رهبران، نظام را به خشونت نیندازند و کنار بروند
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۳۵    ۱۳۹۶/۵/۴ کد خبر: 136392 منبع: پرینت

تمامی افراد مشکوک و ستون پنجمی هایی که دستور رگبار مردم را دادند، به سریعترین فرصت معرفی و محاکمه شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)،خلیل الرحمان سروری، استاد دانشگاه کابل در گفتگو با "همگام" درخصوص اعلامیه های رییس جمهور و رییس اجرایی پس از فجایع رخ داده اظهار می کند: برداشت من این است که اینها دلشان برای کسی نسوخته و از کشته شدن مردم هم نگرانی ندارند، بلکه ترس از دست دادن قدرت مضطرب شان کرده است.

سروری می گوید: چیزی برای این حکومت نمانده است و از دو شخص تقاضا می کنم که نظام را به خشونت نیاندازند و فرصت بیشتر به تروریستان ندهند. طرفدار خشونت نیستیم و نظام خود بفهمد و برای آبروی خودشان هم که شده زمینه انتقال مسالمت آمیز قدرت را فراهم کند.

سروری، درباره اینکه آیا خشونت در تظاهرات روز جمعه لازم بود اظهار می کند: آیا از یک خانواده ای که فرزندش را از دست داده انتظار دارید که بیاید و آرام توضیح بخواهد؟ تردیدی نیست که از حالت روانی خارج بشود. مظاهره روز جمعه از طرف خانواده های قربانیان بسیار مسالمت آمیز بود و هدف آنها حمله بر ارگ نبود و تنها می خواستند صدای خود عدالت خواهی خود را به گوش ارگ نشینان برسانند که حکومت وحدت ملی بی شرمانه دادخواهی آنان را به گلوله بست.

سروری تصریح کرد: افراد مشکوک و ستون پنجمی های ارگ که دستور رگبار مردم را داده اند باید به سریعترین فرصت محاکمه شوند و حکومت برای انتقال مسالمت آمیز قدرت حاضر شود در غیر آن کشور به عمق فاجعه فرو می رود و اگر مردم یکبار دیگر به پا خیزند، دیگر نه آمریکا، نه ناتو و نه خود حکومت نمی تواند حتی با گلوله باری جلوی این مردم را بگیرد.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
رهبران
حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   رهبران ...وسایرکسانی که مخالف نظام غنی میباشند هرگزتوانایی براندازی این حکومت راندارند، زیرا اجماعی علیه این حکومت وجودندارند، تنها کسانی معترضندکه ازارگ بیرون مانده ویا ارگ نشینانی که ازمقام شان راضی نیستند، اینهمه رجال کشور وافراد سرشناس ازتمام اقوام درکنارغنی چه کاره هستند؟ معترضین تنهاخودشانرامیبینند وآنهارا درارگ نمیبینند؟ دائما غنی به پشتونگرایی محکوم میشود، شمااقلیتهای قومی اول احتلافات داخلی خودتانرا حل کنید بعد علیه پشتون وغنی ائتلاف تشکیل دهید، همه باوردارندکه فاصله میان ائتلاف کنندگان نجات بیشتراز فاصله بین آنها وغنی می باشد. وقتی محقق خودمانرا میبینم هم خنده ام میگیرد وهم ازوجوداینگونه افراد که به زور وناحق وبه دروغ ادعای نمایندگی هزاره هارامیکند خجالت میکشم. چگونه معاونت چندم غنی راپذیرفت، بخاطر خوشخدمتی به این حکومت قوم پرست چگونه درمقابل قومت قرارگرفتی وآنان راچه خواندی وبه جنازه هایش چه گفتی؟ بجای دلگیری وتسلیت داغ قوم وصاحبان مصیبت را چند برابرکردی، وآب سرد برهمه ریختی، توی کله خام که دیگرطرفدار وپشتیبان نداری، به امیدچه کسی ائتلاف میکنی، تواول عاقل شو بعد رهبرحزب ونماینده قومت، چراعاقل کند کاری که بازآرد پشیمانی. حداقل درآن جلسه مثل دانش سکوت میکردی، زبان شخص عاقل در ورای عقلش هست، اما اماعقل احمق در ورای زبانش، زیرا اول سخن بدون فکرمیزند بعد که بامشکل مواجه شد درباره اش تفکرمیکند، این ضرب المثل را تمام اقشارمردم حتی پائین ترین سطح فکری، که زبان هم قلاست وهم بلاست.
جاغوری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است