ترکیه: پناهجویان سوری را اخراج می کنیم
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۵    ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ کد خبر: 128949 منبع: پرینت

رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه گفت: برای بازگرداندن پناهجویان به موطن خود، منطقه امن و عاری از تروریست ها در خاک سوریه ایجاد می کنیم.

اردوغان پیش از آغاز سفر چهار روزه به سه کشور عربی حاشیه خلیج فارس، در فرودگاه اسن بوغای آنکارا در مصاحبه با خبرنگاران افزود: هدف ما ایجاد منطقه ای امن حدود پنج هزار کیلومتری امن و عاری از تروریسم در سوریه است که با ایجاد آن، از مهاجرت و پناهندگی جدید جلوگیری شده و برای پناهجویان منطقه اسکان امن فراهم می شود.

وی بیان کرد: به این طریق پناهجویان سوری حاضر در اردوگاه های ترکیه به کشور خود باز می گردند و همزمان سعی خواهیم کرد که شهرهای آنها را نیز بازسازی کنیم.
وی اضافه کرد: این ایده را با رئیس جمهوری آمریکا و نیروهای ائتلاف بین المللی از جمله آلمان نیز در میان گذاشتم.

وی با اشاره به پیشروی نیروهای ترکیه و ارتش آزاد سوریه در الباب گفت: تحولات چند ماه اخیر در سوریه به نقطه عطفی رسیده و اکنون نیروهای نظامی ترکیه وارد مرکز شهر الباب شده اند و با ادامه این روند، نیروهای داعش در حال ترک الباب هستند.

وی ادامه داد: الباب در محاصره نیروهای نظامی ترکیه ارتش آزاد سوریه قرار دارد و بر اساس شواهد دیگر چیزی به پایان راه در الباب نمانده و هدف گذاری ما در حال تحقق است.

اردوغان اظهار کرد: تلاش فشرده ما برای پیشبرد روند راه حل سیاسی و توقف سریع جنگ و خونریزی در سوریه و همچنین تماس با تمام طرف های درگیر در چارچوب عدالت، مشروعیت و حقانیت ادامه دارد و این تلاش ها با کمک کشورهای دوست به زودی به نتایج مثبت منجر خواهد شد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است