رویدادها و تحولات آمریکا در 26 دلو
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۲    ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ کد خبر: 129049 منبع: پرینت

خبر استعفای شبانه مایک فلین مشاور امنیت ملی ترامپ در پی برملا شدن تماس های مخفیانه او با سفیر روسیه در آمریکا که قبل از ورود ترامپ به کاخ سفید صورت گرفته بود صفحه تلویزیون ها و صفحات اول نشریات آمریکا را از دوشنبه شب تا کنون به خود اختصاص داده است.
این خبر علاوه بر رقبای دموکرات ترامپ و دولت آمریکا حتی سیاستمداران و قانونگذاران جمهوریخواه این کشور را نیز به ابراز نگرانی و واکنش واداشت.

دموکرات های آمریکایی خواستار تحقیقات بیشتر در مورد این موضوع شدند وبسیاری از قانونگذاران آمریکایی از هر دو حزب این کشور نسبت به از هم پاشیدگی ماشین امنیت ملی آمریکا با استعفای فلین ابراز نگرانی کردند.
جان مک کین سناتور جمهوریخواه آریزونا در گفتگو با شبکه سی ان بی سی گردانندگان کاخ سفید را مورد حمله قرار داد و با انتقاد شدید از عدم کارایی امنیت ملی آمریکا در زمان ترامپ خواستار پاسخ گویی کاخ سفید در مورد این رسوایی ها شد.

در این میان گمانه زنی ها در مورد جانشین فلین ادامه پیدا کرد و نام هایی همچون «دیوید پتریوس» رییس سابق سیا، جنرال بازنشسته ارتش آمریکا جوزف کیت کلاگ که هم اکنون جانشینی موقت فلین را بعهده دارد و باب هاوارد یک ژنرال بازنشسته دیگر نیروی دریایی این کشور به عنوان گزینه هایی برای این جایگزینی مطرح شدند.

اغلب تحلیل گران و رسانه های آمریکا تاکید کردند که استعفای فلین به معنی ختم غائله مربوط به تماس های او با سفیر روسیه نخواهد بود و پیش بینی کردند که این مسئله تا زمان شفافیت کامل از سوی کاخ سفید ادامه پیدا خواهد کرد.

از طرفی در حالی که در رسانه های آمریکایی به احتمال آگاهی و دست داشتن رینس پریبوس رییس دفتر ویژه ترامپ و مایک پنس معاون او در این ماجرا اشاره کردند، رئیس جمهوری آمریکا و گروهی از هم حزبی های جمهوریخواه او نشت اطلاعات از کاخ سفید را که سبب رسوایی فلین شده است یک اقدام غیر قانونی دانستند.

شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید در واکنش به جنجال های رسوایی و استعفای مایک فلین به خبر نگاران گفت که کاخ سفید آمریکا این اقدام فلین را نقض قانون بشمار نمی آورد و دلیل اصلی استعفای مشاور ترامپ شکستن علقه اعتماد میان او و کاخ سفید بوده است.

در این میان رسانه های آمریکایی برملا کردند که سفرهای آخر هفته ترامپ به ویلای تفریحی خود در فلوریدا روزانه یک میلیون و 500 هزار دالر برای مالیات دهندگان آمریکایی هزینه بر می دارد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است