت خود را خود رقم می زنند؟

>>>   خلیلی آگر وجدان دارد با دیدن این صحنه هولناک و ضد انسانی فورا استعفا میدهد. به گناه ع و غ قتل عام طفل ، پیر و مرد و زن !
آیا این حکومت است ؟ که نمیتواند از مردم خود دفع و محافظت نماید پس برای چه و تا به کی؟

>>>   ندای مادران برای ارگ ریاست جمهوری و خصوصا مشاورین خونخوار امنیتی
در ابتدا نفرین به والدین که شما را در دنیا آورد بعد نفرین به انگیزه انسان خوری شما
نفرین به اندیشه شما
نفرین به نژاد شما
نفرین به بازی های خود سرانه شما
نفرین به پدر کلان های شما
نفرین به قلب بی وقار شما
نفرین بر اندیشه ستمگرانه شما
نفرین بر بازی های ناکام شما
نفرین بر ندای جاهلانه شما
نفرین بر عقل بی خردانه شما
نفرین بر انجام دادن عمل فجیعانه شما
نفرین بر بی آبرویی شما
نفرین بر دیده درایی شما
نفرین بر ارگ شما
نفرین بر جسم شما
نفرین بر دسترخوان شما
نفرین بر کودک فروشی شما
نفرین بر زن فروشی شما
نفرین بر تن فروشی شما
نفرین بر آرامش شما
نفرین بر بردباری شما
نفرین بر حوصله شما
نفرین بر زبان شما
نفرین بر خود بازی دادن شما
نفرین بر وقت پوره کردن شما
نفرین بر لیاقت شما
نفرین بر وعده خلافی شما
نفرین بر حمایت طالبانی شما
نفرین بر اندیشه کشتار جمعی شما
نغرین بر تقویت بخشیدن بر کشتار قومی شما
نفرین بر خاموشی شما
نفرین بر انسان ستیزی شما
نفرین بر جنایات شما
نفرین بر فطرت شما
نفرین بر تصمیم گیرنده های شما

آیا می‌دانید وقتی گیاه و درختی در باغ پژمرده و خشك می‌‌شود، یا كسی به سوی آنها سنگی پرتاب می‌كند، بر دل باغبان چه می‌گذرد؟
صنعت‌گری را تصور كنید، اگر كسی صنایع دستی‌اش را بشكند، چه عكس‌العملی از خود نشان خواهد داد؟ آیا یك كوزه‌گر اجازه می‌دهد كوزه‌‌هایش بدون دلیل شكسته شوند؟
پس پروردگار كه انسان را با دست قدرت خود آفریده و به او مقام و جایگاه والایی بخشیده است چگونه می‌پسندد كه این مخلوقش مورد اهانت قرار بگیرد و یا نابود گردد. از این جهت است كه حق تعالی كشتن یك انسان را بدون مجوز شرعی همانند كشتن همه انسانها شمرده است.
شایان ذكر است كه احترام به انسان و حرمت قتل نفس، از مسائلی است كه همه شرایع آسمانی و قوانین بشری در مورد آن متفق‌اند و قتل نفس را یكی از بزرگترین گناهان و جنایات می‌شمارند. ولی دین اسلام به عنوان آخرین پیام‌آور عزت و امنیت، بیش از همه برای این مسئله اهمیت قایل شده است و برای قاتلان و اخلال‌گران امنیت و متعرضان به جان و مال بی‌گناهان، در دنیا و آخرت مجازات‌‌‌های سنگینی بیان نموده است.
از دیدگاه اسلام جان هر انسان، مسلمان باشد یا غیر مسلمان، محترم است و گرفتن جان فقط حق جان‌‌‌آفرین است و بس. بجز جان‌دهنده و جان‌آفرین كسی دیگر حق جان‌ستانی را ندارد. واقعاً چه قدر سنگین و غیرقابل تحمل است كه یك انسان بی‌گناه كه این همه مورد لطف و مهربانی خالقش است، توسط یك انسان دیگر با سنگدلی و قساوت در یك لحظه كشته شود و طعمه ظلم و جور گردد.
آیا قاتل سنگدل و بی‌رحم هیچ فكر كرده كه مرتكب چه جنایتی شده و چه مخلوق با ارزشی را بدون اجازه صاحبش نابود نموده است؟
آیا قاتل ستمگر و جنایتكار می‌داند كه چه شاهكاری از شاهكارهای قدرت الهی را تخریب نموده و چه گلی از گلستان انسانیت و چه نهالی از باغ بشریت را پر پر و ویران كرده است؟
قطعاً آفریدگار توانا از این قاتل سنگدل انتقام خون مقتول را خواهد گرفت. قتل هر انسان به هر حال جرمی سنگین و خطرناك است، اما قتل یك مسلمان با توجه به ایمان و اسلامش سنگین‌تر و خطرناك‌تر است. به همین دلیل مجازات آن بسیار سخت‌تر و هولناك‌تر است.
پس ای خاينین ارگ چطور میتوانید انسانها را به معامله بگیرید ؟ آیا وظیفه شما نظارت از کشتار مردنم است؟
جواب دهید ای بی وقاران مجرم ارگ را به همین لحاظ اشغال نموده اید تا مردم را به قتل رسانید ؟
در صورت که عبدالا بیشرمانه به زبان خودش اقرار میکند که ما از جنگ میرزا ولنگ خبر داشتیم پس چرا جلوگیری نکردی ؟
منتظر چه بودی خاین فیشن شو
پس برای مردم افغانستان واضح گردیده که جنگ افغانستان جنگ نیابتی دگر کشور ها نبوده بل جنگ ارگ نشینان است مانند حیوانات جنگلی برای هم خوابی با تمام زنان جنگل تمام تر های دگر را نیست و نابود کند
بد نام کنندگان تاریخ در دنیا
روسیاه ترین اشخاصان در دنیا
فاسد ترین قدرت طلبان دنیا
بیسواد ترین انسان ها در دنیا
بی وقار ترین انسان ها در دنیا
شما ارگ نشینان افغانستان هستید؟ امیواریم روزی رسد که در پیش چشم مادران تان جواب این همه ننگ و فحشی را بدهید هیچ گاهی در این فک بناشید که فرزندان شما خارج از افغانستان زندگی میکند زیرا خداوند دانا بر آن است که شما ارگ نشینان تمام حقوق مردم ا بگرفته اید و مصرف فرزندان بیگانه نشین و هفت خواران تان کرده اید تمام مادران داغدیده در افغانستان انتظار چنین روزی را میکشد که انشاآلاه به زودی به سوراغ شما خواهد آمد
یک ملیون مرگ ننگ نفرین شرم بر شما باد
امیوارم که این پیام بدون سانسور نشر گردد زیرا یگانه راه امید مردم همانا سایت های اجتماعی و رسانه ها است
از جاغوری

>>>   خداوند جزای شما قاتلین مردم بی گناه را بدهد واز شما نگذرد.

>>>   گر ندانی غیرت اوغانیم چون به میدان آمدی میدانیم

>>>   اینبار ازبکها هم در قتل هزاره های مظلوم شریک بودند

>>>   به یاری خدا وند عالم انتقام خون این شهدان از جنایت کاران گرفته می شود بزود ترین وقت ان شا الله

>>>   بکدامین گناه کشته شدن طفل خرد بآی ذنب قلت

>>>   Badry
اگر ما از همین رهبران بی خاصیت و بی دانش پشتیبانی نمی کردیم ، چنین نمی شد . مقصر خود ما ها هستیم .

>>>   کار دولت اشرف غنی از اصلاح گذشته، باید سرنگون شود. اقوام غیر پشتون متحد شوید.
تا به کی یک قوم چتل و مردار خور بی عقل بر همه حکومت کند؟؟!!!
هشیار شوید
بیدار شوید
با این قوم رذیل وحشی مبارزه کنید.
این قوم وحشی اسلام و انسانیت را در دنیا بدنام کردند
زلمی از بدخشان

>>>   در این حا لت هچ کس علا قه نداردکه مظا هره کند
زیرا مفا د شا ن نیست

>>>   به جرم هزاره بودن کشته شدند

>>>   Raheel
اگر غنی گفته باشد که "انتقام" فلان جنایت را از طالبان می گیریم، یک بار دیگر بلاهش سیاسی اش را آشکار کرده است. زیر انتقام در سیاست جایی ندارد. انتقامگیری یک اصطلاح بدوی و کوچه بازاری است. یک حرف عوامفریبانه است.

وظیفۀ غنی جلوگیری از جنتایت بود که نکرد. وظیفه غنی جلوگیری از جنایات آینده است که هرگز نمی کند. این دروغگوی رو سیه و بدمست روانی باید برود. ورنه مردم از دستش با هزاران جنایت و تباهی دیگر روبرو خواهند شد.

>>>   ان حرامزاده های سیاه سری که دیروز بخاطر دمبوره نوازی در بامیان عربده کشی می کردند که ایهاالناس این کار حرام است مخالف شریعت غرای محمدی امروز چرا لچک به سر کرده به حوزات علمیه شان پوت شده اند ودم نمی زنند !!!!!
ایا نمی بینند که ناموس شیعه به لیلام گذاشته شده است؟؟!!!!

>>>   به زود ترین وقت خون خواهی خواهم کرد تا آخرین قطره خون از پا نخوابم نشست. طالبان و افراد سفاک شان منفور ترین افراد در نزد مردم ماست.

>>>   خدایا درغذب خودگرفتارکن این حیوان صفت هاره.

>>>   جانان من ، اندوه افغانستان كشت ما را ...
تصاوير وحشتناك كودكان معصوم افغانستاني را در اينترنت ديدم
هيچوقت نميشه به اين جنايات و تصاوير انها عادت كرد
فقط از خداوند متعال ، آرامش و صلح و آمنيت ، براي كشور برادر افغانستان
مسئلت ميكنيم
شهرام لواساني ، تهران

>>>   این کشتار بی رحمانه توسط طالبان پست وخاین وداعشی های لعنتی نوکران واقعی امریکا وانگلیس انجام یافته است امروز یهود ونصارا مردمان بی گناه مارا بااستفاده ازنام اسلام طالب وداعش همه روزه به شهادت می رسانند هدف شان فقط ازبین بردن اسلام ومسلمانان است . مردم افغانستان بیائید باهم متحد شوید ودرمقابل دشمنان خوددست به دست هم دهید وازاین کشتارهای بی رحمانه جلوگیری نمائید هیچگاهی امیدخودرا به ع وغ ننمائیم
محمدی ازولایت هرات باستان

>>>   خلیلی ومحقق بادی بیمیرد

>>>   هر چه سرمایه در این وطن هست باید صرف اموزش و پرورش شود تا مشکل به طور اساسی حل شود بقیه راه ها بی فایده است .اموزش از نان شب هم در این شرایط واجب تر است.
هرات اباد

>>>   این همه پلان امریکا است ومی خواهد بین اقوام دشمنی ایجاد کند

>>>   این تصاویر از قبل میباشد فاجعه ازین هم بد تراست تا به حال هیچ شهید جمع اوری وکفن نشده در تصاویر اشخاص با دریشی دیده میشود در حالیکه تا به حال هیچ تصمیم گرفته نشده وهمه در خواب استن و فاجعه هر لحط بالای مردم بیچاره ادامه دارد ما خود باید تصمیم بیگریم وتنها به پیام تسلیت درددوا نمیشود

>>>   این دولت اشرفو و مزدور آی اس آی تمام این جنایات را خودش انجام میدهد درتمام نقاط افغانستان که عملیات میکنند مانند جاوب دستی است که ازیک طرف به طرف دیگر روان میکنند کثافت هارا چرا اول اطراف همان ولایت ویا ولسوالی محاصره نمیشود که مزدوران آی ای آی فرارکرده نتوانند باید کشته ودستگیر شوند؟ بخاطریکه همین حکومت اشرفو واتمر خودش عامل این جنایات است یک دره کوچک یک ساعت وقت کار دارد که محاصره شود بعدا عملیات صورت بگیرد باز قاتلین کجافرارمیکنند؟؟؟/
مردم افغانستان باید برخیزید تااین مزدوران خارجی را که در راس دولت قرارگرفته اند سرنگون سازیم تابکی کشتار قتل عام؟

>>>   درین جا طفل چه گناه دارد اطفال معصوم را به قتل رساندن .کجا است صدای حقوق بشر که همیشه لاف از حقوق میزند خداوند در غضب خود گرفتار بکند این اجنبی ها را

>>>   دوستان عزیز:لطفآ به یک صدا خواستار به محکمه کشیدن استانکزی و حنف اتمر شود. تمام مردم خواستار حنف اتمر و استانکزی اند اما غنی وگلبدین مخالف صدا مردم اند . با تاسف نظر قول یک کارمند امنیت گلبدینی ها عملآ در جنگ است اما ما حق وندارم انها را دستگیر کنم.
احمد

>>>   اين جنايت بشرى و جنايت جنگى است.

لعنت براين سازمان ملل, لعنت براين شوراى امنيت ملل سازمان ملل که کودتا مسلحانه را در ونزوئلا یا جمهوری بولیواری ونزوئلا آمریکای لاتين , پایتخت کاراکاس تقبع نکرد ولى دولت جمهوری بولیواری ونزوئلا در پيوند به تعقيب مظاهرات براى خواستهاى امريکارا محکوم کرد?

امريکا و دمهاى و کله هاى مار گونه اش همين سازمان لعنتى ملل وشوراى لعنتى امنيت ملل سازمان ملل کشتن و زخمى نمودند مظاهرات ضد دولت غنى رامحکوم نکرد.
امريکا حقوق بشر و جنايت بشرى رامانند خربوزه نيم کرده
امريکا امريکا ستان ما را ستان ما را قپ کرده کرده
دهل پشتون به گردن کرده
نيم انسانيت و آدميت را کم کرده
حقانيت را گم کرده
خانه خوده پر از خاک نادر کرده
افغان پشتون را حاکم کرده
بلاى جان تاجيک و اوزبيک وهر هزاره کرده
طالب را با داعش همبستر کرده

سرنگون باد سياست غنى

>>>   نه تنها از خلیلی بلکه از ایران هم پرسان شود که چرا امروز از طالبان وحشی حمایت می نمایند.
شریف

>>>   اطفال معصوم چه گناه دارد که تیر باران شده است
بای ذنب قتلت؟!

>>>   حرفی ندارم جز اشک ، این جنایات را تاریخ که چی اگر خدای است باید ببینید و به حال این همه بنده های اشک یریزد ، این همه ظلم؟ خدا لعنت تان کند ، خدا به مزدوران جز بدبختی هیچی نده آمین یا رب العامین .

>>>   ملت افغانستان دعاکنید کسانی که زمینه این کشتار بیرحمانه رافراهم وبرای حفظ جان اینها کوتاهی کردند، همه شان به این غم گرفتارشوند، آمین یارب العالمین. دولت میتوانست باارسال نیروی کمکی جان این افراد را نجات داد واین افراد الآن باید زنده بود وزندگی میکردند، ولی نامردان وبی وجدانها وبی نامسوسها نکردند، خلیلی ودانش خائن! آلت دست شیطان صفتان قرارگرفتید، چرا ازخائنین ارگ جدا نمیشوید؟ شما وعبدالله درجرم غنی خائن شریک هستید، جواب این قتل عامها را دیریازود باید بدهید، ای خلیلی، حیاکن صلح با تروریست را هاکن، بدان که باهمه ژیست وقیافه، آلت دست شدی، جلوضرر را هرچه زودتربگیری نفع است، جرمت راسنگین ترنکن که ملت تورانمی بخشد. ازآتش قهرمردم مظلوم بترس که خدانیز با اینهاست. حداقل ازخداشرم وحیا کن واز فردای قیامتت اگرقبول داری بترس، ازآه مظلوم بترس که خدا وعده داده که جزای ظالم را دردنیا میدهد وتا روز قیامت صبر نمی تواند.

>>>   ننویسید طالبان بنویسید بعد از جنایت اشرف غنی

>>>   لعنت خداوند متعال شامل حال این آدم کشان شود اینها نه انسان اند. ونه مسلمان ،باید در مقابل شان عمل باالمثل صورت گیرد .
خداوند. لایزال همه شان را مغفرت کند. وروح شان را شاد داشته باشد و. به بازماندگان شان صبر جمیل آرزومندم ،دل هر انسان با وجدان به حال شان میسوزد ،ای خداوند هر دو جهان لطف ات را به حال این مردم بیچاره افغانستان نما .
عبدالله ریحان

>>>   غنی،کرزی بی ....بارها این وحشی ها برادر ناراضی خطاب کردند ومیکنند ،اتمر واستانکزی اکمالات اطلاعاتی وتسلیحاتی میکنند ‏!برای نابود کردند تروریستان کافر داعش وطالب اول رهبران آنها یعنی کرزی،غنی،اتمر واستانکزی را از بین ببریم بعد کافران نوکرپاکستان را،دست مریزاد به ایران که با کمک به طالبان در واقع دست یاری به داعش رساند ودست شان را به خون مردم میرزا ولنگ آلوده نمود!‏ آفرین به مقامات جمهوری اسلامی!تمام شیعیان افغانستان باید متحد ،یک پارچه وقوی در دفاع از خود در برابر تمام کافران داعش ،طالب وخائین ارگ نشین بسیج شویم ،اسلحه بگیریم وبه یاری الله آنها را نابود کنیم انشألله،نادرشاه

>>>   واقعا وحشتناکه خدا از باعث و بانی این کشتار نمیگذره، کجایت پس اون حقوق بشر ؟ این بچه های معصوم چه گناهی داشتند طالبانیهای وحشی؟ اینا مگه نظامی بودند؟ چرا دنیا لال شده ؟ چرا حقوق بشر صداش در نمیاد ؟ ولی وقتی که یک تروریست کورد تو ایران میخواد اعدام بشه صدای هزار تا سازمان مثلا حقوق بشری در میاد؟ شما با مردمید یا با جنایتکارا؟به عنوان یک ایرانی ملی گرا به مردم خوب افغانستان و ایران زمین تسلیت میگم

>>>   خلیلی و محقق عامل این کشتار قوم خود در سرپل هستند. یکی جوکره عبدالله و دیگر زن غنی خود را ساخته و مردم هزاره را برباد دادند. تصویر اطفال خیلی جگرخونم کرد. هرکس که عامل این بدبختی است از هر قوم که است خداوند برباد شان کند همرای طرفداران شان
بدخشانی

>>>   این را بدانید که کار کار حنیف است وطن فرورش

>>>   خدا بکشد این ملعون های داعشی رو . این شجره خبیثه که ریشه اش از آل سعود و اسراییل و امریکا هست .. شیعیان افغانستان هم مثل حزب الله لبنان خودشان باید اسلحه به دست بگیرند و از خودشان دفاع کنند و گرنه در افغانستان کسی به فکر اونها نیست

>>>   شورای صلح باید منحل شود صلح با کی ؟؟؟
با جنایت کار !!!!
خلیلی اگر غیرت داری استعفا کن.

>>>   قوم بنی اسرائیل( پشتونها)
را خدا تابع نتانیست.
قران را بخوانید سراسر از خیانت وجنایت ولجبازی این قوم گمراه است .
از نامردی در حق برادر تا قتل پیامبران، از نافرمانیها در دستور خدا تاانواع بهانه گیریها وهزاران جنایت دیگر
که خدا از دست این قوم وحشی به فغان امده برای همین نام دیگر انها را افغان گذارده اند.
ان وقت ما ساده دلها میخواهیم باشورای به اصطلاح صلح انها را به راه راست اوریم!!!!!!؟؟؟؟

>>>   سلام در ایران نیروی مقاومت بسیج و در عراق نیروی مقاومت حشدالشعبی باعث نجات از شر تروریسم شد.
مردم افغانستان نباید به این دولت امیدی داشته باشند بلکه خود باید به پا خیزند

>>>   هدف از کشتار وحشت فقط وفقط ازمیان برداشتن نسل جدید است که نسل آینده را به دلخواه خود تربیه کنند
حقبین

>>>   Abdullah
چهره هاي سياه را بشناسانيد!
عجيب است كه رمضان بشر دوست و سيما سمر از قتل عام ولايت سر پل تا همين لحظه خبر ندارند. اگر بيني يك طالب از پيش يك تاجيك يا يك هزاره خون شود صداي لچري اين دو روسپي سياسي از تمام رسانه هاي دنيا شنيده ميشود، اما حالا سكوت كرده اند.

>>>   هزاره ها بپاخیزیزد اگر ادعای مردی و غیرت دارید از ناموس خود دفاع کنید و طرح پشتونسازی شمالی و توطئه های رنگارنگ ..... بیفرهنگ را خنثی کنید
سید حمید محقق

>>>   اگرخودمردم به فکرخودشان نباشند کسی دیگری مانند غنی و... به فکرشان نخواهد بود. حفظ جان وناموس واجب است، پس خود مردم اقدام کنند وبرای دفاع ازجان وناموس خود حتی موتر خورا فروخته واسلحه تهییه کنند، جان باشد تاموتر ودارائی بکارآید. جان وآبرونباشد مال دنیا چه بکارآید؟ جوانان هزاره وشیعه! شما بخاطر تفاوت مذهبی بیشتر درمعرض خطرهستید، پس بیشتر برای دفاع اقدام کنید، بدون شک هرکس برای دفاع ازجان وناموس خود کشته شود هم شهید وهم افتخاراست، بخصوص درمقابل تروریستانی که بوی ازاسلام نبرده است.
جاغوری

>>>   به نقل از فرهاد الله فرهاد معاون دبیرخانه شورای عالی صلح، گزارش شده که حنیف اتمر به نام مصرف انتخابات ریاست جمهوری هشت میلیون دالر را برداشت کرده بود. شورای صلح گاو شیری دو پستانه تمام ارگ نشینان است. به گواهی مدارک موجود در شورای صلح، در زمان معصوم استانکزی یک و نیم میلیارد دالر تا وبالا شده و حدود چهارصد پروژه عمرانی و زیربناییی (فقط روی کاغذ) طرح شده و مبالغ عظیمی کشیده شده است.
حتی قول معروفی در میان اراکین دولت وجود دارد که شورای صلح را «بانک جهانی» لقب داده اند.
به گفته فرهاد الله فرهاد، خپلواک ازین هشت میلیون دالر مفقود شده به حیث ناخون افگار اتمر استفاده می کند و میگوید که باید یک دوسیه ترتیب شود.
درگزارش آمده است که هیچ کسی نمی داند که هشت میلیون دالر در چه راهی خرج شده است

>>>   خلیلی محقق هزاره بیغیرت کجای زیر .... پت شدی بلند شوید تا کی بی غیرتی که این اوغان ها هزاره های بی اسلحه را بکشد این دوتا که غیرت ندارد مردم هزاره بلند شوید تاکی این اوغان ها مارا بکشد بس است این اوغانها یک حزب ادمکش داره ما هزاره ها این کار را بکنیم مگر مااز که کمیم این اوغانها را تارمار بکنیم من خودم 4سال همرای 10نفر در منطقه جنگی بودم حاضرم بیا یم در مقابل ... غنی بجنگم ...

>>>   وقتی لحظه ای در این جنایت هولناک فکر می کنم انگار دنیا برسرم خراب شده است!!!
واقعا متاسفم از اینکه اسم انسان را بر این وحشی ها می گذارند!
خداوندا از این قوم جاهل و قسی القلب به تو پناه می برم!
خداوندا همان داغی که این پست فطرت ها بر دل مادران و پدران بیگنآه این دیار نهاده اند هزاران بار افزون تر دل این تبهکاران روسیاه را بسوزان!

>>>   خداوند همراه همه مردم ما باشد وکسانیکه انسانهارا سلاخی میکنند. باید به جزای اعمال شان رسانیده شوند.
نمیدانم این انسانهای بی گناه چه بی حرمتی کرده بودند تنها انسان بودند ومانند انسانهای زندکی داشتند وفارغ از تعصب وبا وفا به ملت زندگی میکردند ،خداوند متعال همه شان رحمت فرماید .
عبدالله ریحان

>>>   مردمی که دل به رحم دشمن خود است و بخود نمی آید، از هرنگاه مستحق چنین فجایعی است،
ما اگر به فکر خود نباشیم دیگران که چشم دیدن ما را ندارند، به فکر مانخواهند بود. درست است که کشور در اشغال غربی هاست، و آنها اهداف خود را دارند، اما باید توجه کرد که همین امریکایی ها در عراق هم بودند، و بطور قطع نمی خواستند حکومت شیعی که خواست اکثریت بود به وجود بیاید، اما مردم آنجا با درایت آیت الله سیستانی بخوبی از پس نقشه های شوم غربیها و دشمنان منطقه ای خود برآمدن پس ما چرا نتوانیم؟؟؟؟؟
دلیلش هم نبود یک رهبر با کفایت است که ما در بین خود نداریم، رهبری که فکر جیب خود نباشد بلکه به فکر مردم خود باشد، در آن صورت هم حیثیت مردمش حفظ خواهد شد، هم جیب خودش پور خواهد شد. اما امان از این رهبران بی کفایت ما که کوتاه بین ترین مردم آنها هستند؟؟؟؟

>>>   بهروز جلال آبادی‎
جنگ پاکستان با افغانستان بر سر چیست؟
پشتونهای پاکستان خصوصا جنرال های نظامی پشتون تبار پاکستان در کوشش اند تا مناطق پشتون نشین افغانستان را شامل خاک پاکستان کنند تا بتوانند در مقابل پنجابی ها اکثریت شوند و پشتونهای افغانستان تا اتک دعوای دارند و خواهان شامل این مناطق پشتون نشین پاکستانی در خاک افغانستان اند تا بتوانند دعوای دروغین اکثریت خوده به حقیقت تبدیل کنند !

>>>   رئیس جمهوری افغانستان از "تغییر نوعیت جنگ، برادران ناراضي،ومخالفان سياسي اش سخن گفت، و آن را نمونه تازه‌ای از این تغییرجنگ دانست که نمونه‌های مشابه آن به گفته او، در هرات و غوربيان کرد. مفهوم این تغییر چیست؟
رییس جمهورافغانستان محمد اشرف غنی احمد زی،حرف دلش را گفته حقیقت دارد.
که محمد اشرف غنی احمد زی، و تیم اش اماده هست که نسل کوشي اقوام خاص را پلان شده، به نو بت به اجر درآورد جامعهٔ جهانی وملّت افغانستان شاهد است از جلریز تاغور حرات وکشتار میرزآولنگ سرپل...........؟وغیره که محمد اشرف غنی احمد زی وتیم اش برای قوم خاص وحزف باقی اقوام خوب پلان شده وکاملاً نسل کوشی را ترح کرده، وبی علاقه نشان دادن کمک رسانی برای مباریزین درایام نبرد از طرف وزیر دفاع.وتصمیم گرفتن کابینه حکومت پس از پنج روز از قتل عام و آواره شدنها تسميم ميگيرد
کشتار میرزآولنگ سرپل، ترح محمد اشرف غنی احمد زی، و تیم اش بود.
ق.ناصری

>>>   Salam
هزاره ها مى توانند در اين بازى هاى سياسى بازنده گان بدى باشند . هزاره ها هر قدر افغان تر هم شوند باز هم بيش تر از هر قومى آسيب پذير اند . در اين هفده سال هزاره قبل از هر تبارى در تير رس جنايات افراطى هاى سنى و تبارى بوده اند . هزاره ها را اكثريت افراطى هاى مذهبى قبيله يى و داعشيان حتا مسلمان نمى شمارند و قتل شان را واجب مى دانند . قتل هزاره ها و جنوسايد در سر پل با همين تفكر صورت گرفته است و اين آخرين جنايت عليه اين تبار نخواهد بود، بهتر است نخبگان سياسى هزاره به عقل آيند و دريك گفتمان جامع با تاجيكان و ازبيك هاى صادق همراه شوند و مجزا عمل نكنند .نخبگان هزاره كوشيده اند تا با تاجيك ها رقابت كنند و در سياست جاى خالى تاجيكان را گيرند ، ولى قبيله گرايان وقتى بغل مى گيرند ، شمشير را هم به قلب حريف فرو مى برند . هزاره به جرم هزاره بودن و شيعه بودن قبل از هر تبارى محكوم شكست اند. استاد مزارى با صداقت با پشتون ها همكارى كرد تا مگر گذشته فراموش كنند و همكار شوند ، ولى نتيجه اش را خيلى تلخ چشيد .

>>>   ارگ،طالب وداعش هر سه ضلع یک مثلث است!
اشرف غنی ودولتش کدام فرد وسرباز شیعه را نجات داده که مردم میرزا اولنگ را نجات میداد؟
داعش وطالب را کرزی ‏،اتمر واستانکزی به وجود آورده اند وامریکا ،قطر وعربستان هم پشتیبانی میکنند،
در این یکماه اخیر حدود هزار نفر شیعه به شهادت رسیدند ویا زخمی شدند!سه تا کاسه لیس رفته بخاطر 5 افغانی صدقه مردمشان را فروخته اند!از مزار ویا کابل چند دقیقه راهست که چندتا هلی کوپتر نفرستادند؟غنی،کرزی،اتمر،استانکزی،داعش وطالب یک هدف دارند وآن نابودی شیعیان در افغانست،
پس ساده لوحی هست که دست در بغل بشینیم ونابودی مان را بنگریم!یک راه باقی نمانده وآن راه اتحاد وانسجام تمام شیعیان ازجنوب تا شمال وازشر تاغرب هست پس با ایمأن به خداوند قادر وتوانا ،تمام کفار ارگ،داعش وطالب را نابود کنیم انشألله!.
نادرشه

>>>   برای مردم تهیه اسلحه ازنان شب واجب تر است، باید اسلحه تهیه کنند چون فاجعه تکرار شدنی است و حکومت فاشیسزم می خواهند اقوام دیگر را با برنامه های سیستماتیک وهدفمندش نابود کنند. این قضیه از آفتاب روشن تر است که پشت قتل عام ها وفجایع انسانی دست حکومت کاملا دخیل است، غنی، اتمر و...24ساعته فقط کشتار مردم افغانستان را برنامه ریزی میکنند. دیگر به فکر آبادانی کشور نیست.
حق گو

>>>   اتفاقات غم انگیز افغانستان طی دهه گذشته نشون میده که این کشور بیش از گذشته نیاز به شیر مردهایی چون احمد شامسعودو... داره.مردم افغانستان اعم از شیعه و سنی باید بصورت خودجوش با هم بسیج بشن و از همدیگر دفاع کنن و تو این زمینه منتظر حکومتشون نباشند.

>>>   انچه در مرزا ولنگ گذشت با همه بدی ها و قساوتها وناروای های که ملاحظه میشود درست همان چیزیست که در سوریه وعراق بالای طایقه ای بنام اهل سنت اجرا میشود نه این مظلوم نما ها برات میتوانند داشته باشد ونه ان ظالم های بی باک وسفاک درینجا میکشند والحمد لله میگویند ودرانجا قتل عام مینمایند ونعره های حیدری بالا مینمایند ویا علی میگویند ولی در نهایت هردو از دایره ای اسلام بیرون اند وبه این رسا ومبین تعلق ندارند ماکه به تماشا نشسته ایم وقضاوت های عجولانه مینمایم تنها از عملکرد یک جانب متاثر میویم وجانب دیگر را زیر بار ملامت گور میسازیم {کل حزب بما لدیهم فرحون}هر که به داشته های خود می بالد
اما در نهایتاز هردوجانب مسلمان می میرد وافغان کشته میشود وملت تباه میگردد واسلام متضرر میگردد انچه در مناطق سنی نشینتوسط دولت مداران اگاه وچیز فهم وفیلسوف نما رخ میدهد کمتر از صحنه های دلخراش مرزا ولنگ نیست ودر حلب وبصره وتکریت و..
دیده گر بینابود هر روز روز محشر است
حسین علی بامیانی

>>>   مردم هزاره جنایت کسانی که واز وجود داعش در میرزاولنگ خبر میدهند بالاتر از جنایتی است که در انجا رخ داده
بادقت باندیشید :تا دیروز طالبان وداعش دشمن بودند!!!؟؟
چی شد امروز آنها برادرانه در کنار هم بر سر یک تعداد مردم بیگناه حمله میکنند وزن وبچه پیر وجوان راقتل عام میکنند.
ببنید مظلومیت مردم هزاره را که حتی سخنگوی دولت که خود شیعه مذهب است. بر جنایات طالبان سرپوش گذاشته واز وجود واین جنایات را به داعش نسبت میدهد
ومسئولان امنیتی بعد چند روز سکوت تنها به یک تاسف اکتفا می کنند .
حتی حامیان خارجی طالبان نیزبا دروغ در روز روشن برای اینکه طالبان را مبرا کند از وجود داعش وپرچمهای سیاه نام برده واز بردن نام طالبان با صراحت خودداری میکنند.
امروز ای جوان هزاره از خواب غفلت بیدار شو که دشمن همان خواب های 250ساله را در سر دارد
ان جوانی هزاره که تاریخ گذشته ومصائب امروز را فراموش کند مطمئن باشید خون هزاره در رگهایش نیست
جوان هزاره بیدار شو .جوان هزاره بیدارشو.

>>>   حضرت علی علیه السلام با خوارج مدارا می کرد، تا شاید هدایت شود تا انکه یکی از شیعیان مخلص آن حضرت را شهید کردند وجنین همسری مئو منه اش را از رحم خارج کردند، بالای نیزه در منظر مردم قرار دادند، امیر المئو منین علیه السلام خشم گیین شد،به محل تجمع خوارج در نهروان حمله کرد وتمام آنان را به درک واصل کرد به جز چند نفر که فرار کردند،
در افغانستان هم وقت آن رسیده که مردم وتمام مسلمانان به پا خیزت به پیروی حضرت علی که امام اول شیعیان و خلیفه چهارم اهل سنت است، وجود خبیث داعشیان و وهابیان را از خاک افغا نستان پاک کنند همانند عراقی ها که حتی از لوله های فاضلاب اخراج کردند

>>>   تحریرات فوق دقیق است.سبب اصلی تمامی این بدبختی ها افراد کثیف و بی وجدان چون کریم خلیلی ، اطرافیان و مزدورانش چون اسداله سعادتی، غلام عباس بصیر، غلام سرور جوادی و .... می باشندمردم بخون خود غرق اند این ....جشن ریاست شورای صلح برپا می کنند.

>>>   یک سوال بزرگ
چرا زون مرکز تشکیل نمیشود؟؟
چرا یک لوای اردو ملی در مرکز نیست! !!!؟؟؟؟؟

>>>   کدام صلح خلیلی داره اوغانها مردم ات را میکشد تو داری از صلح گپ میزنی کاسه لیس های خلیلی دورش ایلا کنید آ مکر شما غیرت ناموسی ندارید که مردم هزاره را داره سر های شانرا میبرد شما بی غیرتها سیل میکنید تا کی بی غیرتی؟

>>>   دوست عزیز بر علاوه از نام خلیلی و اطرفیان مزدوراش حنیف اتمر مشاور شورای امنیت و معصوم استانکزی درین قتل های جمعی و بربادی مردمان بیدفع حادثه اقوام مختلف دست داشته اند و مسول این همه فجایع گذشته و حالیه هستند .

>>>   برای ما شرم است که ما بګویم که ۲۸
اسد را تجلیل کنیم ریرا در ان وقت
همه غیرت داشتند مګر حالا همه بی غیرت اند زیرا ۴۰ مملکت در وطن ما امده و ما خو ش هستیم که ما غیرت داریم

>>>   منتظر بچه های تیپ حزب الله باشند که همه انها را به زودی به هلاک خواهند رساند، منتظر وعده صادق باشند، حاج قاسم سلیمانی بلای جانتان خواهد بود

>>>   حقیرترین مردم شماها هستید که مردم را به جنگ و منازعه دعوت و تحریک می نمایید.

>>>   اقوام غیر پشتون تا به کی تماشاگر بازی موش و پشک ارگ و طالبان هستید؟؟
مسلح شوید
متحد شوید
و این حکومت و دولت کثیف را نابود کنید.
تا به کی این قوم وحشی بر همه حکم براند؟
تا به کی کشته شویم؟
زلمی از بدخشان

>>>   بین المللی مطالعات استراتیژیک
"داماد" يكتن از ناقلين پشتون در ولسوالى پشتونكوت فارياب "بمب ساز" برآمد!
اين تروريست كه باشنده اصلى ولايت هلمند مى باشد توسط نيروهاى "دفاع خودى" دستگير اعترافات اش ثبت و قرار است بخاطر عبرت فردا اعدام گردد!

>>>   رییس جمهور یک دفعه میگوید که والله مه فکر میکنم که نوعیت جنگ در افغانستان تغیر کرده است، باز میگوید که بخدا اگه ماندن والا باشم تا قصد کشتار مردم میرزا اولنگ را نگیرم.
معاون رییس جمهور میگوید که، ما نتوانستیم امنیت مردم را تأمین کنیم، بنأ ما از مردم خویش معذرت میخواهیم.
حالا هرسه این گفتار را یکجا میکنیم و چنین یک جمله تشکیل میشود:
بخدا اگه ما قصد کشتار مردم بیگناه میرزا اولنگ را نگیریم. اگر گرفته نتوانستیم، بدانید که نوعیت جنگ در افغانستان تغیر کرده است و زور ما نمی کشد و بنأ ما رهبران از مابین ارگ ریاست جمهوری ،معذرت بزرگ خیش را خدمت هموطنان شریف و درد دیده و در زیر ساتول قصاب های طالب و داعش قرار گرفته شده، پیش کش مینماییم. امید واریم تا هموطنان ما این معذرت ما را بپذیرند.

>>>   چندین سال است لطیف پدرام به اقوام هزاره تاجیک و ازبک هشدار می دهد که خوشان باید از خود دفاع کنند وگرنه دولت از انها دفاعی نخواهد کرد اما کسی به حرف او گوش نمی دهد.

>>>   میزراولنگ:
به تاریخ بگوکه این حکایتهارادرسرلوحه نوشته هایش بنگارد:
1 - بلبلان نوخاسته وطن درگلگشت آرزوهابدام صیادافتادوسرپل راشکستندتااین پرپرشده هاازدریای یاقوتی خون وخط قرمزقساوت نگذرند.
2 - دخترکی نازدانه که دست برادرکوچک راگرفته بود وبرای نجات ازقتلگاه محله به جاده ناپیدای نجات میبردگلوله نفرت وقساوت کمربرادرش راشکست.
3 -بنویس که دخترک برای گفتن ماجرای برادردنبال مادرگمشده میگشت که یکباره تماشاکردمادرش دربسترخون خوابیده وبه دخترک میگویددلبندمادرمواظب بردادرت باش.
4 - بازبنویس که دخترک باپای برهنه بروی خارمغیلان درکربلای اولنگ پدرراجستجومیکردتاخبرمادروبرادررابه پدربازگویدامامیدانی چه شد؟دیدسینه مردانه پدرسوراخ سوراخ ودرآفتاب داغ صحرابه خواب رفته وچشمانش رابه آسمان دوخته برای نجات زن وفرزندنگران است.
5 - بنویس فراموشت نشودکه زنان وپیرمردان رابه ریسمان ستم بستندوازسنگلاخهای سخت کوه بزیرانداختندوبدنهای شانراپاره پاره کردند.
6 - باخط درشت بنویس که ساتوربدستان درسلاخی اولنگ حلقوم طفلان ،زنان،پیرمردان وجوانان را یکسان بریدندوذبح کردند.
7 - یادت نرودکه سراپرده حرم مردم تاراج شد،کودکان ومردان رادرپیش چشم شان کشتندوزنان ودختران عفیف وباعزت ماراباخودبه کنیزی واسارت بردند.
8- بنویس که دخترک آرام آرام بخودآمدودیدکه ازاولنگ به کربلاآمده است وصفحه کربلارادرمدنیت قرن21 تماشامیکند.
9- وبازبنویس که زمامداران ازبابت این قصه های تکرارازمردم معذرت خواهی کردند.
هموطن شماازکابل

>>>   نوش داروی تقلبی که بعد از مرگ به سهراب رسید.
اولأ،طالبان منطقه را تصرف کردند و مردم را کشتند و قتل و غارت کردند. شاید هم حالا رفته باشند و کسی نباشد.
ثانیأ، اگر طالبان در منطقه هم باشند، بعد از شروع جنگ از منطقه فرار میکنند و میروند.
شما یک چند نفر پیره دار در منطقه موظف میکنید که امنیت منطقه را حفظ کند و باقی نیرو ها را از منطقه اخراج میکنید و به مردم میگویید که منطقه امنیت شد و دوباره به خانه هایتان برگرید.
چند وقت بعد باز طالبان با قوای خود آمده و پیره داران میرزا اولنگ را خلع سلاح میکنند و مردم را قتل عام و غارت میکنند و این سلسله دوام خواهد داشت.
تا بحال چند مرتبه طالبان به شهر کندز حمله کردند و مردم را قتل و عام و غارت کردند و دکان ها را چور کردند؟
فقط منتظر مینشینند که همی که تجارت و کسب و کار در یک منطقه رونق گرفت، عاجل حمله میکنند و چور و چپاول میکنند و میروند.
بنأ تمام ولایات و ولسوالی ها و قریه جات، باید خودشان رهبری خودشان را تعین کنند و خودشان غم دفاع خودشان را بخورند. زیرا این دولت هیچ به درد آنها نمیخورد و همه آنها با طالبان همدست هستند و در چور و چپاول دست دارند و کله خور هستند.

>>>   سلام و عرض ادب خدمت دستندرکاران زحمتکش افغان پیپر
عرضم به حضور برادران هزاره و شیعه مذهب خودمون
بنده به عنوان یک برادر ازبک و هم میهن شما توصیه میکنم که دیگر خود را ذلیل و مزدور کشور نژاد پرست ایران نکنید و در سوریه با پرچم ایران مسلمان نما جنگ نکنید ،شما اگر واقعا جنگجو هستید بیایید وطن خود و از ناموس خود در برابر طالبان وحشی دفاع کنید ،چرا نوکری ایران نژادپرست را میکنید که برای ما افغانها هیچ ارزشی قائل نیستند و مهاجرین افغان را در تهران و ولایت های دیگر بی حرمت می‌کنند و همیشه زخم زبان میزنند ، شما شیعه هم باشید باز برادر خود ما افغانها هستید ،امروز بنده جنایت وحشتناک طالبان مزدور پاکستانی و داعش اسرائیلی را به شددترین الفاظ ممکن محکوم میکنم و از خداوند برای شهدای میرزا ولنگ از خداوند طلب آمرزش میکنم.
برادران هزاره عاجزانه از شما میخواهم که دیگر مزدوری این ایرانیهای نژادپرست را نکنید به خدا قسم 32سال است که در تهران زندگی میکنم و همیشه از طرف دولت و ملت ایران تهین ناسزا میشنوم،برادران هزاره برای خود و میهن خود بجنگیم و وطن خود را از وجود طالب وحشی پاک سازیم.
زنده باد هزاره،ازبک،پشتو،تاجیک.
جانم فدای افغانستام
جمعه خان ازبک مهاجری رنجیده از شهر دیوان وحشی تهران

>>>   بلی برادر از قدیم ها گفتن اگر کسی را بقتل برسانی مطمين باشید که توسط کسی دیگر ی به قتل می رسید . طالبانی که درزمانی حاکمیت شان ظلم میکردن. ميکشتن .شلاق میزدن.عاقبت شان به کجا رسید. همونطوری که ميکشتن .همان طور کشته شدن

>>>   Raheemi
سلام به شما شاید بهتر بدانید که پدران رییس غنی را با نادر کور وبرادر آنش آوردند و در لوگر جا سازی کردند آنها پسران کاکا میباشند وبه همین شکل افغانستان صوب سرحد پاکستان شده واز گیر پاکستان به هیچ وجهه خلاصی ندارد زیرا پدران شما انگریز ها را به جوانی ونا جوانی کشته اند باید این حالت را ببینند

>>>   چوکی های نمایشی و مقام های کاذب بهترین وسیله بی غیرتی در افغانستان است این تنها برای یک قوم مطرح نیست بلکه بدون در نظرداشت قوم و قبیله افراد بی غیرت در مقابل چوکی های بی ارزش به مقصدی دزدی غیرت شان را می فروشند و به هر گونه نا روایی ها تن میدهند.

>>>   طالبان وجدان ندارن منطق ندارند محکوم به شکست هستند

>>>   این حرف ها فائیده ندارند۰ اوغان ها دست از تمامیت خواهی و وحشت بر نمیدارند۰ فقط تمام قوم های غیر اوغان باید متحد شوند و حساب خود را یکسره از حساب این اوغان های وحشی و غول برای همیشه جدا کنند۰ تجزیه بین اوغان و اتحاد غیر اوغان ها راه حل است۰
هزاره، تاجیک، اوزبیک، ترکمن، بلوچ، پشه ئی، ایماق، و بقیه غیر اوغانها اگر متحد نشوند دانه دانه و یکه یکه بدست .....قتل و نابود میشوند، هویت شان ازبین برده میشود، و زیر نام دروغین افغان اولاد اولاد شان برده اوغان میشوند

>>>   Sediq
انشاالله با بيدار ساختن مردم توسط جوانان اگاه مان، مبارزه بر ضد فاشيزم شدت و قوت بيشتر گرفته و ميگيرد.

>>>   پشتونها به مساوات برابری و احترام ارزش های متقابل دیگر اقوام باور ندارند. بهترین کاری که آنها میکنند اینست که بزور ویا به رضا یکسان سازی میکنند و اسمش را هم گذاشته اند وحدت ملی. هویت دیگران را هذف میکنند و همه را به جبر افغان نامگذاری میکنند و این یکسان سازی جبری را وحدت ملی تلقی میکنند.

>>>   خلیلی خود نوکر آی اس آی است. مردم هزاره باید بدانند که خلیلی مزاری را به شهادت رساند.او هیچ خدمتی برای هزاره ها انجام نداده و نخواهد داد. او فقط نقشه های آی اس ای را در کشور پیاده می کند.

>>>   سلام
آقای جمعه خان
اینکه شما همه هزاره ها را مزدور خطاب کنی اشتباه است .
همانطوری که خود بهتر میدانید در ایران فقط قوم هزاره وازبک هزاره افغان یاد میشه .
ودیگر اقوام به لطف شباهت فیزیکی کمتر مورد ازار واذیت ایرانی ها قرار گرفته اند.
اگر کسی به سوریه میرود از نظر هزاره بودن نیست و این یک تصمیم وتشخیص شخصی .چون
در انجاهم اوغان شیعه حضور دارد وهم دیگر اقوام.
در مورد جنگ سوریه جای بحث دیگری است ولی مزدوری مردم هزاره یک توهین است .
شما خوب تحقیق کنید کدام یک از مراجع شیعه افغانی در مورد جنگ سوریه فتوا صادر نموده وحتی اکثریت به صراحت مخالف هستند. در کجای افغانستان یک هزاره به نفع ایران خود را منفجر نموده وکسی را به قتل رسانده .
کحا به نفع ایران در افغانستان خیانتی نموده.!؟؟
ولی متاسفانه در افغانستان در بین دیگر اقوام بخصوص برادران پشتون زبان به کرات برای منافع پاکستان وعربستان خیانت انجام شده.
لطفا سندی بیاورید که هزاره در افغانستان به نفع ایران جنایت انجام داده .
پس سوال مزدور کیست .؟ نه ان است که به نفع اجنبی وطن خود را نابود میکند .؟
نه ان است که هم وطن خود را قتل عام میکند .؟؟؟
اگر مغرضانه قضاوت نکنیم در بین اقوام افغانستان با وفاترین ووطن پرست ترین قوم ،قوم هزاره است.

>>>   در جواب آقای جمعه خان ازبک
متاسفانه در گروه داعش وطالب گروهی از برادران اهل تسنن از قوم ازبک واوغان وجود دارد .
ایا میشود همه اهل تسنن وهمه ازبکها واوغان ها را مزدور عربستان و پاکستان نامید؟؟؟؟؟؟
به نظر من نه.
زیرا همه شیعه ایران نیست وهمه اهل تسنن عربستان و پاکستان .
همه انهایی که در سوریه می جنگند نماینده هزاره وشیعه نیستند .
همانطور که انهایی که در گروه داعش وطالبان هستند نماینده گی از اهل تسنن نمیکنند.

>>>   قتل عام کشتار بی رحمانه مردم بی دفاع ما خیلی مایوس کننده است
اشرف غنی واقعا لیاقت مقام ریاست جمهوری نداشت وندارد ، از اشرف غنی اعمال گفتار آن با هم همخوانی ندارد یک چیز میگوید دیگر چیز عمل می کند که گویی اربا یک قبیله کوچک است نه ریس جمهور همه ملت.
مردم آگاه و چیز فهم ضعیف بودن ریس جمهور اشرف غنی را خوب درک کرده اند وامیدوارهستم همه مردم نیز درک کرده باشند و بزودی تصمیم جایگزینی اشرف غنی که واقعاُ مریض جسمی و روحی است.
برای ا فغانستان جنگ زده ما باید یک شخص صحتمند صاق بوطن ودلسوز بمردم با حساس باشد گماشته شود و در غیر ان ادامه ریاست اشرف غنی و طن بطرف بحران و فاجعه در حرکت است.
اخوت و همدلی بهتر است و دامن می زننند، تعصب قومی تباهی ، بی برکتی ، فقر گرسنگی ، ناداری را در کشور به وجود آورد است.
داکتر یارمحمد «حیدرزاده »
داکتر علوم محیط زیست

>>>   سران هزاره در پرکردن جیب خود مصروف اند و یکتعداد از جوانان هزاره هم فیسبوک چلونکی خود را ساختند. به قصه مردم خود نیستند
بدخشانی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است