پناهجویان افغانستانی راه وزیر مهاجرین یونان را بستند
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۰    ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ کد خبر: 128620 منبع: پرینت

گروهی از پناهجویان و مهاجرین که اکثر آنان شهروندان افغانستان بودند، روز دو شنبه مانع ورود وزیر مهاجرین یونان به ترمینل میدان هوایی سابق آتن شدند.
پناهجویان و مهاجرین که از ماه ها به اینسو در این ترمینل گیر مانده اند، دلیل اعتراض شان را در برابر وزیر مهاجرین یونان، وضعیت نا مناسب محل بود و باش شان عنوان کرده اند.

خبرگزاری رویترز گزارش می دهد که ده ها تن از پناهجویان و مهاجرین به شمول کودکان در برابر دروازۀ بیرون ترمینل میدان هوایی صف بستند و بر ضد وزیر مهاجرین یونان شعار می دادند که"برو برو، دروغگو".

به نوشتۀ رویترز، زمانیکه وزیر مهاجرین یونان به دروازۀ ورودی ترمینل رسید، یکی از پناهجویان یک کودک را که گریه می کرد، به دست وزیر مهاجرین یونان داد.

حکومت یونان در نظر دارد تا همه محوطۀ میدان هوایی سابق آتن را از وجود پناهجویان و مهاجرین پاکسازی کند، زیرا حکومت آن کشور توافق کرده تا این ساحه را در دسترس سکتور خصوصی قرار دهد تا در منطقه سرمایه گذاری صورت بگیرد.
در این محوطه حدود ۱۶۰۰ پناهجو که اکثر آنان شهروندان افغانستان استند، زندگی می کنند.

اعتراض در برابر وزیر مهاجرین یونان یک روز پس از آن صورت گرفت که یکی از رسانه های محلی گزارش داد که شماری از پناهجویان برای مدت زمان کوتاه، دست به اعتصاب غذایی زدند.
بر اساس گزارش ها، شماری از پناهجویان روز یکشنبه تلاش کردند تا از توزیع غذا به سایر پناهجویان و مهاجرین جلوگیری کنند.
وزیر مهاجرین یونان گفته است که وی از درد و رنجی که پناهجویان و مهاجرین با آن مواجه است، واقف است و تلاش می کند تا آنچه را در توان دارد، برای رفع مشکل آنان به خرج دهد.

در حال حاضر، حدود ۶۰ هزار پناهجو و مهاجر در یونان گیر مانده اند، زیرا سرحدات در امتداد مرز بالکان، مسدود شده است. بسیاری از این پناهجویان پلان دارند تا خود را به اروپای غربی و یا مرکزی برسانند.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   به نظر من باید یو نان بگذارد از مرز شا ن عبور کند باز بعد در جا یکه رسیدن باز دو باره انها و اپس نما ید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است