جامعه افغانستان خبرنگار و اهل قلم را تمسخر می کند
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۵۰    ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ کد خبر: 129038 منبع: پرینت

باری نوشته بودم كه نگاه و فرهنگ حاكم در افغانستان روشنفكر و خبرنگار و اهل قلم را به ديده تمسخر آميز می نگرد.

اكنون كه سخنگوی وزارت دفاع خبرنگاران را ديوانه خطاب كرده است، می خواهم تاكيد كنم كه او در اين جا نه به نمايندگی از وزارت دفاع بلكه به نمايندگی از نگاه حاكم در اجتماع سخن گفته است.

جامعه ما، جامعه ای است كه به قدرت و ثروت ارج می گذارد. جامعه مادی گرا است. در اين جامعه اگر پول داشتی و قدرتمند بودی، زيركترين مرد دنيا خوانده می شوي در غیراینصورت حرف هايت را به حساب روانی بودنت می گذارند و جدی ات نمی گيرند.

من كسی را می شناختم كه به تمسخر يک جوان روشنفكر ما را می گفت: بسيار گپ می زني اما پياده می گردي و موتر هم نداري. در جامعه ما حق يعنی قدرت و ثروت.

متاسفانه بيشتر مشكلاتی كه در جامعه ما است، مشكلات ساختاری و فرهنگی است. اما اينكه ما به حساب افراد می گذاريم، شايد به خاطر سطحی نگري ما باشد.

عبدالشهید ثاقب


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   اینکه سمیع حامد درمقابل یک حرف عادی آمرمیدان هوائی بلخ صد دشنام تروتازه می فرستد تا ثیر چی است ؟

>>>   چی فکر میکنی که این دلاکهای سر کوچه هوشیار هستند فعلا در افغانستان. رشته خبر نګاری را به تمسخر ګرفته اند هر ....کار و سګباز شروع به خبر نګاری نموده و ...را پشت سر ګذاشته اند

>>>   نویسنده دقیق گفته است .استاد عطا رهبر عالیقدر و سیاستمدار برجسته شناخته میشود .درحالیکه بزرگترین دزد کشور است گویا هرکسی دزد کلان شود رهبر کلان میشود تحصیل راکسی کارندارد فقط دزدی میخواهد .

>>>   اعتراض علیه ی رسانه ها
چرا بخش های فارسی بی بی سی، صدای آمریکا و دویچه‌وله آلمان، صدای فدرال خواهی مردم را جدی نگرفتند؟ یک بخش این رسانه ها به زبان فارسی و پشتو مسایل افغانستان را پوشش خبری می دهند. بارها شده است که خوراک گزارشی شان را از شبکه های اجتماعی تهیه کرده اند. مثلن: عکس آریانا سعید و یا گلشفته فراهانی موضوع داغ شبکه های اجتماعی بود. اما، همین دو روز پیش هزاران انسان افغانستانی در فیس بوک به تغییر نظام سیاسی کشور پرداختند، هزاران آدم فدرالی خواستند- یکی از اساسی ترین بحث برای آینده کشور. اما، نه رسانه های داخلی به این موضوع توجه کرد و نه رسانه های مشهور بیرونی مانند بی بی سی، صدای آمریکا و دویچه‌وله آلمان.
اگر این رسانه ها صادق بر حمایت از صدای مردم و خواست مردم هستند چرا این همه صدای تغییر طلبی جدی گرفته نمی شود؟
از همه فدرال خواهان خواهش می کنم صدای اعتراضی خود را علیه ی این رسانه ها بلند کنند!
كليم الله همسخن

>>>   خبر چینی ونمامی که زشت ترین عمل است در سابق وظیفه دلاک یا سلمان منطقه بود وحالا که مدرن شده نامش را گذاشته اند خیر نگار که بسا اوقات خبر های این نمامان سبب بروز وایجاد فتنه های بزرگ در یک جامعه میگردد

>>>   جامعه افغانستان خبرنگار و اهل قلم را تمسخر می کند!!!!!!!!!!!!!!!
از چله چی ګله!

>>>   رسانه ها وتلوزیون های افغانستان مربوط جنک سالاران و نوکر حکومت های خارجی و همسایه ها است که زهر پاشی میکنند و با شخصیت فروخته خود وطن و خود و انسانست خود را فروخته و میفروشند مانند تلوزیون طلوع و یک و اریانای افغانستان و اینه و شمشاد و غیره وغیره و غیره
بصیر نظری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است