اخراج پناهجویان افغانستانی غیر انسانی است
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۱۶    ۱۳۹۵/۱۱/۲۲ کد خبر: 128785 منبع: پرینت

روزنامه‌های آلمان با اشاره به شرایط جنگی در کشور افغانستان و ناامنی‌ها در این کشور می‌نویسند که اخراج پناهجویان افغانستانی به کشورشان توسط مقامات آلمانی و فرستادن آنها به مناطق نا‌امن غیرانسانی است.

روزنامه شتوتگارتر سایتونگ نوشت: پناهجویان افغانستانی برای حضور در جامعه آلمان، از شانس کمی برخوردار هستند و پس از 15 سال مأموریت ارتش آلمان در افغانستان این کشور امن نیست.

این روزنامه با اشاره به اختلافات ایالت‌های آلمان در رابطه با پناهجویان افغانستانی، عنوان می‌کند: این امر نمی‌تواند شیوه درستی برای بررسی دقیق و عادلانه دلایل پناهندگی افغانستانی‌ها باشد، ایالت‌های آلمان باید بدون اختلافات یک سیاست واحد را اتخاذ کنند.

روزنامه آلمانی «نوی اوسنابروکر سایتونگ» نیز در مورد بازگشت پناهجویان از آلمان به افغانستان نوشت: وضعیت در بخش‌های افغانستان با وجود حملات طالبان و تلفات غیرنظامی‌ها را نباید با سوریه مقایسه کرد.

این روزنامه معتقد است که سوریایی‌ها حق دریافت پناهندگی در آلمان را دارند اما در رابطه با افغانستانی‌ها 50 درصد درخواست پناهندگی‌شان رد می‌شود، پناهندگان افغانستانی را نباید به منطقه درگیر جنگ فرستاد، چنین امری ضد انسانی است.

آلگماینه سایتونگ چاپ شهر ماینس می‌افزاید: نیمی از مناطق افغانستان به محل جنگ تبدیل شده و اقامت در شهر‌های افغانستان با خطر جانی همراه است.

دویچه وله به نقل از این روزنامه نوشت: دیپلمات‌های آمریکایی در کابل نیز نگران جان خود هستند و از ترس جانشان مسیر رفت‌آمد به فرودگاه‌ها را پیاده و نه با ماشین طی می‌کنند.

این روزنامه می‌افزاید: «توماس دیمیزیر» وزیر کشور آلمان فدرال معتقد است که در افغانستان مناطق امن برای پناهجویان افغانستانی وجود دارد اما بهتر است که دیمیزیر چند هفته‌ای را در همین مناطق امن اقامت کند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   درحقیقت غیر انسانی رفتن پناهجویان است که وطن خودرا رها کرده به خاک دیگران میروند ، درینصورت باید جرمنی ها بیایند واز افغانستان درمقابل پاکستانی ها دفاع کنند؟

>>>   وزیر کشور آلمان این حقیقت راانسانگونه درک کند که بعضی از نقاط افغانستان درگیر جنگ بوده کاملآ نا امنی حاکم است وبعضی از نقاط افغانستان نا امن می باشد وساحاتیکه بطور نسبی در امن قرار دارد تحت تاثیر نا امنی ها قرار دارد رفت وبرگشت از یک نقطه شهر به نقطه دیگر امکان پذیر نیست در کل میتوان گفت که زندگی کردن بحیث یک شهروند که از امنیت نسبس برخور دار باشد در قلمرو افغانستان دیده نمی شود .ع-ب-کابل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است