رویدادها و تحولات سوریه در 26 دلو
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۸    ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ کد خبر: 129056 منبع: پرینت

** منابع محلی از ادامه درگیری های خونین میان گروه های تروریستی تحریرالشام و جندالاقصی در استان های ادلب و حماه سوریه خبر دادند.
گروه تروریستی تحریرالشام امروز مواضع گروه جندالاقصی را در چندین شهرک استان های حماه و ادلب موشکباران کرد و گروه تروریستی جندالاقصی نیز به دادگاه و بازداشتگاه گروه تحریرالشام در شهرک موقا در شمال خان شیخون یورش برد و زندانیان را آزاد و اعضای این دادگاه را اعدام کرد.

** هیات های روسی و دولت سوریه برای از سرگیری سومین دور مذاکرات سوری در آستانه، امروز وارد پایتخت قزاقستان شدند.
در نشست 'آستانه 3' هیات های ایران، روسیه و ترکیه، نمایندگان دولت سوریه و آن دسته از گروه های مسلح مخالف که معاهده آتش بس و مبارزه مشترک با داعش، جبهه النصره و گروه های تروریستی همراه آن ها را امضا کرده اند، با محوریت اصلی اجرای آتش بس فراگیر در سوریه شرکت می کنند.

** به گفته یک منبع آگاه نظامی، ارتش و نیروهای مسلح با پشتیبانی نیروهای مقاومت، میدان نفتی حیان در شرق حمص و ایستگاه گازی جحار در غرب شهر تدمر را از تروریست های داعشی بازپس گرفتند.

** یونس بک یوکوروف رییس جمهوری اینگوش امروز اعلام کرد که یک گردان پلیس نظامی از جمهوری اینگوش (واقع در منطقه قفقاز روسیه) برای تامین امنیت نیروهای روسیه عازم سوریه شد.
گردان پولیس نظامی در سوریه ماموریت غیرجنگی خواهد داشت و امنیت واحدهای هوایی روسیه و مرکز روسی نظارت بر آتش بس در سوریه را تامین می کند.

** علی الزعتری هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در سوریه دوشنبه شب با صدور بیانیه ای درباره وضعیت وخیم در شهرهای فوعه و کفریا، مضایا و الزبدانی هشدار داد.
شهرهای فوعه و کفریا ماه هاست که در محاصره گروه های تروریستی و معارض قرار دارد و بارها هدف حمله این گروه ها قرار گرفته است و الزبدانی و مضایا نیز در استان ریف دمشق قرار دارند.
براساس این بیانیه، شصت هزار انسان بی گناه گرفتار چرخه خشونت و محرومیت شده اند و با سوء تغذیه و نبود مراقبت های پزشکی مناسب دست به گریبان هستند.

** استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه روز دوشنبه اعلام کرد که دعوتنامه های مربوط به حضور در دور جدید مذاکرات صلح سوریه در تاریخ 23 فوریه در ژنو سوییس، برای شرکت کنندگان ارسال شده است.

** کمیسیون امور عربی پارلمان مصر با صدور بیانیه ای، ضمن اعلام نارضایتی از وضعیت حاکم در منطقه، خواست که سوریه بار دیگر به جایگاه خود در شورای اتحادیه عرب بازگردد.
بیانیه یاد شده ضمن اشاره به روابط راهبردی سوریه و مصر، عدم نقش آفرینی کشورهای عربی از جمله مصر در نشست آستانه برای حل بحران سوریه را محکوم کرد و هشدار داد که فروپاشی یا تقسیم شدن سوریه خطری برای سراسر منطقه از جمله مصر به شمار می رود.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است