باشندگان خوست بغلان، ولسوالی ساختند
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۶    ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ کد خبر: 129086 منبع: پرینت

شماری از باشندگان ولسوالی خوست ولایت بغلان، بخشی از این ولسوالی را برای خود یک ولسوالی دیگر ساختند.

به نقل از طلوع، شماری از اعضای شورای ولایتی بغلان می گویند که ناتوانی نهادهای حکومتی در ولسوالی خوست باعث شده که مردم برای خود در کنار نهادهای حکومت ولسوالی دیگری بسازند.

یکی از اعضای شورای ولایتی بغلان در بازدید از ولسوالی جدید گفته است که بخشی از باشندگان این ولسوالی بدلیل نارضایتی از حکومت بویژه نیروهای پولیس، برای خود ولسوالی جداگانه ساخته اند.

باشندگان بغلان از دولت می خواهند که هر چه زودتر برای خودسری ها در این ولسوالی اقدام کنند و نگذارند حکومتی موازی در برابر حکومت محلی در بغلان ایجاد شود.

کد(26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   سیستم فدرالی همین است

>>>   وقتی تابلیت کار ساز نه افتد ناچار دامن تومار را میگیریم لالا. حکومتیها احساس ندارند وتوان حل معضل مردم هم در این دستکاه دیده نمیشود پس مجبور به قریه دار مراجعه کنیم چاره چیست؟.م.اکابل

>>>   ....که چه وقت ولایت میشود؟؟

>>>   اینست یاغیان قرن 21

>>>   نویسنده عزیز! ولسوالی نه، بلکه کمسیون مردمی ساخته شده، چرا مردم از دولت فاصله گرفتند؟ البته حکومت نبوده، ظلم .....وغیره کار ها صورت گرفته،پس مردم حق ندارند تا به مشکلات خود رسیده گی نمایند؟؟؟ بهتر است بجای اینکه مردم را بدنام بسازید، افراد شایسته و دلسوز را استخدام کند تا مورد قبول همه مردم باشد.
سلطان کرزی

>>>   بسیار کار معقول. از آنجا ایکه حکومت غنی نه اراده جنگ با طالب و داعش را دارد و نه انیت مردم را میتواند تامین کند و همچنان هیچ نوع خدماتی را عرصه کرده نمیتواند، پس ولسوال و یا یا والی دولت معنی ندارد.
بهتر است مردم در همه ولایات چنین کاری را انجام دهند. شاید آخرین گزینه باشد.
متفکر درجه سوم

>>>   بهرین گزینه در اوغانستان سیتسم فدرالی است چون حکومت در دست یک مشت خاک فروش فاشیست توسط امریکا و پاکستان داده شد که تنها به خود فکر میکنند باعث بدبختی این خاک گردیده است. پشتونها معامله گر یا حاضر شوند که مردم اصیل این خاک را بگذارند کار کنند در غیر آن باشد افغانستان تجزیه گردد به دو بخش خراسان و انتحارستان.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است