گزارش چهار شایعه با چهار موضوع متفاوت
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۰۲    ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ کد خبر: 129095 منبع: پرینت

1
جنرال عديل در پي نجات يك فاسد
وكيل محمد عديل آمر كنترل منطقه ای مديريت جنايي هرات حين تلاش برای گرفتن هزاران دالر رشوت از سوی نيروهای امنيتي مورد پيگرد قرار گرفت.
او خسربوره و پسر كاكای جنرال جمعه عدیل است.
وکيل احمد خسربوره و پسرکاکاي عديل از مشهورترين فاسدان پوليس است که اکنون متواری می باشد.
جمعه گل عديل قوماندان سرحدی به شدت در تلاش رهایی خسربوره فراری و فاسدش در حين اخذ20هزار دالر رشوه از چنگ امنيت 75 است.
او مي خواهد از زورمندان و متنفذين در زمينه کمک بگيرد و تلاش مي كند او را از تعقيب قانوني رهايي دهد.


2
سیصدو بيست هزار در ماه معاش بگيريد!
خیبر فراهی با پیشنهاد سلام رحیمی رییس دفتر ریاست جمهوری و منظوری شخص رییس جمهور با معاش بالمقطع سه لک و بیست هزار (۳۲۰۰۰۰) افغانی در ماه مقرر شده است.


3
یاغی گری والی ننگرهار
در حالیکه از خانه طرف دفتر می‌آمدم، در برنامه صفایی شهر رادیو آرمان، آقای توحیدی، سخنگوی شرکت برشنا (شرکت توزیع برق) لب به شکوه از بدهکاران بزرگِ شرکت گشود.
به گفته او، ساختمان مقام ولایت ننگرهار یکی ازین بدهکاران بزرگ است که صرفیه بل برق خود را برای چندین سال نپرداخته است.
هنگامی که کارکنان شرکت برشنا در ولایت ننگرهار به تاسی از هدایت رییس جمهور و مصوبۀ شورای وزیران، برق مقام ولایت را قطع می‌نمایند، والی صاحب محافظین خود را به برج برق مربوطه فرستاده تا کارمندان مظلوم شرکت برشنا را یک شکم سیر لت ‌کنند.
بعد هم جناب والی، رییس و دیگر مسوولین مدیریتی برشنا در ننگرهار را به دفتر خود خواسته، آنها را چهارپا خوانده و با رکیک ‌ترین الفاظ مشایعت نموده است.
از کی بنالیم...؟
مصعب حیدری


4
برای محبوسان طالبان در زندان قندهار کارت‌های عضویت حزب اسلامی توزیع شده است تا در چارچوب توافقنامه‌ صلح دولت افغانستان و حزب اسلامی از زندان رها شوند،...

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   Lalzad heeft 6 nieuwe foto's toegevoegd.
به سلسله تاریخ - سازی ها و تغیر نام شهر ها و محلات!
==================
دستگاه دولتی نادر شاه - ظاهر شاه برعلاوه تغییر نام محلات و نواحی کابل (که همه می دانند!) و تغییر نام مکتب های بوستان سرای و شهرنو به لیسه های ملالی و زرغونه (و مکتب امانی به لیسه نجات)، کوشش کرده اند که نام تاریخی قصر دارالمان را به قصر دارالفنون، قصر دارالشورا، قصر نوی کابل وغیره تبدیل کنند...
قرار معلوم، نام سابقه تپه تاج بیک هم تاج بخش بوده است... ايا کسی معلومات دارد که این تاج بخش کی است؟

>>>   کرزی علنی زندانیان طالبان را آزاد کرد غنی نیمه علنی بنام اعضای حزب اسلامی آزاد میکند هدف یکی است

>>>   من قوم پرست نیستم اما جواب من به کسانی هست که قهرمان ملی بیست یک سال پیش گفته بود بعد از مردن من وطن فروشان وطن را می فروشند.... ولی کسانی که دنبال استاد سیاف میروند یا از ...صبغت الله، یا از انورالحق احدی زرغونی قبیله پرست باید بدانند که استاد سیاف یک پختون هست ...صبغت الله هم جاسوس انگلیس و پختون تبار هست احدی هم یک پختون خطرناک تراز عبدالرحمن وغنی هست پس جایگاه این خران تاجیک تبار که در دنبال اینها میروند کجاهست؟

>>>   جوانان كه شعار مبارزه را از پشت دربارهاي مجلل ديگران سر مي دهند و صبحانه و شام شان را روي سفره ي خوش رنگِ سياسيون مي گذرانند، بدانند كه اين مبارزه نيست بلكه به اصطلاح عام، شعاريست براي نان حلال كردن. مبارزه ي واقعي را مي بايد از متن مردم و براي مردم مستقلانه انجام داد. سياستِ سالم كه براي مبارزه عليه بي عدالتي و استبداد صورت گيرد، ازين منظر سياست را بهترين ابزار مي توان پنداشت؛ اما آنهاي كه دغدغه اصلاحي و مبارزه عليه پليشتي و بي عدالتي ندارند و سياست را تنها و تنها به منظور دريافت پول و ثروت پيشه كرده اند، اين سياست بدترين سياست خواهد بود. انتخاب سياست كه برخاسته از فقر و محروميت باشد تا آن را دليلي براي پر كردن شكم و تلافي فقر بداند، اين نوع سياست وحشتناك ترين پيامدي بار ميارد. چون كسي كه حاضر است براي ديگران بلندگويي ساسي شود و ازين راه خودرا سير كند، ممكن است يك روزي گرسنه بماند و براي دريافت لقمه نان حتا از دشمن مطالبه كند. يك مبارز براي نان نه بلكه براي آزادي مي رزمد. آزادي، واژه ي كه اين روزها تنها ابزار نان شده.
هارون معترف

>>>   نجیب بارور
این‌که آرمان احمدشاه مسعود فراموش شده است، گپی نیست. این‌که مکتب مسعود به چند کرسی و قصر شیک فروخته شده است، آبی از آب تکان نخورده است. این‌که راه مسعود را در پشت اشرف‌غنی می‌روند، مهم نیست چون برای‌شان دالر مهم است نه خط‌مشی. این‌که از مسعود چیزی جز یاد در خاطر معامله‌گران نمانده است باز هم گپی نیست. اما منتظر هستند که سگ زرداد در پیشانی عکس احمدشاه مسعود عکسش را بچسباند تا این‌ها کمی سر و صداهای فیسبوکی کنند. منتظر هستند که کسی به کدام تصویر قهرمان ملی بی‌حرمتی کند تا این‌ها واکنش‌های نمایشی بدهند. منتظر می‌مانند کسی به لقب مسعود بی‌احترامی کند تا این‌ها اعلامیه صادر کنند. حالا همه ورخطا شده‌اند که کمیسیون شورای حراست و ثبات که دو تن از یاران مسعود پایه‌های قوی این شورا هستند عکس مسعود را از خیمه لویه‌جرگه پایین کرده است، هشدار می‌دهند و اکت می‌کنند.
اما، مسعود عکس نبود که با آویزان بودن در دیواری بماند یا نابود شود. مسعود آرمان بود، استراتژی بود و راه بود. دشمن مسعود چارتا عقده‌مند نیست که با عکسش چه کار می‌کنند و چه کار نمی‌کنند. دشمن مسعود یاران و ادامه‌دهندگان راهش هستند. مسعود را شما فروختید ورنه با بودن و پایین‌کردن عکسش از جایی چیزی از شان او کم نمی‌شود

>>>   تابلوي "بانك ملي"كه فارسي بودانراپايين كشيده اندوبه عوض ان"دملي بانك"نصب كرده اند.روندپاكسازي قومي وفرهنگي توسط رييس بانك افغانستان بسيارماهرانه به پيش ميروداين قبيله زاده متعصب دست متعصبين افغان ملت رادرتعصب ازپشت بسته است.

>>>   اگر اين اعلاميه به راستي از آدرس صفحه رسمي بانك مركزي افغانستان نشر شده باشد، آن گوساله ي كه از آدرس بانك ملي دست به نشر اين چنين ادبيات نفرت انگيز زده، پيدايش كنيد و جزايش دهيد تا ياد بگيرد كه تريبيون نهادهاي رسمي، جاي عقده گشاي و فارسي ستيزي نيست.

>>>   در زیر اداره فاشیزم همه جنایات و بی ادبی ها وجود دارد و متأسفانه این قبیله شوم اصلاح بشو نیستند.

>>>   دروغ هاى كه از ان نفرت دارم: ما همه برادر و برابريم، اقوام در افغانستان با هم برادر اند ، مسلمانان همه با هم برادر اند. اگر راست مى گويد اين همه نفرت، تفرقه و خون ريزى چيست؟!

>>>   پرسش اینجاست که از زمان افغانستان شدن و افغان بودن، تاحال برادران افغان (پشتونهای کوه سلیمانی) چه سودی برده و چه افتخاری آفریده اند ؛
بجز وطنفروشی، جاسوسی، چاپلوسی، دروغ، خیانت، جنایت، وحشت، انتحار، انفجار، قتل، تقلب، درنتیجه ننگینترین و شرمگین ترین کشور مولد مواد مخدر و مردم گدا و محتاج را به جهان عرضه کردن دستاورد دیگری نبوده و نیست ؟

>>>   با ام المشاغل یا نورالعین آشنا شوید
استاد شفیق شرق:
داکترمصطفي مستور ‌كه مثل داكترعبدالله عبدالله در رشته‌ي طبابت درس خوانده است، يكي از كادرهای خوب در ریاست اجراییه محسوب مي‌شود. مي‌گويند او شخصيت با ظرفیتی‌يست، مديريت دولتي را بلد است و از همین‌رو هم‌زمان چند مسووليت مهم را به عهده دارد:
1. معیين وزارت ماليه
2. مشاور ارشد داكترعبدالله
3. نماينده‌ي خاص داكترعبدالله
به نقل از منابع، ايشان حاجبِ دربار اند و در بسياري مواقع به گونه‌ي غیر رسمی به حيث قائم‌مقام داكترعبدالله نيز نقش ايفا مي‌كنند.
داكتر مستور كه خواهرزاده‌ي داكترعبدالله عبدالله مي‌باشد، تكيه‌گاه خوبي براي مامايش شده است.
در شرايطي که افغانستان با قحط الرجالي دست و پنجه نرم مي‌كند، گزيدن ِخواهرزاده در چند پُست مهم به معناي شخصي سازي نهاد حكومتي نيست. وقتي يكی از رهبران حکومت، خواهرزاده اش را نماينده‌ي تمام الاختيار تعيين مي‌كند، قصد سوي استفاده از مقامش را ندارد، بلكه مي‌خواهد به توانمندي‌هاي بي حد و حصرِ يك فرد هرچه بيش‌تر ارج بگذارد.
به کسی که هم‌زمان چندوظيفه داشته باشد "ابوالمشاغل" می‌گویند.
اين ضرب‌المثل امروزه چندان كارايي ندارد:" دو خربوزه در يك دست گرفته نمي‌شود."
"ع و غ" نام اختصاری رهبران حکومت وحدت ملی می‌باشد. نامِ ديگر داکتر مستور را می‌شود "نورالعين" گذاشت.

>>>   وای برحال این وطن بیچاره .
ع

>>>   پشتونها تصمیم گرفته اند که کشور ما را پشتونیزه کنند و تمام نامها را به پشتو تبدیل کنند. روزی خواهد آمد باید تاجیکها، هزاره ها و ازبکها نام های فرزندان شان به زبان پشتو بگذارندو مانند بریالی، توریالی، زرغونه، وژمه، خروت ، کاکر و امثال اینها. ولی جای تأسف اینجاست که این اقوام چرا هیچ عکس العملی از خود نشان نمی دهند. همه چزی ما را، تمدن ما را ، فرهنگ ما را، علم ما را، عزت ما را، شرافت ما را دارند پایمال می کنند و همه چیز را به نام پشتون مصادره می کنند.

>>>   ریس بانک مرکزی یکی از مشهور ترین و فعال ترین اعضای پرچم جناح لعین کار مل (کارغل) که بعد سقوط دوران حکومت کمونستی شان فراری گردیده و با روی کار امدن اشرف غنی احمدزی در راس قدرت دولت نسبت شناخت پدران شان که در وزارت ترانسپورت سابق یکجا کار میکردند و علاوتا از یک ولایت هستند اقای خلیل الله را بحیث ریس عمومی بانک مرکزی جناب اشرف غنی احمدزی تعین ومقرر کرده گرچه یکبار از جانب وکلا رد شد اما بوساطت ریس جمهور بار دوم معرفی شد یکتعداد وکلای ضعیف النفس رای به ان دادند واز روزیکه این شخص ریس بانک مرکزی شده سباط پولی کشور ما رو به نزول گردیده این انسان عیاش بفکر عیاشی و جمع کردن پول است و علاوتا تعین وجابجای اقوام و دوستان وهمزبان اش و تفرقه اندازی دیگر کاری راانجام نداده است .

>>>   این نقل وانتقال اسمای جعلی هویت واقعی و شخصیت خوب را رقم زده نمیتواند و تاریخ ساز هم است وهم نیست است بمعنای اینکه خیانت وجل و تذویر انها را در تاریخ کشور درج میگردد و نیست بمعنای اینکه تاریخ گذشته را نمیتوانند که انرا ورق به ورق تغیر دهند مانندی که قانون اساسی فعلی را از اصل ان تغیر دادند قانون اساسی را که تغیر داده توانستند چون تسلط کامل به نوشته ان داشتند و هنوز بدسترس مردم کشور وجهان قرار داده نشده بود اما قانون گذشته کشور و نام اصلی ان ثبت اوراق زرین تاریخ گذشته ما بوده که نسخه اصلی ان در نزد همه کشور های جهان و مردم با فرهنگ ما موجود است همین طوریکه دزدی وتقلب انتخاباتی به سیاه روزی و شرمندگی انجامید انروز هم نزدیک است که این خیانت و تفرقه اندازی و منافقت شان هم برسوایی کشانده خواهد شد و معترف بگناه و خیانت شان خواهند گردیدند .

>>>   تغیر دادن نام های تاریخی و قدیمی پسندیده مردم نه بیکطرف سودی دارد ونه بطرف دیگر زیانی نه ان حرف بکرسی مینشیند مثلا کوته سنگی را خواستند که بنام میرویس تغیر دهند هرقدریکه کوشیدن مردم را تغیر داده نتوانستد که بکویند میرویس همان نام اولی انرا خورد وبزرگ کوته سنگی میگویند دارالامان را خواست دارلفنون و بعداش نوی کابل نام گذاری کردند اما تغیر اسم نکرد تا اکنون بنام دارالامان است چهلسون را خواستندبنام ایوب خان تغیر دهند اما تغیر نکرد چهلستون تا حال باقی است ارزان قیمت را خواستند بنام احمد شاه بابا تغیر دهند عام وخاص بنام قدیمی ان یاد میکنند نه بنام مانده شده زمان کرزی به حلوا حلوا دهان شرین نمیگردد و ده هایدیگری هم استکه ضرورت بنوشتن ان نخواهد بود .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است