تخریب منازل فلسطینی ها در سال 2016 رکورد زد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۴    ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ کد خبر: 129059 منبع: پرینت

تخریب منازل فلسطینیان در کرانه باختری و منطقه شرقی بیت المقدس در سال 2016 از سوی رژیم صهیونیستی بی سابقه بوده است.
به گزارش رویترز، بتسیلم در گزارش خود آورده است: در مجموع 782 باب منزل و ساختمان متعلق به شهروندان فلسطینی در سال گذشته میلادی تخریب شده است.

براساس این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی 88 منزل مسکونی در شرق بیت المقدس و 48 ساختمان دیگر را در سرتاسر کرانه باختری در سال یاد شده تخریب کرد.
شمار منازل غیر مسکونی که از سوی مقام های رژیم صهیونیستی تخریب شده است 274 واحد منزل و 372 واحد ساختمان غیرمسکونی بوده است.

این سازمان در ادامه گزارش خود آورده است: عملیات تخریب در کرانه باختری به استثنای بیت المقدس، یکهزار و 134 نفر ازجمله 591 کودک را بی خانمان کرد.
در این گزارش همچنین تصریح شده است: میزان تخریبی که اسراییل در سال 2016 به آن دست زد، از تعداد منازلی که این رژیم در دوسال پیش از آن یعنی در سال های 2014 و 2015 تخریب کرده است، فراتر رفته است.

براساس گزارش این سازمان اسراییلی، عملیات تخریب در بیت المقدس 295 تن از جمله 160 کودک را بی خانمان کرد.
این تنها بخشی از نقض قوانین بین المللی از سوی رژیم نژادپرست صهیونیستی است، در تازه ترین اقدامات مغایر با قطعنامه های مشروع بین المللی، رژیم صهیونیستی دستور ساخت یکصد و 81 واحد شهرکسازی جدید را در بیت المقدس صادر کرده است.

مجلس نمایندگان این رژیم نیز در 18 بهمن ماه قانونی را تصویب کرد که براساس آن مصادره خاک فلسطین و کرانه باختری رود اردن مشروعیت پیدا می کند.
این اقدامات صهیونیستی که از زمان روی کارآمدن دونالد ترامپ، شدت گرفته است، خشم جهانیان به ویژه مسلمانان و ملت های عربی منطقه را در برداشته است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است