26 دلو از پیروزی تا شکست
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۸    ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ کد خبر: 129032 منبع: پرینت

سوال اول این است که دستاورد مردم از مبارزه ها و پیکارهای آزادیخواهانه با خروج نیروهای شوروی، چه چیزی بود؟

به معنی دیگر آیا مردم ما پس از تحمل مصایب و سختی های کلان که بگونه مثال تخمین زده می شود که تا به یک و نیم میلیون افغانستانی جان های شان را از دست دادند و بین 5 تا ده میلیون نفر دیگر به کشورهای همسایه از جمله پاکستان و ایران فرار کردند. آیا بعد از این مبارزه و جنگ، توانستند طعم شیرین استقلال و آزادی را بچشند؟

اگر افغانستان در زمان تجاوز روس ها فقط نقطه رقابت و تخاصم دو ابر قدرت آمریکا و شوروی بود، در شرایط امروز به حیث نقطه رقابت میان قدرت های مختلف منطقه ای و کشور های همسایه تبدیل گردیده است.

بیاد داشته باشید با شکست نیروهای شوروی سابق ما نتوانستیم کشور خود را تحت یک چتر حفظ کنیم. کشور ما پراکنده شده است و از دست ما رفت و تمام افتخار، قربانی های مردم و دستاورد مردم سرانجام به صفر مبدل گردید.

امروز اگر شوروی سابق نیست چند ابر قدرت دیگر کشور را اشغال کرده اند از کوچک ترین کشور همسایه گرفته تا بزرگترین ابر قدرت های جهان که همانا آمریکا ، انگلستان و امثال آن می باشد.

پس از دید گاه من ما لایق هیچگونه افتخار نیستیم و لایق هیچ گونه جشن گرفتن نیستیم چون هیچ دستاوردی از همه فداکاری های خود نتوانستیم نگه داریم اگر کمی هم شرافت داشته باشیم بهتر است از کردار های بد و معامله های بی شرمانه خویش، از فرد فرد ملت مظلوم که هرکس فرزند یا پدر یا مادر خویش را از دست داد در راستای شکوفای وطن و چشیدن استقلال و آزادی که سر انجام مشقت و فاجعه های عظیم تر را چشیدن معذرت بخواهیم و شرمنده باشیم.

ادریس همدرد


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   حقیقت را گفتید ولی کجاست گوش شنوا و چشم بینا

>>>   من هم با ادریس همدرد هم نظر وهمدرد هستم
ر

>>>   حقيقت است!!

>>>   واقعيت را نوشتند اما هياهوي موجودبوشاندن ونادي ه كرفتن ضعف نانواني وخيانت مسولان ماست كه معترف نيستند كابلي


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است