ارتش ترکیه تا شکست داعش در سوریه می ماند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۳    ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ کد خبر: 128948 منبع: پرینت

رییس جمهوری ترکیه با تاکید بر اینکه نیروهای نظامی کشورش در حال آزادسازی الباب در سوریه هستند، تاکید کرد که آنکارا قصد ماندن در سوریه را ندارد.

رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه طی سخنانی با بیان اینکه هدف کشورش از مداخله نظامی در سوریه تنها شکست داعش است، گفت که نیروهای نظامی ترکیه پس از شکست داعش، سوریه را ترک خواهند کرد تا به گفته وی، این کشور به مالکان اصلی خود بازگردد.

وی که این سخنان را پیش از سفر رسمی خود به بحرین مطرح می کرد، گفت: درست مانند طرابلس، الرای و دابق که از وجود داعش پاک شدند و مردم به (خانه های خود) بازگشتند، الباب نیز پاکسازی خواهد شد و مردم الباب مجددا به آنجا باز خواهند گشت.
وی همچنین با تاکید بر اینکه ترکیه به دنبال ایجاد منطقه خالی از تروریسم است، هدف عملیات سپر فرات را پیشروی به سوی منبیج و رقه پس از نبرد الباب دانست.

«اردوغان» افزود: پس از نابودی داعش، «وای پی دی» و «پی وای دی» از منطقه و بیرون راندن داعش از رقه، نعمتی بسیار بزرگ برای ما بدست خواهد آمد. اما اکنون برای صحبت در مورد این مسائل بسیار زود است.

رییس جمهوری ترکیه اظهار کرد: پس از (فتح) الباب هیچ توقفی در کار نخواهد بود. احتمالا آنجا مشکل ارتباطات وجود خواهد داشت. پایتخت داعش الباب نیست بلکه رقه (پایتخت داعش) است.
وی همچنین از ورود نیروهای کشورش به مرکز شهر الباب خبر داد و گفت که نیروهای نظامی ترکیه مهمترین نقاط این شهر را در اختیار گرفته اند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است