در این حکومت همه در حکم موریانه عمل می کنند
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۳    ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ کد خبر: 129035 منبع: پرینت

حکومت موجود را می شود حکومت موریانه ها نام گذاشت چون از رهبری حکومت گرفته تا مهره های موثر، همه در حکم موریانه عمل می کنند. به طوری که انحصار گرایی، فساد، خویش خوری و بی انصافی شان خود ریشه حکومت و نظام را در حال کندن است. فاصله وحشتناک مردم از حکومت به صورت بی سابقه باعث تشویق مخالفین برای جنگیدن و امیدواری برای تصرف بخشی از کشور شده است.

کسی نمی داند که امروز هم از نظر روابط خارجی و هم از نظر واقعیت حضور نیروهای جنگی، طالبان کمربند افغانستان را در اختیار خویش دارند و این وضعیت در قدم منشایی نداشته جز بی باوری به ارزش های دینی و ملی و بی بند و باری و خود کامگی در عرصه مدیریت و حکومت داری همین موریانه هایی که متاسفانه روی شانه های این ملت سنگینی می کنند، بوده است.

از نظر دینی و از نظر تجربه تاریخی در یافته ام که نظام های ناعادل بقایی نداشته اند و اگر بقایی هم داشته اند، با بد نامی و بی آبرویی توام بوده است. حکومت موجود ناعادل ترین حکومتی ست که تا هنوز دیده ام، هیچ حرف سردمداران به کردارشان نمی خواند و حکومت فقط مال چند آدم مشخص به نمایندگی از چند خانواده است که زیر نظر خارجی هایی که بقای شان را تضمین کرده اند، در راس قرار گرفته اند.

حرف های استاد سیاف را تایید می کنم که این حکومت از درون و به واسطه همین موریانه ها فرو خواهد پاشید. در موجودیت این رهبری و ساز و کار، اختلاف افگن، غیر ملی و مافیایی سال آینده سال خطرناکی برای افغانستان خواهد بود زیرا هیچ علامتی که بتواند در جهت اصلاحات، برای ملت چشم روشنی نشان دهد در برنامه و دستور العمل حکومت وحدت ملی دیده نمی شود.

برنا صالحی


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   میدان هوائی کابل باید بنام استاد سیاف مسمی شود

>>>   میگن: "تا احمق در جهان باشد مفلس در نمی ماند"!!!!!!!

>>>   چگونه مرده ها را بالاي ما ميفروشند!
براي ما گلبدين نكبتيار سالهاست كه مرده است، ولي چگونه مرده ها را -افغان ملت- بالاي ما ميفروشند چون ما مرده شوي بسيار داريم...


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است