کشتار غیرنظامیان سوری توسط جنگنده های آمریکا
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۹    ۱۳۹۶/۴/۲۶ کد خبر: 135949 منبع: پرینت

فعالان سیاسی و اجتماعی استان حسکه در شمال شرق سوریه با ارایه گزارشی ایتلاف آمریکایی را به کشتار و قتل عام غیرنظامیان در این استان متهم کردند.

روزنامه القدس العربی به نقل از فعالان سیاسی و اجتماعی استان حسکه نوشت : جنگنده های ایتلاف آمریکایی در روزهای گذشته چندین بار در جنوب این استان جنایت های جدیدی را رقم زدند و ده ها شهروند بیگناه را به خاک و خون کشیدند.عضو شبکه رسانه ای 'الخابور' در گفتگو با این روزنامه اظهار داشت: جنگنده های امریکایی در چند روز گذشته در بمباران منازل ساکنان منطقه تل الشایر 14 نفر و در حمله به روستای الزیانات 8 شهروند را کشتند.

فاضل الخضر افزود: بمباران بی هدف و سنگین ایتلاف بین المللی باعث آوارگی و کوچ بسیاری از ساکنان این منطقه به سوی بخش 'الحماد' شده است و این آوارگان به دلیل نداشتن آب، غذا و سر پناه در گرمای شدید وضعیت بسیار وخیمی دارند.وی اضافه کرد: بمباران روستاهایی که اثری از داعش در آن نیست را فقط می توان در راستای ایتلاف آمریکا و یگان های کرد مدافع خلق برای کوچاندن ساکنان و ایجاد تغییرات در ساختار جمعیتی منطقه بر شمرد.

الخضر گفت: بمباران غیر دقیق منازل ساکنان این منطقه به دلیل اطلاعات اشتباهی است که از سوی یگان های مدافع خلق در اختیار ایتلاف قرار می گیرد.
سخنگوی شورای عالی عشایر و قبایل سوریه نیز گفت: هدف جنایت های وحشتناک ایتلاف آمریکایی در جنوب استان حسکه، عشایر و قبایل عربی هستند.

مضر حماد الاسعد اضافه کرد: این بمباران ها، کشتار دسته جمعی و برنامه ریزی شده ساکنان منطقه است و در هفته گذشته 4 قتل عام در الفکه، الزیانات و الجایر اتفاق افتاده است و هدف از آن کشتار شهروندان و کوچاندن افراد باقی مانده و تخریب منازل آنها است.

وی از اتحادیه عرب، شورای همکاری خلیج فارس و سازمان ملل خواست با دخالت در این موضوع، از شهروندان حمایت و کمک های انسانی، پزشکی و غذایی در اختیار آنها قرار دهند بویژه اینکه تمام زیرساخت های این منطقه از جمله درمانگاه ها، نانوایی ها، داروخانه ها و ایستگاه های تولید برق و تصفیه آب ویران شده است.
مسوول حرکت ملی ابنا الجزیره در اینباره اظهارداشت: ایتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا ارزشی برای جان شهروندان و حقوق بشر قایل نیست.
نواف الرکاد افزود: بمباران های بی هدف این ایتلاف یک جنایت آشکار در حق شهروندان بیگناه و نقض همه قوانین بین المللی بویژه قوانین حفظ جان شهروندان در شرایط جنگی است.

وی از دولت آمریکا و پنتاگون خواست از کشتار بیگناهان خود داری کنند زیرا این مردم داعش را انتخاب نکرده اند بلکه این گروه تروریستی مناطق زندگی آنها را اشغال کرده است.

آمریکا و چند کشور محدود هم پیمان آن، از ماه اوت 2014 به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش، خارج از چارچوب سازمان ملل و بدون هماهنگی با دولت سوریه ایتلافی موسوم به بین المللی تشکیل داده است.
این ایتلاف تاکنون بسیاری از شهروندان بیگناه سوری را در استان های الرقه، دیرالزور و حلب به خاک و خون کشیده و بسیاری از زیربناهای این کشور را تخریب کرده است.
وزارت خارجه سوریه 14 خرداد در نامه ای به دبیرکل و رییس شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که خسارت های انسانی و مادی ایتلاف آمریکایی به سوریه کمتر از جنایت های داعش نیست.

سوریه اضافه کرد: تخریب زیرساخت های سوریه نشان دهنده اهداف واقعی این ایتلاف است که با ادعاهای مبارزه با داعش و دیگر گروه های تروریستی هیچ تناسبی ندارد.

سوریه بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تجاوزها و اقدامات ایتلاف غیرقانونی به سرکردگی آمریکا و هدف قراردادن جان شهروندان بیگناه، زنان و کودکان سوری که با ادعاهای این ایتلاف درباره رعایت قوانین بین المللی، حقوق بشر و منشور سازمان ملل در تناقض است، محکوم کند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
ایتلاف
نظرات بینندگان:

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است