جنرالان پاکستانی در ارزگان
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۰۰    ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ کد خبر: 129094 منبع: پرینت

جنرالان پاکستانی به راحتی در ارزگان تردد می کنند.
در حالیکه هوا و زمین در دست امریکا و ناتو است. بچه ملاعمر و جنرالان آی اس آی با تجهیزات زرهی در اطراف ارزگان مستقر شده و برخی از آنان به راحتی در شهر گشت و گذار دارند.

قرار گزارش خبرگزاری فرانسه و اکونومیک تایمز، تلاش برای ساختن یک اقلیم خود گردان برای طالبان، در دستور کار حکومت و جامعه جهانی قرار گرفته است.

هدف از این اقدام، دور کردن دهان طالبان از پستان پاکستان خوانده شده است؛ اما به نظر می رسد که امریکا و کابل در دادن امتیاز به طالبان با روسیه و ایران مسابقه راه انداخته اند. آنان تدابیری می سنجند که طالبان از دور دسترخوان روسیه و ایران برخیزند و به قلمرو «امن» که در مناطقی میان پاکستان و افغانستان برای شان پیشنهاد شده، به تحکیم «امارت اسلامی» اقدام کنند.

در همین حال، روزنامه ویسا به قول از نماینده‎های ولایت ارزگان در پارلمان می‎نگارد که پسر ملا عمر ملا یعقوب، وزیر دفاع طالبان و جنرالان پاکستانی به ولایت ارزگان آمده‎اند و در ادامه می‎نویسد که آنان در ولایت ارزگان مشغول گفتگو با مردم هستند.
به باور نویسنده، مقامات افغان در خواب شرین هستند و اگر وضعیت به همین منوال پیش برود نه تنها ارزگان بلکه سایر ولایت هم بدست طالبان سقوط خواهد کرد.

عبدالکریم شریفی
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   جنرالان استخبارات پاکستانی میتوانند تا ارزگان بیایند اما امنیت ناملی ما نمیتواند تا السوالی های لوگر بروند چون اینها صرف بخاطر معاش شامل شرکت سهامی پنجشیر وردک شده اند نه انگیزه ، اینها توسط حبیب استالفی برای خود پول جمع میکردند

>>>   جاي جنرالان كاغذي افغانستان در ارزگان خالي است، از همين خاطر جنرالان پاكستاني وظائف آنها را انجام ميدهند.

>>>   افغانستان را تجزیه کنید تا پشتوانها و طالبان+ پاکستانهادر کنار همدیگر به خوشی زنده گی کنند و بقیه یک نفس راحت بکشند.

>>>   به لحاظ خدا ، بیا و قضاوت کن ، قیوم کوچی ( کاکای غنی.... ) دیروز میگفت " طالبان اوغانها هستند و مبارزه حقّ طلبی و... میکنند و ... "
اما اکنون می‌گوید " طالبان ‌یک گروه تروریستی و دهشت افگن هست و قلاده‌های‌شان به دست بیگانه است و ..."
چرا اینها ۱۸۰ درجه تغییر میکنند ؟؟؟
چون هرچه انگلیس فرماید ، آن میکنند و مگویند ...!
Ashkani

>>>   پرسش اینجاست که از زمان افغانستان شدن و افغان بودن، تاحال برادران افغان (پشتونهای کوه سلیمانی) چه سودی برده و چه افتخاری آفریده اند ؛
بجز وطنفروشی، جاسوسی، چاپلوسی، دروغ، خیانت، جنایت، وحشت، انتحار، انفجار، قتل، تقلب، درنتیجه ننگینترین و شرمگین ترین کشور مولد مواد مخدر و مردم گدا و محتاج را به جهان عرضه کردن دستاورد دیگری نبوده و نیست ؟

>>>   پاكستان پاكستان :
اين پاكستان پاكستان گويي ها ، همه سنگ و كلوخ را برفرق پاكستان شكستن افگار عمومي را ازجنايت ، وحشت و كشتار طالبان و داعشيان و حاميان ارگ نشين آنها منحرف ساختن است .

>>>   وقتيكه ريس امنيت ( جناب) باشد چى انتظار از كارمند ان داريد ؟
اب از با لا خت است. ح ع

>>>   مقامات افغان در خواب شرین هستند و اگر وضعیت به همین منوال پیش برود نه تنها ارزگان بلکه سایر ولایت هم بدست طالبان سقوط خواهد کرد.
ع


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است