تیراندازی افراد مسلح جان یک تازه عروس را گرفت
 
تاریخ انتشار:   ۲۳:۰۱    ۱۳۹۶/۴/۲۶ کد خبر: 135994 منبع: پرینت

شنبه شب هنگامی که کاروان موترهای عروسی از نزدیک خانه محمد محقق می گذشتند، افراد این کاروان بگونه شادیانه تیراندازی کردند، سپس نگهبانان خانه محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی نیز دست به تیراندازی زدند.
به گزارش طلوع، در تیراندازی نگهبانان محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی و شماری از افراد مسلح، یک تازه عروس جان باخت و چهار تن دیگر زخمی شدند.

مردم محل می‎گویند که تا هنوز معلوم نیست که این تازه عروس از اثر گلوله کدام طرف، جان باخته است.
حاجی محیب حسین، دکاندار محل در این باره می گوید: «در این کوچه (نزدیک خانه محقق در مربوطات سرکاریز) درگیری شد و چند تن کشته و زخمی شدند؛ تاهنوز معلوم نیست که آنان از طرف چه کسی کشته شده اند.»

پولیس می‏ گوید که دو تن از کسانیکه در نخست تیراندازی کردند و نیز دو تن از نگهبانان آقای محقق را بازداشت کرده اند.
پولیس کابل تأکید کرد در باره اینکه عروس با گلوله کدام طرف جان باخته است، بررسی ها ادامه دارد.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تازه عروس
نگهبانان محقق
نظرات بینندگان:

>>>   به این میگه نجات افغانستان . یک ایتلاف جدید در مقابل عروس خانم ها که عروسی میکنید پروا ندارد لیکن چرا از پیش قصر های دیگران میگذرید. هر کس که ما را سوز نشان می‌دهد حالش از این بدتر

>>>   حماقت اول از طرف کاروان عروسی بوده که در نزدیک خانه محمد محقق بگونه شادیانه تیر اندازی کردن حالیکه در شرائط کنونی کشور مسئولین دولتی حتی از سایه خود میترسند و هم حق بجانب هستند خوف بترسند . باآنهم در شرائط نا بهنجار کشور هر انفجار انتحار تیراندازی قتل و قتال و خون ریزی چه لزوم دادر که افراد مسلح در معیت عرورسی باشد آنهم در ساحه پایتخت آنهم در نزیک خانه معاون دوم ریاست اجرائیه مسلم است که نگهبانان شک کردن علیه آنها و یا محمد محقق تیر اندازی صورت گرفته از ترس از خود اقدام اقدام به تیر اندازی کرده اند فقط کسی مجازات شود که اول اقدام به تیراندزی کرده و لوکه شادیانه بوده است تا عبرت شود به دگران وهمچنان از حمل اسلحه حلوگیری شود.
م احمدی

>>>   در بین این همه جمعیت چرا عروس خانم کشته شده توطعه از طرف دامات نباشه
جاغوری

>>>   اين محقق چقدر وارخطاست. مگر كسي قصد حمله به قصر محقق را داشته كه افرادش بدون تاءمل بايد عروس را نشانه مي گرفتند؟

>>>   شاید اینهم دسیسه سازی برای محقق باشدچون همه میدانند که فعلا درعروسی فیرکردن مروج نیست چرا اینها نزدیک خانه محقق فیرکردند یعنی به خانه زنبور دست زدند؟

>>>   حالا محقق باید جواب هزاره های خود را بدهد. این عروس نیز از قوم خودش بود.

>>>   از برکت ایتلاف نجا ت عروس نجا ت داده شد.

>>>   ایتلاف جدید شروع کرد به تغیر اوردن{به کشتن مردم عام}محقق از اول یک قاتل بود وحال هم نشان داد.حمایت ازین ها با قتل مردم شریک شدن است
کابل

>>>   اگر شهر خربوزه نیست چی است. اسلحه در کاروان عروسی چی میکند کاروان عروسی چرا مسلح میباشد.

>>>   محقق هیچ بروای این قتا را ندارد بخاطریکه خودش خون صد ها نفر را ریختانده وهیچ کس برسان نکرده به او هیچ معلوم نمیشود که کی به قتل رسیده است این خایننین این وطن چی وقت به جزا خواهد رسید

>>>   نظر اولی من نشر نشد مگر چرا باز میگویم اگر فامیل دامات ویا عروس غیرت دارند فقد یک انتحاری کنند محقق را تا باشد درسی به این وطن فروشان ودیگران شان اگر غیرت ندارند بگذارن هرچی شا باید محقق انتحاری شود وطن فروش در انجا اتلاف میکند ودر اینجا با دولت است یک طف باشید ای وطن فروشان قرن ۲۱

>>>   Sarwary
آناني كه بر ضد محقق مينويسند، بخوانند
اگر توانستيد ساعت يك بجه ي چاشت -نه ساعتِ يكِ نيمه شب- و با دستانِ كاملن خالي (نه مسلح) از كوچه ي حنيف اتمر، معصو استانكزي يا گلبدين حكمتيار تير شويد؛ اونوقت حق با شماست...
جان برادر ! در نيمه ي شب و در نزديكي درب وردوي منزل يك مقام ارشد حكومت، طالبگونه و داعشوار شايجورهاي مرمي را خالي ميكنيد اونوقت توقع داريد محافظان محقق برايتان آبِ يخ توزيع كنند

>>>   تكرار سناريوي ايشچي، اما اين بار در برابر محقق
گزارش ها مي رسانند سربازان كه بر كاروان عروسي شليك كرده اند از رياست رجال برجسته و آموزش ديده استند. اين سربازان از سوي همين رياست براي تامين خانه محمد محقق گماشته شده اند. از همين رو اين رويداد هيچ ربطي به حاجي محقق ندارد، اما افراد كه در نيمه هاي شب شليك هاي شاديانه كرده اند سلاح دست داشته شان غيرقانوني بوده و مجوز حمل سلاح را نيز نداشته اند. بر بنياد گزارش ها فرد شليك هاي شاديانه كه پسر كاكاي داماد است نخست از سوي پوليس بازداشت شده است، امابعدآ فرار كرده است. بررسي هاي نخستين نشان مي دهند كه اين رويداد مشكوك است و شباهت هاي بسياري به داستان ايشچي دارد.با انهم اگر اين سناريو به انجام برسد اين طرح ناكام است زيرا جرم شخصي است، اما مهمتر از همه براي تامين عدالت بايد به خون اين تازه عروس رسيدگي شود.

>>>   اولا حمل اسلحه برای غیرنظامی درکشور ممنوع است. دوم اینکه حمل اسلحه برای حفظ جان است نه برای شلیک شادیانه درعروسی، سوم اینکه درشرایط کنونی کشور آنهم درکابل آنهم درنزدیک خانه ماون رئیس جمهور کارنسنجیده بلکه احمقانه است ، محافظان نیز به فکراینکه تروریست ها ازطریق کاروان عروسی توطئه کرده باشد ناچار ازباب وظیفه شلیک کرده است، وظیفه مقدس است چرا که اگر من وشما بجای پولیس ویامحافظ بودیم همین کار را میکردیم،تا اینجا کاروان عروسی مقصراست، اما اینکه محافظان پهلوان چطور دقیق موتر عروس رانشانه گرفته؟ جای سوال است. ونیز ممکن است تیراندازی ازجانب افراد کاروان عروسی باشد؟ این احتمال نیزقوی است، درهرحال باید مقصر وعامل اصلی پیداشود. اگرچند مخالف پهلوان هستم ولی این مخالفت نباید من را به پایمال کردن ویانادیده گرفتن حقوق آن وادارکند. عروس خانم هم ناحق کشته شده وجای تٲسف است. خدارحمتش کند. این عروس واقعا جوان ناکام است.

>>>   به نظر من هم این گناه اول از عروسی والا بوده که دراین گونه جای دست به اسلحه برده ودر نیم شب تیر اندازی کرده وخدا کند که کدام دسیسه نباشد مثل جندال دوستم.
کابل : داود خان

>>>   مجرم کسی است که شادیانه فیر کرده در هنگام شب پیره دار که چشمش در خواب است فکر کرده که داعش آمد . به گفته نویسنده بالا که واقعاٌ شهر خربوزه است سلاح و فیر در کاروان عروسی چه میکند ؟ نتیخه اش اینست.

>>>   همین دیگ همین شلغم
همین افراد بی بندوبار و بی تربیه در عروسی و همین اوباشان محقق جان!
این خر چی کمی از آن خر دارد؟

>>>   قاتل اصلی کسی است که از اصول تخطی کرده هیچ کسی حق ندارد که در شب و یا روز تیر اندازی نماید آحر این گلوله های شادیانه در فضا گم نمیگردد پس به زمین فرود می آید و به جان یک انسان یا جیوان اصابت میکند ایجاد ترس آنهم کسانی که فرزندان شان را در انتحار و انفجار از دست داده اند. محافظین طوری که از نامش پیداست وظیفه اش این را ایجاب میکند آیا از قبل کسی به محا فظین محقق خبر داده بود که ما شادیانه فیر میکنیم و شما آگاه باشید ؟ تا آنها تدابیرلازم را میگرفت ؟ گذشته از آن چرا این شادیانه ها در دم دروازه خانه عروس و یا داماد به وقوع نپیوست که در زیر خانه محقق به وقوع پیوست صد ها سوال وجود دارد لعنت به کسانی که هم دست به کاسه نان فرو میبرد و هم در خفا خیانت انحام میدهد فیر کننده اول هم قاتل هم خاین وهم فروخته شده است اگر این قضیه درست ردیابی گردد تمام موضوع روشن میگردد.

>>>   در این حادثه بچه سید حسین انوری می خواهد نقش احمد ایشچی را با محقق بازی کند که سخت کار اشتباه است زیرا تنفر که نسبت به محقق در اذهان مردم ایجاد شده از بین خواهد رفت و باز محقق همان قهرمان بی بدیل خواهد شد.

>>>   این حادثه تلخ بود، ولی برای یک عده ای که مخالف پهلوان صاحب می باشند، بهانه شد تاتمام کازه وکوزه را برسر آن بشکند، درحالیکه پهلوان دراین قضیه هیچ نقشی نداشته وحتی دستورهم نداده است، درقوانین تمام کشورهای جهان جرم یک امر شخصی شمرده میشود، یعنی هرکس مرتکب جرم میشود فقط همان شخص مجازات میشود نه کس دیگر، مگراینکه شخص به دستور کسی دیگری جرمی مرتکب شده باشد که درین صورت هرکدام نقش بیشتر داشته باشد همان مجازات خواهد شد، پس پهلوان درخصوص این حادثه مقصر نیست. بی دلیل معاون چندم رئیس جمهور مملکت را محکوم ونفرین نکنید، من مخالف پهلوان هستم ولی این مخالفت باعث تضییع حق کسی نباید بشود. ازکرده های او نیبت به مردم هزاره بخصوص جاغوری های داغدار درمصیبت تبسم هرگز ازیادم نخواهد رفت، این مرد اگر زره ای عقل داشت عازم جاغوری نمی شد. این مرد نیازمند به یک حافظه وعقل جانبی دارد، که متٱسفانه اطرافیان ایشان هم ازخود او دربی تدبیری کمی ندارد.
رحیمی

>>>   با بی طرفی کامل خدمت تان عرض کنم باتوجه به وضعیت حاکم برشهرکابل به دورازواقعیت نیست هر کسیکه دستور فیرراداده است بدون هدف نبوده عاملین که طرفین رابه تیراندزی اون هم دران موقع شب دستورداده اند مسول واقعی انان است وزارت مخترم داخله بادرنظرداشت قانون مجرمین راشناسای وبه پنجه قانون بسپارند
بااحترام

>>>   برای کسی که گفته بچه سید حسین...
تا زمان که سید اسد مرحوم زنده بود همین پهلوان شما نقش اشجی را داشت از ترس سید اسد سوراخ به سراخ فرار می کرد هالا که آن مرحوم نیست ایشان پهلوان شده و شما به این شخص که خون صدها انسان بی گناه را آن هم از هم کیشان و شیعیان خود را به ناحق ریختانده حمایت می کنید!!!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است