در افغانستان 98 درصد دروغ است
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۳۶    ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ کد خبر: 129046 منبع: پرینت

وقتی مبارزه علیه فساد را از بالا دست ها شروع کنند، خود به خود فساد پایینی ها متوقف می شود و از ترس هم که شده از فساد دست بر می دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)،زلمی وردک، آگاه مسایل سیاسی گفت: وقتی از شخصی، حق نامشروعی خواسته می شود و وی توان پرداختش را ندارد، نه تنها دلبستگی به حکومت کم می شود که موجب تقویت صفوف مخالف نظام هم می شود به خاطر همین مورد هم که شده است، دادستانی باید مردم را راضی کند و پرونده های بزرگ که از میلیون ها بالاتر رفته اند، به طور عام بررسی کند تا حرف هایشان برای مردم قابل باور بشود.

وردک می گوید: افغانستان یک مملکتی است که اکثریت براساس روابط و با وساطت قدرت به کرسی های بلند رتبه می روند و بسیار کم است که کسی براساس لیاقت و شایستگی در کرسی بنشیند و اینگونه به قدرت رفتن هم موجب می شود که کسانی که فساد می کنند اما دست های قوی پشت و حامی شان است، به حال خود رها شوند. خوف از دست دادن چوکی، سبب حفظ رابطه می شود چرا که اگر پرونده یشان تکانی بخورد، احتمالا دست های زیادی رو خواهد شد. به اندازه بی توجهی به پرونده های بزرگ، پرونده های کوچک مورد توجه اند و دزد بی چاره ای که خش و خاشاک دزدیده در چنگال قانون است.

وردک ادامه می دهد: اگر کار به اهلش سپرده می شد، افغانستان به این حالت نمی رسید. در بسیاری از نقاط کابل حکومت تسلط ندارد و در این وضع اطراف ولایات دیگر جای خود را دارند. تا جایی که من شنیده ام اکثریت و بالای 55 درصد مردم، مسایل خود را با مخالفین دولت حل و فصل می کنند و به حکومت نمی روند. مردم می گویند که ما نه زر و نه زور داریم و اگر به حکومت برویم همان حقوقی هم که حق مان است به ما نمی رسد.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   در افغانستان 98 فیصد دروغ می گویند.

>>>   غلط فرمودید اولا" از خودت شروع دروغ درافغانستان از فی هزار بالا است میگین نی امتحان شرط است کدام چیزیکه وعده داده اند بمردم رسیده.

>>>   مطلب درست را شما نوشته اید در افغانستان اکثریت ما خودرا مسلمان خطاب میکنیم اما از اخلاق و اعمال مسلمان هیچ واقف نیستیم ِ دروغ ِ قسم خوری ِ خیانت ِ در جان زدن ِ تقلب و انواع و اقسام فساد موجود است...... امریکا صفاک که مردم افغانستان را مانند مردم خود ساخت.

>>>   ما هیچ زبانی را بنام دری نمی شناسیم وقطعا زبان بنام دری وجود ندارد ، زبان فقط همان فارسی یا پارسی است ، تلاش مذبوحانه فاشیزم بی نتیجه است .

>>>   افغانستان یک مملکتی است که اکثریت براساس روابط و با وساطت قدرت به کرسی های بلند رتبه می روند و بسیار کم است که کسی براساس لیاقت و شایستگی در کرسی بنشیند و اینگونه به قدرت رفتن هم موجب می شود که کسانی که فساد می کنند اما دست های قوی پشت و حامی شان است، به حال خود رها شوند. خوف از دست دادن چوکی، سبب حفظ رابطه می شود چرا که اگر پرونده یشان تکانی بخورد، احتمالا دست های زیادی رو خواهد شد. به اندازه بی توجهی به پرونده های بزرگ، پرونده های کوچک مورد توجه اند و دزد بی چاره ای که خش و خاشاک دزدیده در چنگال قانون است.
ع

>>>   98 فیصد موافق هستم با اینکه د رافغانستان 98 فیصد دروغ است

>>>   درست مثل همین حرفی که نوشتی که دروغ است

>>>   خود جناب كه از امريكا برتاب ورتبه جنرال دريافتيد تا كه در خورد وبورد شريك بوديد همه كارها دموكراتيك وحال كه از حلقه جور دور شديد كارشناس واكاه نظامي كابلي


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است