پرداخت غرامت به بانوی مسلمان محجبه در آلمان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۴    ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ کد خبر: 128941 منبع: پرینت

در پی خودداری مسوولین مدرسه ای در "برلین" از پرداخت حقوق بانوی محجبه ای که در این مدرسه تدریس می کرد، دادگاه این شهر، مسوولین مدرسه را به پرداخت غرامت ۹ هزار دالری به این بانوی مسلمان موظف کرد.
دادگاه برلین طی حکمی پرداخت غرامت ۹ هزار دالری را به بانوی مسلمان محجبه ای، صادر کرد.

این حکم در پی آن صادر شد که مسوولین مدرسه ای در شهر برلین از پرداخت یکی از معلمان خود که بانویی مسلمان و محجبه بود، به دلیل استفاده وی از حجاب، خودداری کرده بودند.

این معلم مسلمان با شکایت به دادگاه شهر برلین، در نهایت موفق رأی دادگاه را به نفع خود به دست آورد و مسوولین این مدرسه به دلیل برخورد تبعیض آمیز خود، محکوم به پرداخت غرامت به وی شدند.

تعدادی از سیاستمداران و اعضای مجلس آلمان، با استقبال از حکم صادره، آن را آغازی برای اقدامات بی طرفانه و منصفانه برای شهروندان آلمانی برشمردند و جسارت و جرأت قاضی صادر کننده حکم را، تحسین کردند.

روز پنجشنبه گذشته دادگاه شهر برلین به این نتیجه رسید که داشتن حجاب این معلم مسلمان، هیچ تاثیر منفی در فضای مدرسه ایجاد نکرده و تهدیدی برای امنیت مدرسه، دانش آموزان و مسوولین آن محسوب نمی شود.

گفتنی است این بانوی معلم مسلمان، سال گذشته نیز به دلیل این برخورد تبعیض آمیز به دادگاه دیگری شکایت کرده بود ولی شکایت او مردود شد.

شایان ذکر است، طبق «قانون (به اصطلاح) بی طرفی» آلمان، معلمان، نیروهای پولیس و کارمندان سیستم قضایی حق استفاده از لباس های دینی و نیز حجاب را در فضای محل کار خود ندارند ولی قاضی «رناته شوده» با استناد به برخی مواد قانونی دیگر، این نوع پوشش را غیرمنافی با این قانون دانست و حکم را به نفع بانوی محجبه مسلمان صادر نمود.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است