معاون رییس جمهور در آلمان بستری شد
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۱۳    ۱۳۸۹/۵/۲۰ کد خبر: 13115 منبع: پرینت

خبر های رسیده حاکی از آن است که در اویل هفته جاری آقای فهیم قسیم معاون اول رئیس جمهور افغانستان جهیت تداوی به یکی از بیمارستان های شهر برلین آلمان بستری شده است.
داکتران وضعیت جسمی آقای فهیم رضایت بخش گزارش داده اند.
به گزارش نزدیکان آقای فهیم او از یک بیماری ... رنج می برد و به همین اساس هر شش ماه برای تداوی به اروپا و یا آلمان سفر می کند.
از بیماری آقای فهیم نزدیکان او چیزی نگفته اند. ولی چنین به نظر می رسد که آقای فهیم ناراحتی استخوان و درد شدید در ناحیه پا و گردن داشته باشد.
عملیات ابتدائی اقای فهیم طبق گزارش دوستانش در اوایل این هفته آغاز شده است ولی معلوم نیست که او تا چه مدتی در بیمارستانی در شهر برلین خواهد ماند؟
کابل از نزدیکان دفتر معاون ریاست جمهوری


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   شفاعاجل صحت كامل ازباركاه رب العزت برايش ارزومندم
سيد از دبى

>>>   سلام دوستان عزیز خدا مارشال صاحب صحت بدهید ادم خوب ومسلمان است خا رچشم کمونستها است خدا شکریش خوب کنید

>>>   سال كذاشته هم درشهر دبي براي همين درد يه تداوي امده بود ولي نتيجه نداد

>>>   آقاى مارشال محمد فهيم قسيم بيش از دوازده سال است كه به عارضه ى شكر گرفتار است. ايشان بايد متوجه ميزان قند خون خويش باشد و از همين رو هر چند ماه يك بار به خارج جهت معاينات دقيق سفر مى كند.
دوست مارشال صاحب

>>>   معلوم نیست واقعا او مریض مباشد یا برای جابجا کدرن دارائی هاش در اروپا آمده است ؟
طبق گزارشات او میخواسته برای تدوای به امریکا برود ولی چون ولی چون نام آقای فهیم به لیستی درج مباشد که مسافرت او به عنوان جنگ سالار به امریکا ممنوع قرار داده شده است
پنجشیر رحیم

>>>   فرشته جان حضرتی دعا کو که فهیم خان نمره اگه نی سفیر شدن خودت چی میشه؟ فقط دعا

>>>   یک بیماری ... رنج می برد
عجب بیماری با حالی است
خدا شفا بدهد.
سارا

>>>   به دردش برکت

>>>   شفا عاجل برای آقای فهیم از خداوند منان استدعا دارم.
هراتی آزاد...

>>>   به نقل قول از عزیزالله کرزی کاکای رئیس جمهور وسفیر افغانستان جدیدالتقرر افغانستان درمسکو که گفته است برادرزاده ام حامد کرزی نظربه معلوماتی که ازداکتر معالج اقای فهیم دردبی بدست اورده بود که اقای فهیم مریضی خطرناک داشته شاید مدتی بیش زنده نماند به این منظوربود که او را به عنوان معاون اول خویش انتخاب تابتواند ازان استفاده کند که امروز دیده میشود که بیش بینی داکتر معالج فهیم نتوانسته است او را معالجه کند حتی سرحد ان به المان کشیده است همجنان عزیزالله کرزی درمجلس که بادوستان خویش داشت علاوه کرد که شما شاهد یک معاون قوی اول ریاست جمهوری از خودیما درروز ها ویا ماهای نزدیک خواهید بود .
فرهاد احمد زی

>>>   معاینات عالی بوده طبق خبر جدید و عنقریب بر می گردند.
رهبین

>>>   خوب هر چی کرد به خود کرد اگر هر قدر پس مانده هم باشد
باز هم خار چشم حکومت است

>>>   این ادم بد جور مریض است

>>>   اگر فهيم مرد اين همه پول چور را چه خواهدكرد؟
ا.ا.ازخيرخانه

>>>   هرچه است بازهم مجاهد وهم سنګر ابرد مردتاریخ مرد دلیر شهید احمدشاه مسعود است خداوند صحمتندی کامل نصیب شان ګرداند

>>>   به شدت دردش برکت و سفر اخرش بخیر

>>>   رنج اصلی در دوزخ سراغ مارشال صاحب خواهد آمد.
کابلی

>>>   شفای عاجل برایش ارزو مندم این شخص مرد میدان است.
ن.ب.ل.

>>>   برادران وخواهران !
سلام
اگر ادامه ای زندگی آقای فهیم برای اسلام ومسلمین ومردم افغانستان مفید است خداوند برایش شفای عاجل اعطا فرموده وصحت یاب شودوبرای خدمتگذاری دوباره بوظیفه ای خود برگردد.
واگر ایشان ومثل ایشان برای اسلام ومردم مسلمان وکشور افغانستان وسیله بی آبروئی و ازدیاد خیانت وچپاول ودزدی ملی شود خداوند شر همه ایشان را ازسر ملت ماکوتاه کند واز جانب خود برای این ملت مظلوم یار وییا وری بفرستد، تا ازین بدبختی نجات حاصل کنند.
آمین یارب العالمین
ازطرف دردمندان وآسیب دیدگان ملت مسلمان افغان

>>>   اگر چه چندان دوستش ندارم ولی امیدوارم صحتمند شوم .
.غزنوی

>>>   هر کس که مال یتم،بیوه،غریب و بیچاره را بخوردجزایش مریضی نام گوم یا نامعلوم میبا شد که همیش از آن رنج میبرد حتا تا روز مرگ.
سردارمحمدازکانادا

>>>   سلام،
نظریات دوستان را در بالا خواندم دیدم همگی تخته فهیم را بالا مانده اند! این شعر یادم آمد:
یـــاد داری که وقت آمــــدنت!
همه خندان بودند و تو گریان
آنچـــنان زی که بعد رفتن تو
همه گریان شوند وتو خندان!
بلند منزل

>>>   خدا خوب کند فهم صاحب را چه کار ها کرد برای دو روز دنیا

>>>   خداوند كريم برايشان شفاء عاجل بديهد
رهبري مقاومت وطن دوست وخرا جشم دشمنان افغانتسان است
جعفر مصر
القاهر باهنتون الازهر شريف

>>>   صحت عاجل برای شان از بارگاه الهی خواهانم

>>>   سلام دوستان عزیز دعا کنید که جناب محترم مار شال صاحب هرچه عا جل صحت یاب شوند
مجا هد

>>>   دوستان عزیز چه بحثها ی جالب دارید !!!!!! دعا کنید که بیچاره خوب شود لااقل کو بشر هست

>>>   از این معلوم میشود که سایت شما بعضی نظریات را منتشر نمیکند ؟؟؟

>>>   سلام بر همه:
ای خدا اخر هر چه کنی باز هم مرگ به سراغت می اید یا نه خدا خدش بهتر میداتد از دست ما چیزی ساخته نیست
راستی به مارشال چه معلوم میشود از دریا که یک قطره اب بگیری ان قدر پول دارد که میتواند خود را و بدن خود را چون ادم های برقی برای همیش چاویدان بسازد
اما از اقارب وی خواهشمندم که بعد از مرگ وی جسد انرا چون فرعون موملایی نمایند تا برای نسل هایی اینده خاطره از کار کرد هایی این مرد مجاهد و زحمت کش ماندگار بکاند

>>>   ولا تجربه ثابت کرده که مریضی شکرعلاج شدنی نیست

>>>   خبر جدید حاکی از آن است که تداوی مارشال صاحب موفقانه بوده و دوکتوران حالت عمومی موصوف را خوب تلقی نموده اند، در ضمن مارشال فهیم انقدر هم در پی این چوکی مفاونیت نبود، چون به یاری خدا در آینده نزدیک ریاست جمهوری نیز از ان موصوف و تیم مقاومت گرای موصوف خواهد بود.
واگر کرزی دست از پا خطا کند، اینبار کارش را یکسره می کند.
کریمی

>>>   آیا فهیم واقعا شخصیتی است که هموطنان در باره وی بنویسند آنچه مرا واداشت تا چیزی بنویسم این است که کسانی هنوز هم او را از همسنگران صادف شهید مسعود میدانند که رنج اور است زندگی فعلی فهیم مرگ تدریجی وی است وی اشتباهات زیادی مرتکب شده که اکنون رنجش میدهد

>>>   خداوند ار بخواهد شفای عاجل نصیبش میکند مم نیست که مریضی اش چه است مهم این است که خدا چه میخواهد وخیر د چه است بناءً انسانهای باخرد تشاو م ندارندوبه هر چیز مثبت میبینند وخدا نیز طبق پندار واعتقاد هر انسان تقدیر ش قسمت میدارد بهتر خوبیهارا ببینید بدیها همه هستند ونیازی هم به عرفتش نیست خداوند زمین ومافیهایش را زیبا وبرای زیبایی آفریده ومسابقه انسانها اصولاً بایست به خیر باشد نه شر
خدا وند مارشال با غیرت وبا دیانت مارا صحتمند برگرداند

>>>   شفای عاجل برای مارشال صاحب خواهانیم درد و بلایت بخوره در سر دشمنا(خان پنجشیر)

>>>   سلام
هنوز بعضي ها كه سواد خواندن ونوشتن هم دارند چشم هاي خود را بر روي حقايق بسته وباز هم از اين دشمنان ملت كه بعد از سرنگوني نجيب افغانستان را به بهانه دفاع از اقوام فقط براي پر كردن جيب خود و رسيدن به قدرت ويران نمودند دفاع ميكنند والقاب مضحك مارشال وقهرمان ميدهند در هر نقطه از افغانستان حق هر يك از هموطنان ما را توسط يكي از اين خائنين ضايع شده باشد قايل بخشش نيست عامل اصلي ويراني افغانستان وآوارگي ملت عزيز ما مخصوصا كابل همين دارو دسته مسعودك وگلبدين بود كه بايد محاكمه واين القاب از آنها گرفته شوند.
خدايا حق مردم مظلوم افغانستان از اين جنايتكاران بگير آمين
عبدالخالق مجاهد ترين كوت

>>>   اقای کریمی شاید نشه بوده و یا روزه فکر او را مغشوش ساخته است که نوشته مارشال یا پنچیری گیر پنجشیر به زودی رئیس جمهور افغانستان میشود یک جوالی هزاره صد برابر دلگیمشر فیهم با صداقت تر و انسان تر است
کریمی با فرهنگ

>>>   جناب عبدالخالق شما نمیدانید که خوده داکتر نجیب جنایت کار بود باز هم شهید احمد شاه مسعود و مارشال صاحب از جنایات او چشم پوشی کرده او را به جمع مجاهدین دعوت نمودن بعدش را خو میفهمی که چه شد و بحث گلبدين .....جدا است شکر كه سواد خواندن ونوشتن هم داری تحلیل نه تحقیق کن(خان پنجشیر )

>>>   عبدالخالق توكه دريك بار به هردو رهبر كلان جهاد كه بيشترين مجاهدين شامل درجهاد در افغانستان را افراد مربوط همين دورهبر تشكيل ميدهد ودرميان افتخار جهاددرافغانستان بيشترمربوط به همين دونفر ميشود بس توجطو ازنام مجاهد ترينكوت اينطور قضاوت بي مورد درمورد اين دوبزرك زمان جهاد ميكني .يا اصلً تو درافغانستان نيستي وياهم اصلً مجاهد نيستي وازنام مجاهد بالاي مجاهد حمله ميكني . بيشك خداوند كواه است ومجاهدين افغانستان را به رهنماي هاي بزركانشان به بيروزي وافتخارات رسانيده است..
(صهيب احمد) كابل

>>>   برادران گرامی:
گفتار بسیار شد برخیزید در عمل پیاده سازیم.
سالها به اینسو کشور و ملت هر دو به همین دلیل تعصبات قومی زبانی مذهبی و سمتی به آتش میسوزد و هنوز هم برادران مسلمان ما به این تعصبات ادامه میدهند .
برادران مسلمان:
اگر مارشال است ویا اگر کرزی باز هم اولاد همین وطن و مسلمان است. فقط دعا کنید که الله تعالی هدایت نیکی به همگی ما و شما ارزانی فرماید و همگی ما و شما را زیر چتر اسلام نگهداشته تمام مریضان اسلام را شفا بدهد. آمین یا رب العالمین.
احمد ضیا رحیمی از کابل

>>>   هرگز نبايد اين جنگسالاران ببخشد

>>>   سلام عزیزان:
هر چه باشد باز هم آدم مجاهد است به نابودی او کسی خوش نیست وبدون مارشال حکومت افغانستان به خوبی پیش نمیرود
(ش محله ای)

>>>   دوستان عزيز!
تمام نوشته های بالا را خواندم بسيار تعجب کردم که يکی برای شفا يافتنش دعا ميکند ، يک تعداد برای مردنش، مگر برايم بخاطر عجيب آمد که اگر وقتش پوره شده باشد و اجلش آمده باشد پس ميمرد که نه مرگ و نه زندگی مثل فيهم واری انسان ها به هيج کدام يک از مردم افغانستان فرق نميکند. اگر يک ميکروب از جامعه کم شود چه............. مگر بخدا يگانه ايمان دارم که ذره ذره از نزدش در مورد خوبی ها و بدی هايش پرسان ميشود ، و ببيننيد دوستان که همان موتر های لندکروزر و همان خانه و قصر ها و بادی گارد ها و همان اسپ ها یش همه از سرش سبيل ميماند و او بدبخت مجبور است در بارگاه محکمه الهی جواب بدهد که اين همه ملک و دارایی که همه اش در دنيا گذاشت و تنها تهنا با چند متر کفن سفيد آمد برای محکمه الهی ، نميدانم چه خواهد کرد و چه جواب خواهد داد.
خداميداندو کارش
زن افغان و مسلمان از کابل

>>>   بروردكارا جنين مردان هميشه درسنكر داغ دفاع از وطن مارا ازما مكير كه عزت وطن مادرميان همسايكان مااستند وكشورمسلمان ومجاهد مثل افغانستان از داشتن مثل مارشال ،سياف وامثالهم فخرميكند مردم مجاهد اين مرزبوم نيك ميدانند وافتخار ميكنند، خداهدايت كند كساني را كه غرورملي ندارند ودرك نميكنند. ازكردانندكان اين سايت به خاطربرابرساختن اضهارترزديدها سباس.
عباسي  

>>>   خواهر عزيز. شايداومسلمانتروبرهيزكارتر از توباشد ونزد خدابه سبب باخدابودنش نسبت به تو مقدم تر ،جراجنين قضاوت ميكني مكر حال همه ما جز به خداوند به كسي دكه هويدا است كه خودرا نافهميده در كناه ميزني .
عباسي كابل 

>>>   سلام ودروووود به همه
جناب محترم(خان پنجشير) نگه داشتن جان يك خائن (نجيب)كه قاتل مردم و مجاهدان حقيقي بود ارزشي ندارد مسعودك ودار ودسته اش گلبدين و ديگر مجاهد نماها در جهاد اكبر مبارزه با نفس قدرت طلب ومال اندوزشان شكست خوردند اگر به گذشته اين جنابان نگاهي بيندازيد وسرمايه ها وگذشته شان را ببينيد خواهيد ديد دهقان زاده هاي بيش نبودند وحالا وضعشان را ببينيد
مگر ميدان جهاد دكان بود براي ايننان چقدر سود داشته تا به اين ثروتها رسيده. (خان پنجشير) درك جنايت وشناخت اين آقايان نياز به تحقيق وتفسير ندارد بلكه وجدان بيدار بي طرف نياز دارد.
درووود بر شهداي را حق و مجاهدان حقيقي اسلام
عبدالخالق مجاهد ترين كوت

>>>   مارشال يعني كسيكه دربرابرتهاجم خارجي ازمملكت دفاع كرده بيروز شده ودرنتيجه اين رشادت ها ازجانب زعيم وقت مملكت به افتخار رتبه مارشا لي بلند ترين رتبه نظارسيده است حال كه توزمين را دراسما واسمان را درزمين بزني به او خداوند اين افتخار تاريخي يك كشور مسلمان رانصيب كرده است. هرقدر صحبت هاي ميان تهي داشته باشي نتيجه تهي خواهد بود(hl abasee) 

>>>   جناب محترم (صهيب احمد از كابل) سلام بر شما
كدام جهاد اين جنابها در جهاد واقعي در برابر نفسشان شكست خوردند در زمان جنگ تشنگان قدرت مردم افغانستان مجاهدان واقعي مبارزه بر عليه شوروي ومزدورانشان گرفتار مصيبتي جديد اين از خدا بي خبران شدند كه صد بار بدتر از كمونيستها بودند خود فريبي چرا؟ مگر باعث ويراني وآوارگي شهر كابل وديگر شهرها ومناطق بعد از سرنگوني نجيب چه كساني بودند چرا زود فراموش كرديد برادر خودتان را فريب ندهيد
اگر كسي يك قطره خون يك انسان بيگناه را بريزد مانند اين است خانه خدا را خراب كرده باشد. به نظر شما باشهيد شدن هزاران انسان بيگناه باز هم اين دو مجاهد واقعي است؟

>>>   سلام به خوانندكان سايت افغان بيبر
ما از دركا ايزد متعال به مارشال صاحب شفا ميخواهيم و همجنان از ايشان خواهش مينمايم كه بعد از بركشت به وطن از مقام خويش استعفى نمايد . اين استعفى به نفع شان تمام ميشود . اكر استعفى نكند به استعفى دادن مجبور ميشود لهذا بهتر است كه خو شان اين ابتكار را بكند .
خدا خريش بدهد بسيار خدمت كرد. حالا نوبت شخص ديكرى است كه خدمت كند و اين وطن را آباد سازد.

>>>   چرا باقی نظریات ارسال شده نشر نمیگردد ؟

>>>   به درد اش برکت .

>>>   به گفته یکی از نزدیکان مارشال در اروپا وضعیت جسمی آقای مارشال چندان خوب نیست داکتران برایش گفتنند باید برای عملیات مدت زیادی را در المان بماند چون اگر غده ایکه در گلو دارد عمل نشود باعث چاقی بیحد و بالا رفتن شکر خواهد شد که ممکن بینائی چشم را از دست بدهد.از طرف دیگر موضوع تقسیم نمودن دارائی های مارشال و میراث برای اقوام نزدیکش در سویدن ، هالند و المان میباشد فامیل اش تا حال چند بار در المان در این رابطه با او ملاقات نموده اند ولی نتیجه نداده و فامیل ازاو بسیار ناراضی میباشند .
من از اقوام دور تر مارشال هستم و برای سلامتی او ناراحتم مادرم روز شب برایش دعا میکند ولی اقوام نزدیکش بجان او افتاده اند و خواهان حق خود میباشند و زندکی را برایش مشکل ساخته اند.
آمدن او به المان دلایل دیگری نیز دارد که بسیار محرمانه است فکر میکم او در سفارت افغانستان در برلین کار هاسی شخصی خود را انجام میدهد و سرپرست سفارت در برلین را وکیل خود قرار داده تا مسایل پولی او را حل کنند .
از طرفی گفته میشود مارشال به علت بالا بودن شکر نور یک چشم خود را کاملا از دست داده و بفکر ماندن در المان میباشد که بتواند هر وقت لازم شد عملیات نماید چون اگر از کار کناره گیری نماید گرفتن ویزا برایش مشکل خواهد شد
من از خدای بزرگ برای او صحت میخواهم و از خواهر زاده هایش میخواهم او را ناراحت نکنند
اسلم از سویدن

>>>   آمین


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است