افزایش صد در صدی جنایات نژادی در انگلیس
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۹    ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ کد خبر: 129110 منبع: پرینت

آمارها از افزایش صد در صدی جنایات نژادی در انگلیس پس از رای مثبت مردم این کشور به برگزیت (خروج از اتحادیه اروپا) خبر می دهند.

به گزارش ایندیپندنت، آمار جنایاتی که ریشه در نفرت نژادی و مذهبی در انگلیس دارند در چند ماهی که از رای مثبت مردم به برگزیت می گذرد دو برابر شده است.

شهر «دورسِت» (واقع در جنوب غربی انگلیس) با ۱۰۴ مورد حمله به اقلیتها بین ماههای جولای و سپتامبر ۲۰۱۶ بیشترین افزایش را در آمار حملات نژادی داشته است. میزان حملات بین ماههای آوریل تا ژوئن نصف این تعداد بود.

پولیس انگلیس پیش بینی می کند که پس از آنکه «ترزا می» نخست وزیر این کشور دستور اجرای ماده ۵۰ را بدهد، تعداد حملات یا آتش افروزی هایی که ریشه در نفرت از اقلیتها دارند به طور چشمگیری در انگلیس افزایش خواهد یافت. براساس ماده ۵۰، انگلیس عملا از اتحادیه اروپا خارج می شود.

نمایندگان گروههای اقلیت اجتماعی و سازمانهای حقوق بشر انگلیس نسبت به موج وسیع بیگانه هراسی که ممکن است پس از آغاز مذاکرات بروکسل این کشور را در بر بگیرد هشدار داده اند.

«دیوید آیزاک» رییس کمیسیون برابری و حقوق بشر انگلیس می گوید بسیار نگران است که پس از آغاز مذاکرات خروج، شهروندان متعلق به گروه های اقلیت در انگلیس با واکنش شدید نژادپرستان و متعصبین مذهبی روبرو شوند.

این گزارش حاکی است تعداد حملاتی که ریشه در نفرت نژادی و مذهبی دارند در طی ماههای جولای تا سپتامبر ۲۰۱۶ در انگلیس و ولز بیش از ۱۴ هزار مورد بوده است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است