هزاران سهميه حج رایگان در اختيار چه كسانى است؟
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۱۲    ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ کد خبر: 128984 منبع: پرینت

دولت افغانستان از سهميه حج مجانى به عنوان يك ابزار در جهت منافع سياسى خود سوء استفاده مى كند و تمام سهميه رایگان را بدون درنظرداشت اولويت هاى واقعى و ميكانيزم معين در اختيار؛
وزرا؛
نمايندگان مجلس؛
شوراى صلح ؛
شوراى علما؛
رهبران جهادى؛
اعضای دفتر رییس جمهور؛
واليان ولايات قرار مى دهد و آنها از اين امتياز بدون درنظرداشت منافع عام مردم براى اقوام و احباب و اذناب شان استفاده مى كنند.
در برخى موارد هم اين سهميه را بفروش رسانيده اند.
اگر وزارت حج و اوقاف مطابق قانون اساسى خود را مكلف به پاسخ گويى به شهروندان افغانستان مى داند؛ بايد ليست تمام كسانى را كه امتياز دريافت كرده اند و كسانى را كه آنها معرفى نموده اند و از اينطريق به حج رفته اند، اعلام نمايد تا مردم افغانستان قضاوت نمايند كه توزيع سهميه اى مجانى حج عادلانه بوده است يا نه؟
بعضى اطلاعات رسيده حاكى از سوء استفاده هاى بسيار در اين زمينه مى باشد.
خراسانى
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   پروسه حج باید شفاف باشد و از هر نوع امتیاز و امتیاز گیری دور بماند و همه ملت در برابر قانون مساوی باشند هیچ امتیاز به کسی داده نشود.

>>>   روز عاشقان را به عاشقان يكطرفه ء وحدت ملى تبريك مى گويم . اين دلباخته گان عمريست پى معشوق اند ، اما اين معشوق سنگ دل دلش جاى ديگر گرم است! واى به حال عاشق.

>>>   بنیانگذار کاسه لیسی و چاپلوسی در اصل یک فرهنگ است که از زمان امان الله بسوی بجا مانده است!!

>>>   كساني كه به نا حق از سهميه حج مفت استفاده ميكنند، قصه شان مفت است، انشاالله حج شان قبول نميشود و همه كسانيكه در اين پروسه خيانت ميكنند دچار شديدترين عذاب ميشوند.

>>>   شرايط چنان أمده است كه ريس افغان ملت بهتر إز دو آتشه هاى إصلاحات حقائق را توضيح مى دهند!
انوارالحق احدی:
- این حکومت هیچگاه حکومت وحدت ملی نبوده بلکه یک حکومت ایتلافی است.
- حرف های داکتر عبدالله عبدالله شعاری است و هیچ جنبه عملی ندارد.
- کمیسیون اتنخابات در اختیار ارگ است و هیچ تصمیم برای برگزار کردن انتخابات شفاف وجود ندارد.
- برای این حکومت بی کفایت متاسفم!
شفیع کریمی

>>>   که فارسی را به خاطر تفاوت لهجه و یا شماری واژگان، سه زبان می داند اما پشتوی قندهار، خوست (وزیری و مسید- مسعود) و ننگرهار و پشاور را با همین تفاوتها چهار زبان نمی داند، اگر متعصب و کور و جاهل و فضول نیست چیست؟ کی متعصب است؟ کسی که به زبان دیگران تجاوز می کند و تقسیمش می کند یا کسی که در برابر متعصبین ایستده می شود؟

>>>   بارزترین شناسۀ ی فاشیستان در کشور ما، پافشاری بی آزرمانه و وقیحانۀ شان بر دری خواندن زبان ما و دشمنی با نام فارس و فارسی است. فاشیست منطق نمی داند. آنها ازنگاه اخلاقی و ذهنی از نوع چهارپایان اند. یعنی روی تنۀ شان مغز و کلۀ چهارپایان گذاشته اند.

>>>   ما هیچ زبانی را بنام دری نمی شناسیم وقطعا زبان بنام دری وجود ندارد ، زبان فقط همان فارسی یا پارسی است ، تلاش مذبوحانه فاشیزم بی نتیجه است .

>>>   البته این حج که قبول هم نمیشود.
ع

>>>   خداوند این وکلای ..... را با تمام فامیل وخویش اقارب شان به دود مرگ نیست ونابود نماید تا از این مصیبت ها ملت ما رهایی پیدا کند حج را نیز خرید وفروش می کنند.
امین یا رب العالمین


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است