روزانه بیش از یک میلیون دالر به هند می بریم!
 
تاریخ انتشار:   ۲۲:۵۱    ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ کد خبر: 128989 منبع: پرینت

مانند هزاران هموطن مجبور دیگر برای تداوی به یکی از شفاخانه های هند رفتیم.

در پذیرایی شفاخانه با جناب درگیر جنگ زبانی شدم. پول بیشتر باید بدهی، مالیه نیز باید بدهی، بعد نتایج را سه روز دیر تر از دیگران باید تحویل بگیری! یعنی سه روز دیگر را در بازار باید پول تحویل کنی، هم برای هتل و هم برای مصرف!

القصه: روزانه بیشتر از صد افغانستانی مریض برای تداوی فقط به همینجا مراجعه می کنند. فیس آزمایش ها برای هر افغانستانی با اضافه مالیه (خارجی بودن) مبلغ حداقل 10000 و حد اکثر 67000 است.

فرض کنیم در یکصد و ده شفاخانه مشهور هند روزانه پنجاه افغانستانی مراجعه کنند و اوسط پرداخت 20 هزار روپیۀ هندی باشد. در واقع ما روزانه 50*110*20000= 110 میلیون که در سال 40150 میلیون (40.15 بلیون) می شود، می پردازیم.

اگر مصارف کرایه راه، ترجمان های ناف کن، ادویه تجارتی، مصارف هوتل و رشوت های متنوع دیگر را نیز بر آن بیافزاییم، حد اقل، دو چند یعنی 80 بلیون خواهد شد.

با نرخ روز روپیه و افغانی که تقریا برابر اند، ما روزانه بیش از یک میلیون دالر (1.2 میلیون) می پردازیم که در سال بالغ بر 440 میلیون دالر می شود.

حال اگر سرمایه گذاران "غیر" ملی ما به جای فابریکه های پپسی و تولید مواد تزیینی برای وسایط، به مبلغ صرفا یکسال مصرف (440 میلیون دالر) یک شفاخانه معیاری در کابل بسازند کجای شمله و غیرت شان خراب خواهد شد؟

من باور دارم پپسی روز یک میلیون دالر عاید نمی آورد!؟
خدایا دریاب، این ملت مجبور و این رهبران درمانده را!

عزیز رفیعی


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   اشغالگران بخاطر از بین بردن وتباهی نسل جوان ما چرا فابریکه های مواد مخدر، سازنده گری ورقاصه گری نسازند که شفاخانه وفابریکه های اساسی بسازند ؟

>>>   بخاطریکه یک داکتر لایق و دانا نداریم

>>>   درواقيت انجه بالاي روان است خود ما مسبب شده ايم اكر ما ملت ميشديم جنين وضعيت بالاي ما تحميل نه ميشد كابلي

>>>   هند دوهزار ملیون دالر برای افغانستان کمک کرده است که تا هنوز هم کمک هایش ادامه دارد وموثرترین وحاصل ده ترین کمک ها از هند بوده
ر

>>>   بجواب نظر دهنده دوم . بخاطری داکتر لایق نداریم که همین غربی ها تهداب خیانت ورشوت خوری را در کشور ما گذاشتند . انتخابات ما تقلبی ، دولت ما تقلبی ، پارلمان ما تقلبی ، متفکر دوم ما تقلبی ،دیپلوم های ما تقلبی خلاصه رشوت وتقلب اگر نمی بود ماهم امروز داکتر های ورزیده می داشتیم.

>>>   این حکومت از فاحشه سازی جه بدید دیده است که در فکر مداوای ملت شود

>>>   سلام...خب چرا نمی آیید ایران؟هم نزدیک تر است و هم مشکل زبانی و ارتباط وجود ندارد و هم با قیمت مناسب و در بهترین بیمارستان ها و پزشکان باتجربه و حرفه ای مداوا میشوید...ایران که خیلی بهتر از هند است.

>>>   محترم مسؤلين بخش خبرى!
لطفا از افغان ، افغانستانى جور نكنيد.
افغان = هم اسم است و هم صفت
كلمه افغانستانى نه در ادبيات فارسى درى و نه در ادبيات پشتو وجود دارد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است