۲۰۰ هزار نفر از کالیفرنیا فرار کردند
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۳    ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ کد خبر: 129051 منبع: پرینت

به علت خرابی کانال اصلی ویژه خروج آب در سد اوروویل در کالیفرنیا، مقامات آمریکا حدود 200 هزار نفر از اهالی شمال کالیفرنیا را از منطقه خارج کردند.

العالم: سد اوروویل مرتفع ترین سد در امریکا پس از هفته ها بارش شدید باران سرشار از آب شده است اما به علت خرابی کانال اصلی ویژۀ خروج آب، سطح آب سد کاهش یافته است و فشار ناشی از خروج آب از کانال فرعی نگرانی هائی را درباره خرابی قریب الوقوع این کانال ایجاد کرده است که این امر سبب شد تا مقامات حدود 200 هزار نفر را از منطقه خارج کنند.

اداره منابع آبی در کالیفورنیا تاکید کرد که احتمال شکستن این سد که در 120 کیلومتری پایتخت واقع است، وجود ندارد، اما ترس و نگرانی هایی درباره شکستن قریب الوقوع کانال فرعی آب مطرح است.

درزمان حاضر با آنکه دیگر خطر اصلی رفع شده، اما فرمان تخلیه منطقه همچنان پابرجا است، و مقام های در حال ترمیم دیواره های کانال های فرعی و اصلی آب هستند.

حدود 188 هزار نفر که در مناطق نزدیک به سد زندگی می کنند، برای تخلیه خانه های شان اخطاریه دریافت کرده بودند. در پیامی که در فیسبوک منتشر شده است، شهردار منطقه بات کوری هونیا خواستار تخلیه فوری مناطق کم ارتفاع در شهر اوروویل شد.

در منطقه یوبا نیز به ساکنان دستور داده شد تا منطقه را ترک کنند، این در حالی است که دفتر خدمات اضطراری نیز به ساکنان هشدار داد تا در جاده های منتهی به شمال سد اوروویل حرکت نکنند.

در پی این حادثه 23 هزار نظامی از گارد ملی در حالت آماده باش کامل بسر می برند که بزرگترین صف آرایی گارد ملی در کالیفرنیا به شمار می آید.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است