تظاهرات آلمانی ها در دفاع از پناهجویان افغانستانی
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۹    ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ کد خبر: 128893 منبع: پرینت

ده ها هزار نفر از شهروندان آلمانی روز شنبه با برگزاری تظاهرات در برلین خواهان توقف اخراج پناهجویان افغانستانی شدند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، شرکت کنندگان که به دعوت نهادهای مدافع حقوق پناهجویان در این تظاهرات حضور داشتند با حمله پارچه نوشت هایی خواستار توقف اخراج پناهجویان متقاضی پناهندگی شدند.

بر اساس این گزارش، دامنه این تظاهرات به شهر دوسلدورف مرکز ایالت 'نوردراین-وستفالن' در غرب آلمان نیز کشیده شده است و تظاهرکنندگان خواستار توجه به حقوق پناهجویان افغان شده اند.
این در حالی است که وزارت کشور آلمان اعلام کرده است که 12 هزار و 539 مهاجر افغانستانی را وادار به ترک این کشور خواهد کرد.

این تصمیم دولت آلمان در شرایطی اتخاذ شده است که وضعیت امنیتی در افغانستان وخیم تر شده و در ماه های گذشته دهها هزار تن از شهروندان افغانستانی بر اثر درگیری ها بی خانمان شده اند.

بر اساس گزارش های منتشره، وزارت داخله آلمان اعلام کرده است که مراکز شهرهای افغانستان از امنیت کافی برخوردار است و آن دسته از پناهجویان افغانستانی که اخراج می شوند می توانند در این شهرها سکونت داشته باشند.

پیشتر آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز بر اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی از این کشور تاکید کرده و گفته بود که برخی از مناطق افغانستان امنیت دارد و افغانستانی ها به جای مهاجرت می توانند در مناطق امن این کشور زندگی کنند.

گفته می شود بیش از 200 هزار تن از شهروندان افغانستان در طول چند دهه گذشته به آلمان آمده‌اند اما پناهجویانی که در یک سال گذشته به آن کشور سفر کرده اند بتدریج در حال اخراج شدن هستند.

افغانستان بیش از هفت میلیون مهاجر و پناهجو در کشورهای جهان دارد که حدود سه میلیون تن از آنان در پاکستان و 2 میلیون و 500 هزار نفر در ایران بسر می برند و تنها کمتر از یک میلیون نفر به سایر کشورهای جهان مهاجرت کرده اند.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   اینها همه نتایج خودفروشی دولت غنی در کنفرانس برکسل است. غنی بخاطر به دست اوردن منابع مالی تعهدات شرم اور تر از این را هم در بروکسل کرده است. باید به این ..... و دولتش گفت مرا به خیر تو امیدی نیست شر مرسان ای ....


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است