از وابستگی غنی تا کشتار در شفاخانه
اگر طالب کشتار و نفوذی ها معامله نکنند و وزارت دفاع در خواب به سر نبرد، پس این آتش جنگ چگونه شعله ور شود؟ برکناری وزیر دفاع می تواند تااندازه ای مرهمی بر بازماندگان باشد، اگر رییس جمهور دل از وابستگی ها بکند 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۵    ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ کد خبر: 130539 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، جنگ در کابل نیست اما به اندازه ظرفیت شهری و جمعیتی آن انواع خشونت ها از انتحاری ها، جرم و جنایت گرفته تا اختتاف وجود دارد که بیش از مراکز جنگی افغانستان تلفات انسانی به بار می آورد، حال اگر امنیت در پایتخت چنین متزلزل است باید انگشت اتهام به سوی چه فرد یا ارگانی گرفت؟

در حکومت وحدت ملی معیار در پست های مهم بخصوص امنیت، تنها اعتمادی فردی است و در حلقه ی افراد نزدیک به رییس جمهور شخصی قابل اعتمادتر از عبدالله حبیبی و معصوم استانکزی نبود که اکنون در مهم ترین مقام های امنیتی افغانستان برقرار شده اند که خود فاجعه بزرگی برای کشور و پایتخت است.

پس از شکست های پی در پی امنیتی در کابل که حتی وزارت دفاع را هدف قرار دارد و نیروهای آن، نه تنها هیچ آمادگی نداشتند بلکه به مانند افراد عادی باعث تجمع شده و بهترین فرصت برای حمله دیگر را ایجاد کرده اند، کمربندهای بیشمار امنیتی و فضای حکومت نظامی بر شهر زمانی که دستاورد قابل ملاحظه ای در پی ندارد برای چه هست؟ نمایشی برای فریب و مختل کردن زندگی مردم؟

جدای از تمامی ناکامی های امنتیی در پایتخت، حمله تروریسیتی به شفاخانه نظامی داود خان که در امنیتی ترین نقطه کابل قرار دارد و باعث کشته و زخمی شدن 100 تن و درگیری چندین ساعته شده، یک شکست شرم آور برای وزارت دفاع و شخص عبدالله حبیبی می باشد که با تمامی فرصت های بیشمار ریاست جمهوری به وی و تاوانی که مردم و نیروهای امنیتی در ضعف رهبری داده اند باید برکنار شود تا دیگر مقام ها پی ببرند که تنها وابستگی دلیل بقای آنان در قدرت و مقام نیست.

زمانی که رییس جمهور در واکنش به این حمله می گوید:"در مبارزه با تروریستان هیچ ابهامی وجود ندارد و نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان با تمام توان علیه افراد و گروه های که دست به جنایت و کشتار مردم می زنند، مبارزه می کنند" باید گفت که سربازان و مردم با تمام توان در دفاع از کشور هستند اما دلیل این کشتارها تنها وجود ضعیف ترین رهبران در بالاترین مقام های امنیتی است که از سوی وی گماشته شده اند.

باید چند تعداد بی گناه دیگر قربانی بی کفایتی ها شده و هر روز جوی خون از کابل جاری شود تا رییس جمهور بفهمد، این وزیر بدرد ریاست وزارت دفاع نمی خورد و هیچ توانی برای رهبری و کنترل ناامنی ها ندارد؟! تا چه زمانی وابستگی ها تنها دلیل رسیدن به مقام در این کشور است و نفوذی ها دلیل انتحاری و کشتار؟

عبدالله حبیبی از زمان رسیدن به وزارت دفاع تاکنون، کارنامه ای ضعیف داشته و هر چند بارها به طنز از وی به عنوان مقامی در خواب یاد می کنند اما در واقعیت وزیر دفاع در خواب به سر می برد در حالی که هر روز حمله های تروریستی خواب از چشم مردم ربوده و هر روز ماتم بر آنان نازل می شود.

رییس جمهور اگر توان تشخص صلاحیت مقام های بلندپایه را ندارد می تواند از لشکر مشاوران خود کمک خواسته و افرادی را برای پست های مهم انتخاب کنند که چنین ننگنی برای کشور به بار نیاورد: کشف و استخبارات وزارت دفاع چنان ضعیف است و به عبارتی وجود خارجی ندارد که مردم عادی قبل از نیروهای امنیتی از حمله ها و تهدیدها مطلع هستند.

از سوی دیگر خبرهای ضد و نقیض از حمله تروریستی به شفاخانه نظامی داود خان از سوی حکومت و بخصوص وزارت دفاع تنها نشان دهنده ضعف این نهاد مهم امنیتی است که در میان آن همه کشتار و حمله، تنها نگران نشست و برخواستن چرخبال بر پشت بام شفاخانه بود.

عبدالله حبیبی به عنوان وزیر دفاع و معصوم استانکزی در سمت ریاست عمومی امنیت ملی به عنوان بالاترین مقام های امنیتی افغانستان و به دلیل رویدادهای مدام تروریستی و ضعف در کنترل و استخبارات از مقام خود باید برکنار شوند که امری عادی در هر نقطه ای از جهان در قبال مقام های بی کفایت است اما این وابستگی ها تنها دلیل برای بقای هر قدرتمندی در کشور شده که زیر سایه حمایت رییس جمهور یا در خواب بی خبری هستند و یا در حال معامله و زد و بندهای سیاسی.

اما آنچه که باری دیگر حمله بر شفاخانه داود خان به مردم و حکومت نشان دارد، وجود نفوذی ها در میان نیروهای امنیتی است و جز این هیچ تروریستی نمی توانست با مهمات بسیار و گروهی وارد یک شفاخانه شده و ساعت ها دست به کشتار زده و در مقابل نیروهای امنتیی مقاومت کنند.

نفوذی های طالبان به راحتی شامل ارتش می شوند و مجروحان آنان در کنار نیروهای امنیتی در شفاخانه بستری شده و مداوا می شوند و با وجود چنین امکانات و زمینه برای تروریستان، چرا دست به حمله و کشتار نزنند؟

اگر طالب کشتار و نفوذی های حکومتی معامله نکند و وزارت دفاع در خواب به سر نبرد، پس چه کسی در این کشور آتش جنگ را شعله ور کند؟ ننگی که بر پیشانی این وزارت است می تواند در برکناری وزیر دفاع تااندازه ای مرحمی بر زخم بازماندگان انتحاری ها باشد اگر رییس جمهور دل از وابستگی ها بکند!

کد (18)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   گفتند در روزي كه بر ٤٠٠ بستر حمله شد، تروريستان سيستم كمره هاي امنيتي را فلج كرده بودند و هيچ كمره اي به اصطلاح از قتل عام درين بيمارستان نواري ضبط نكرده، خيلي خوب اما!
بر بنياد گزارش هاي كه چه تحقيقات ابتدائي نشان داده و چه توضيحات كه شاهدان عيني تا حال داده اند، حمله بر ٤٠٠ بستر بسيار سازمان يافته و چندين هفته يا ماه ها، طرحش چيده شده بود. بر بنياد گزارش هاي نشر شده در رسانه ها، رفت و آمد منظمِ موتر هاي شيشه سياه، جا به جايي ستاژرهاي كه همدست طالبان بودند، جا به جايي جنگ افزازهاي كه به وسيله اي آن توانستند ٧ ساعت مقاومت كنند و صدها نفر را كشته و زخمي كنند. بنابر اين حال اگر كمره هاي امنيتي در روز حادثه غير فعال شده بود، ضرور است تا نوارهاي ضبط شده اي يك ماه و دو ماه پيش بازنگري و موردِ مشاهده دقيق قرار گيرد. در نوارهاي ضبط شده از طول چند ماه، رفت و آمدِ ستاژرهاي مشكوك، پزشكان، و عبور و مرور وسايط مشخص مي شود و استنباط مي گردد كه در طول چند ماه چه گونه و چه افرادي با چه ابزاري زمينه يك رويداد تروريستي را طرح كرده بودند.
هارون معترف

>>>   اگر طالب کشتار و نفوذی ها معامله نکنند و وزارت دفاع در خواب به سر نبرد، پس این آتش جنگ چگونه شعله ور شود؟ برکناری وزیر دفاع می تواند تااندازه ای مرهمی بر بازماندگان باشد، اگر رییس جمهور دل از وابستگی ها بکند .
ع

>>>   تا که مردم همی قسم جاهل باشند قربانی میدهند.
دست بسته و با احترام در مقابل عاملان کشتار بی رحمانه همکاران بی گناه و خدمت گار خود ایستاده اند.
باید از یخن این دو ناکاره دروغ گو می گرفتند. اینها را باید از دهلیز ها کشان کشان دور می انداختند.

>>>   من با دیدن این تصویر و جاهلیت و دنباله روی این ملت که میبینم هر نوع موجود بالای این ملت گوسفندی حکمروایی کرده میتواند.

>>>   داعش! نام ديگرى حلقه خاص در شوراى امنيت، تحت رهبرى حنيف اتمر و عضويت اكرم اخپلواك، سلام رحيمى، معصوم استانكزى، غنى احمدزى، قومندان گارنيزيون كابل و

>>>   اكثريت مردم افغانستان اوغان نيستند ، افغان هويت قهقراى و فاقد تمدن است و تاريخش پر از قتل كشتار ، دزدى ، رهزنى است .

>>>   هر چيز كه به نفع شما گفته نشود، تفرقه اندازى است. حكومت را كدام قوم غضب كرده؟ گروه هاى تروريستى از كدام قوم است؟ چرا نمى پذيريد كه محكوم و ملامت تاريخ هستيد؟ آيا كشتند شهروندان درست است؟ آيا جنايت ديروز بيمارستان ٤٠٠ بستر را كدام قوم مرتكب شد؟ چرا؟

>>>   تبارافغان اوغان ، نه هویت ایشان با این سرزمین پیوند تاریخی دارد ، ونه خون ایشان . ازهمین بابت است که آنها در فرآیند تاریخ فرمانروایی خویش، پیوسته بکمک خارجی ها همچویک مهاجم ومهاجردرنابودی هویت ملی وتاریخی این کشور بی باکانه ووحشیانه عمل کرده اند.

>>>   این حرف داکتر صاحب اشرف غنی درست است که حمله به شفاخانه در حقیقت حمله به زنان افغانستان است.
زیرا در اثر حمله به شفاخانه افراد کشته و زخمی میشوند و در نتیجه نفوس کم میشود.
پس کی باید دوباره ین کمبود نفوس را احیأ کند؟
آیا کدام مرد قادر است که نه ماه را در جای خودش بگذار، یک ماه یک طفل را در شکم اش نگاه کند؟
باز چه خاصا که وقت ولادت شود. آیا یک مرد تحمل ولادت را خواهد داشت؟
آنقدر چیغ خواهد زد که صدای آذان ملای مسجد از لاسپیکر مسجد نیز در مقابل چیغ اش محو خواهد شد.
پس واقعأ حمله به شفاخانه در حقیقت حمله به زنان است

>>>   داعش و طالبی که در افغانستان جنایت میکنند نه به انسان و انسانیت ونه به قران ومسجد و نه به مکتب ومدارس ونه به شفاخانه وشیرگاه هاو نه به غریب وبیچاره فقیر درمانده انها به هیچ دین و ایین پابند نیستند هردوی این تیپ جنایتکار از یک ابخور اب میخورند واز یک جای دستور انجام جنایت در کشور ما برایشان داده میشود و از همان یک جا کمک مالی ونظامی و لوجستیکی میشوند که همان پاکستان دشمن افغانستان است کسانی که پرچم داعش را با خود حمل میکنند طالبان جدا ساخته شده از جانب ای اس ای پاکستان و نظامیان انکشور از صف طالبان است نه ان داعشی که در عراق و سوریه جنایت را انجام میدهند .

>>>   حکومت باید این کار اشرار را باشدید ترین الفاظ که ازان شدید تر تاحال هیچگاه استعمال نکرده باشد بکار بردومحکوم کند
ر

>>>   وقتي مجموع ملت تسليم چند رهبر نماي بيخرد و اجير باشيم روز همه بدتر از اين خواهد بود. ما هميشه ظاهر بين و بيگانه پرور هستيم ، از اشرفو طرفداري كرديم با اين فكر كه اين جناب خانم خارجي دارد و از غرب آمده و نماينده امريكا است با عث امنيت و بهبود زنده گي ما خواهد شد، و حالا ميبنيم كه زير پلو ملي بر آمد. بخدا قسم تا وقتي إيمان ما كامل نباشد، و دوستي و دشمني ما بخاطر خدا نباشد حقيرتر از اين خواهيم شد، ملت بايد منسجم شويم و تقدير خود را خود بدست گيريم.
خدا به آن ملت سر و كاري ندارد كه دهقانش براي ديگران كشت،
به آن ملت سروري داد كه تقديرش بدست خويش بنوشت

>>>   رئیس جمهور و رئیس اجرائیه با شدیدترین الفاظ این حملات را محکوم کردند دیگر چه میخواهید آیا همین کافی نیست . اصلا بخود هیچ تشویش راه ندهید در آینده هم هر گاه اینگونه حملات اتفاق بیافتد باز به شدید ترین الفاظ تقبیح میشود پس هیچ غم نخورید.

>>>   بی کفایتی این حکومت به اوج خود رسیده ع و غ باید در مقابل مردم ، در مقابل جهان و در برابر باداران غربی خود جواب بدهند یک روز در زیر چوکی والی اش بم انفجار میکند ، یک روز در مسجد انتحاری صورت میگیرد و روز دیگه در شفاخانه نظامی اش تروریستان داخل میشودواز همین درامه ها ده ها و صد ها .
این دو جناب با این ساز و برگ امنیتی خود مصروف کدام کار بزرگی درین کشور است به غیر از دامن زدن به اختلافات قومی و فساد داخلی خود. ذهن و روان این ها شب و روز مصروف مقرری های افراد وابسته به خود شان که افراد فاسد و ناکارا است وبس. و نتیجه اش این مظالم که باعث گردیده تا هرروز خون نا حق بریزد و تلفات مردم بی گناه را که به خاطر یک لقمه نان خشک سرگردان و پریشان اند سبب گردد.

>>>   شرافت از کابل :
تاکه ریش و پکول است دنیا در کشت و خون است و گنس و گول است .....

>>>   کرزی درین قتل ها شریک است. اینها را کرزی از و اشرف غنی از زندان ها بخاطر قصابی مردم بیگناه رها ساخته اند.
>>>   باید به جناب هارون اعتراف کنم که آن شایعات سرکوچه بوده تماما کمره ها فعابل واستاد بدست آمده حاصل فلم های کمره ها بوده
ر

>>>   کرزی در نقش دیگر ظاهر می شود، قابل یاد آوری میدانم که :کرزی از درگاه امریکا رانده نشده درسناریوی فلم جدید درمورد کشور ما برایش سازمان سیاه نقش دیگر برای بازی کردن انتخاب کرده است .
نقش جدید کرزی بسیار مهم تر وخطرناک تر از نقش قبلی اش درسمت دست نشانده ای امریکا به کرسی قدرت است ، این نقش بسیار ویرانگرتر است نسبت و نقش پیشینش

>>>   Hamdard
کرزی محیل است از کجا معلوم که سی آی ای آمریکا آنرا در حلقوم روسیه پرتاب نکرده باشد. آیا کسی که آمریکا آنرا به کرسی چهارده سال حاکمیت رساند امنیت اش را تامین کرد چطور اجازه میدهد که عضو شبکه های جاسوسی اش یک دم به زاویه 180درجه ای چرخش به آغوش حریف روس اش می افتد. برای هیچکس قابل قبول نخواهد بود.

>>>   کرزی کی بود و چه کرد؟
حمله های شبانه بر طالبان را منع ساخت۰
کمک خواستن از قوای آیساف بر ضد طالبان را منع ساخت۰
بمبارد های امریکائی ها و آیساف بر ضد طالبان را منع ساخت۰
تلاشی خانه های آنهایکه با طالبان به کمک مشکوک بودند را منع ساخت۰
سران طالبان را با وجود اعتراضات شدید ملی و بین المللی از زندانها رها ساخت۰
استفاده از سلاح موثر بر ضد طالبان را بنام استفاده از سلاح ثقیله بر ضد طالبان منع ساخت۰
افسران قوای مسلح کشور را که در سرکوب کردن طالبان از خود شایستگی و شجاعت نشان میدادند سرزنش و حتی مجازات نمود۰
طالبان قاتلین ملت مظلوم ما را برادران خود و فرزندان اصیل این کشور خواند۰
دیگر این خائن برای طالبان چه میکرد؟
۱۴ سال پیش طالبان به صفر برابر شدند وبعد از آن پول هاي فراوان به این کشور ریخت، ولی تحت رهبری این شیاد امروز نه اقتصاد داریم و نه هم زیر بنا و طالبان هم قوی تر از پیش عرض وجود کردند۰
مراکز عمده طالبان را رسماً از گزند عملیات های قوای مسلح کشور و قوای ائتلاف بین المللی مصئون ساخت۰ مثال موسی قلعه هلمند، و محمد آغه لوگر۰
قتل های زنجیری سران مخالفین طالبان را به همکاران مخفی او و خود شخص کرزی ارتباط میدهند۰
در قانون اساسی کشور با اضافه نمودن مواد تائید نشده از طرف نمایندگان مردم در لویه جرگه مربوطه دستبرد خائنانه زد۰
فساد اداری در دوره کرزی به یک فرهنگ مروج تبدیل شد و مهمترین مهره های اعتمادی شخص کرزی فاسد ترین وزیران دوره حکومت کرزی بودند، مانند زاخیلوال، فاروق وردک، عمر داود زی، و خانواده و اقارب خود کرزی۰
افغانستان اولین کشور تولید کننده عمده تریاک در دنیا، و دومین فاسد ترین کشور دنیا شناخته شد۰
کرزی بسیار سنجیده شده با نصب فاشیست ترین و خائن ترین مهره ها در انتخابات ریاست جمهوری که در آن قدرت باید انتقال میافت، انتخابات را با تقلب های سازمان یافته و مهندسی شده به بیراهه کشاند۰
۳ تریلیون دالر و پشتیبانی همه جامعه جهانی در زمان حکومت این خائن در کشور آمد و همه برباد شدند۰ همه آن قربانی دوباره به قدرت رساندن برادران ناراضی این فاشیست قبیله پرست شدند۰


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است