مردم می خواهند در قدرت سهم داشته باشند
به دلیل عدم تحمل و همدیگر پذیری، جنگ بر اجساد مردم در صبح پیروزی تحمیل شد. جز اتحاد سخت در میان خود در برابر چالش های بالقوه و بالفعل ایستادگی ممکن نیست. مگر چه مشکلی میان ما وجود دارد؟ 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۰۷    ۱۳۹۵/۱۱/۷ کد خبر: 127940 منبع: پرینت

یادبود از 28 مین سالروز قتل عام مردم سالنگ توسط قشون سرخ شوروی با حضور ریاست اجرایی، مقامات کشوری و بزرگان کشور در پنجشیر برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، محمد یونس قانونی، معاون پیشین ریاست جمهوری امروز پنجشنبه 7 دلو 1395 در این مراسم گفت: قوای شوروی سابق در بدو ورود، در زمان حضور و در زمان خروج و قبول شکست در افغانستان مرتکب جنایات نابخشودنی و کشتارهار جمعی شدند.

قانونی افزود: جنایت سالنگ، حادثه نخست نبوده و اعمال شوروی در 24 حوت که 25 هزار شهروند هرات را به خون نشاندند و در شمال، شرق و جنوب افغانستان ده ها جنایت کردند اما خصوصیت حادثه سالنگ این بود که قوای شوروی در هنگام پذیرش شکست و زانو زدن در برابر ملت هم دست از کشتار جمعی بر نداشتند و آخرین ساعات خروج دست به فاجعه زدند. شهادت و شجاعت بیش از 1200 سالنگی در یک روز، نمونه مجاهدت و مقاومت همه اقشار ملت افغانستان همه ولایت ها است.

معاون پیشین رییس جمهور، ضمن گرامیداشت یاد شهدای عرصه جهاد اظهارکرد: در زمان خروج ارتش سرخ از دره استراتژیک سالنگ به سمت حیرتان، من در تخار بودم و در مسیر با قهرمان ملی ملاقاتی داشتم و انتظارم داشتم که ایشان از شنیدن خبر خروج قوای ارتش سرخ ذوق زده شوند اما شهید قهرمان ملی بعد از مکث کوتاهی گفت که آنها بی موقع افغانستان را ترک کردند و هنوز مجاهدین ما به پختگی نرسیدند و ما به زمان بیشتری نیاز داریم.

وی، در همین رابطه اضافه کرد: این صحبت کوتاه است اما صد دفتر معنی دارد و تفسیر و تعریف ما در همین جمله قهرمان ملی نهفته است که هنوز سران جهاد در افغانستان متحد نشده اند و برنامه ای و استراتژی در بین تنظیم های جهادی ما وجود نداشت و این سبب شد که در کنار صد عامل بیرونی، همین دلیل داخلی برای متفرق بودن برنامه های جهادگران کافی باشد.

قانونی گفت: همه شاهد بودند که ما در اوج اقتدار وارد کابل شدیم اما به دلیل عدم تحمل و همدیگر پذیری جنگ بر اجساد مردم در صبح پیروزی تحمیل شد.

رییس سابق پارلمان، درخصوص شرایط امروزی گفت: درسی که امروز از حوادث گذشته می توانیم بگیریم، این است که عده ای به نام زبان، تنظیم، سمت و حتی بالاتر از آن به نام ولایت، منطقه و قریه در میان مجاهدان و مردم توطئه ترویج می کنند و نفاق و نفرت راه می اندازند که این موارد به درد کسی جز استخبارات خارجی نمی خورد.

وی ادامه داد: به خود، به بزرگان نظام و بزرگان خارج از نظام توصیه دارم که جز اتحاد سخت در میان خود در برابر چالش های بالقوه و بالفعل ایستادگی ممکن نیست. چه مشکلی میان ما وجود دارد؟ به فضل پروردگار حرکت هایی شده است تا این صفوف بیش از گذشته متحدتر عمل کنند.

قانونی گفت: شاید صد دلیل برای اختلاف میان بزرگان وجود داشته باشد اما بزرگترین دلیل موجودیت عناصر متملق و چاپلوس میان بزرگان و اطراف خود ماست که بخاطر منافع خود میان بزرگان مقاومت و اختلاف ایجاد می کنند. تعداد اینها از انگشت یک دست کمتر است و گاهی در یک خانه برای یک نفر بعد از خلفای راشدی ارزش قایل می شوند و در خانه دیگر عکس آن را می گویند و بعد از آنکه از آن خانه هم خارج شدند، عکس آن را می گویند و در بین بزرگان اختلاف می اندازند.

معاون سابق رییس جمهور گفت: این چهره ها را شناسایی کنید و قبول کنید دلیل اینکه اتحاد نمی شود، جز این افراد نفاق گر چیز دیگری نیست . ما می توانیم در میان خود گله و شکوه داشته باشیم اما نباید صف را به گونه ای بشکنیم که توان جبران آن نباشد. اگر صد چالش پیش رو باشد، درصورت متحد بودن می توان در برابر 99 چالش ایستاد و با قوت عمل کرد.

وی، درخصوص انتخابات آینده خطاب به روسای حکومت وحدت ملی و کمیسیون های دست اندر کار اظهار کرد: در انتخابات آینده، تجربه تلخ گذشته را تکرار نکنیم . تقلب بنیاد وحدت و همبستگی افغانستان را خشکاند و برای جلوگیری از این تجربه لازم است که سیستم انتخابات بعدی الکترونیک شود تا جلوی توطئه ها گرفته شود.

قانونی گفت: ساختار نظام متمرکز ریاستی، نه برای همبستگی ملی مفید بود و نه به عرضه خدمات و مشارکت ملی کمکی کرد. تغییر در ساختار قدرت در قانون اساسی، یکی از نیازهای جدی و امر مهم است که برای وحدت ملی و شکوفایی ملت نباید فراموش شود.

رییس سابق پارلمان اضافه کرد: اگر در ساختار نظام متمرکز ریاستی تغییری نیاید با انتخابات هم مشکل افغانستان حل نمی شود. مردم می خواهند همانطور که قدرت را ایجاد کردند در آن سهم داشته باشند. باید بخشی از صلاحیت ها به ولایات منتقل شود و مردم از طریق مشارکت در رفاه خود شریک باشند.


کد(26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   اقاي قانوني! شما خودتانرا بيشتر ازديگران ميشناسيد لطفا خودرا به كوچه حسن چپ نزنيد. اگر تنها جهاد را در پنجشير به بررسي بگيريم شما از جمله كساني بودّيد در شروع جهاد در پنجشير زير بيرق كمونيستها بسر ميبرديد همراه با برادران تان كه هركدام شان عضو سازمان هاي كمونستي ان وقت شده بودند.فرار دوست دخترتان به پاكستان شما مجبورشديد از زير لواء كمونيست ها فرار وبه به پنجشير برويد. نمي خواهم به خوانندگان عزيز بيشتر درد سر دهم فقط همين را بازگو ميكنم كه مجاهدين اصيل پنجشير كه طَي سالهاي متمادي سينه هاي خودرا سپر نير دشمن ساختند وباعث ازادي وعزت اين سرزمين شدند امروز اكثريت شان از بيكاري معتاد مواد مخدر شده اند اما امتيازات انرافقط شما با برادران وخويشاوندان تان بِسْم الله وبريالي به نسل نسل تان هزينه كرديد بايد از مردم شرم وحياكنيد وبعد ازين كوشش كنيد سرعتي خودرا از اخور بالانكنيد وفكر دوباره بزرك شدن را از سرتان بدر كنيد.
شما پدرود مسعود بزرگ نيستيد شما ننگ تاريخ مجاهدين ومردم زجركشيده پنجشير هستيد.
بلبل

>>>   قانونی صاحب!
به لحاظ خدا به لحاظ قرآن، دست از سر این مردم بیچاره بردارید!! شما "مجاهدین"!! خام و نیمه پخته!!! افغانستان و مردم افغانستان و حتی ان احمقانی (از استعمال این کلمه پوزش میخواهم) را که دور و پیش تان نشسته و دل و نادل "نعره تکبیر" سر میدهند در کاسه سر آب دادید، اگر به "پختگی" برسید همین دنیا را برای مردم به دوزخ تبدیل میکنید!!
تکرار میکنم روی خدا و قرآن را ببینید!! پاسپورت انگلستان در جیب تان است و موترفروشیهای تان در لندن به صدها ملیون پوند انگلیسی سرمایه دارد و یک پای تان هم "تکلیف" دارد آرام در لندن پیش بادارهای تان زندگی کنید!! والله بالله "قارون" سر شما شرف داشت!!!!

>>>   مشکل میان شما (سران مجاهدین) سیالی و شریکی سر داشتن ثروت حرام از خون مردم است. خداوند جزای دنیا و آخرت نصیب تان کند. گرچه اکثریت مطلق سران مجاهدین به آخرت عقیده ندارند. اگر میداشتند همه این جنایات و قتل وقتال مسلمانان را مرتکب نمیشدند.

>>>   چطور به پختگی نرسیده اید؟ غنی "رئیس جمهور"؟؟؟ را به یک دزد بی آبرو تبدیل کردید. او به یک دزد بی وجدان تبدیل شده است. او "متفکر دوم" جهان نیست او "دزد دوم" جهان است. او کاکای خود این
"تاریخ زنده قرون وسطی" را "سفیر" روسیه ساخت. کرزی هم کاکای "َشیخ فانی"
خود را سفیر مقرر کرده بود. در قدیم شنیده بودیم .. که از .. عقب بماند گوشش از بریدن است.

>>>   در هرموضوع صرف منافع تنظیمی خودرا درنظر دارند ، یعنی ولایات خودسر باشند هرچه جنگ سالاران خواستند همان شود
ر

>>>   بهتراست دست پای استاد عطا را بیبوسین
عبدالله هشدار

>>>   حالا خوب پخته و کار آزموده شده اند

>>>   این وظیفه پارلمان است تا در مورد تدویر لویه جرگه و تغیر قانون اساسی و تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی تصمیم بگیرند و رییس جمهور را وادار سازند که آن را قبول کند.
درست است که رییس جمهور در راس هرسه قوا قرار دارد ،اما زمانی که رییس جمهور به تعهدات موافقتنامه خویش احترام قایل نبست و آن را اجرا نمیکند پس پارلمان موظف است تا درین قسمت تصمیم بگیرد.

>>>   آقای قانونی مرد معقول و خیرخواهی است. به او گوش باید داد.
گلداد

>>>   دوران چنین انسانها گذشته وکافی بنام مجاهد جنایت کردندوگفتار شان هم دیگر در بین مردم بازار نداردوموجودیت شان هم در دولت غیر قانونیست .

>>>   آنانی که از صف سخن می‌گویند، بیایند صادقانه پاسخ بگویند که صف مقاومت را کی شکستانده است. چرا هنگامی‌که کسی خلاف منافع شان سیاست کرد، این‌ها این‌قدر آرمان‌گرا می‌شوند؟ مقاومت پس از پیروزی اشرف‌غنی احمدزی صفی نداشت که شکستانده شود. صف شما را خلیل‌زاد و کرزی شکستاند، صف شما را طمع بیش از حد و حرص سیاسی شکستاند، صف شما را بازی‌های غیرعقلانی سیاسی شکستاند، امروز استاد عطا را بهانه قرار داده سربازگیری نکنید. نه صفی داشتید و نه صفی دارید که بشکند!

>>>   Saboor Raheel
هیچ کارتان به کاری نمی ماند که لازم است!
به دیدار مردم یک ولا در محل گردهمایی عمومی باید رفت نه به خانۀ ملک ها! مگر مردم در جیب افراد اند که باید فیصلۀ سرنوشت شان در خانۀ این و آن شود؟

اگر عقل و فراستی داشته بوده باشید، یک کنفرانس می گرفتید و همه مردم را دعوت می کردید- در سالون ولایت، در یک مسجد جامع، در خیمۀ لویه جرگه...

به این صورت کارتان را هم دوست یک حرکت سیاسی می پنداشت و هم دشمن.

با این کارهایی که کرده روانید، جز پوچی و بیمایگی تان هیچ چیزی را به نمایش نمی گذارید. شما ملتی را به دست خود بی آبرو ساخته اید.

شما و میزبان تان خود نمایندۀ کدام آرمان منافع سیاسی استید؟ یکی مزدور کرزی، دیگری مزدور غنی، یکی پهلوان شکست خوردۀ منفعل و دیگری گدای قدرت شخصی. جمع شدن شما بی مفهوم ترین، بی مزه ترین، بی رونق ترین و کریه ترین جمع شدن افراد در تاریخ سیاست است. هریک نظری به درباری دارید و حالا آمده اید از یک درباری دیگر رضایت مردم جستجو می کنید. همین ذهنیتهای معامله گر، همین چهره های معامله گر و همین روشهای معامله گرانه!

در قاموس شما چیزی به نام رای مردم و مراجعه به مردم وجود ندارد. شما فقط همین را بلد استید که چگونه میان خود و در غیاب مردم به معامله بنشینید.

سزاوار چه حرفی می توانید شمرده شوید، جز نفرین؟

>>>   وقتی از الف تا یای پینجشیری ها در قدرت خود را چخ کرده بودند برای لحظه ای فکر کرده بودید که مردم میخواهند در قدرت سهم داشته باشند؟یا فکر کرده بودید منظور از تمام مردم مردم ولسوالی شماست؟ من به ارواح تمام سالنگی ها که جام شهادت نوشیدند درود میفرستم به یقین جای شان جنت برین است. ونفرین بر قاتلین ان ها. مگر شما گاهی فکر کرده اید که 70000 هزار معصوم کابلی که هدف گلوله اجیر ترین حلقه بگوشان مزدور تحت نام اسلام قرار گرفتند نیز قابل تجلیل است؟ به یقین جان ان ها هم جنت استونفرین بر قاتلین آنها.

>>>   در ١٦ سال اخير روي هم رفته مردم افغانستان از درك و فهم سياسي حدودن لازمي برخوردار گشته اند. مردم حالا از وضعيت سياسي و بازي هاي پُشت پرده، نيات و كارنامه هاي سياسيون با خبرند و شعور سياسي عامه مي تواند ميان سياه و سفيد، خوب و بد، مفسد و خادم را به خوبي تفكيك كنند. شهروندان كه در ٢٠١٧ در كشور زندگي مي كنند حالا فيگورهاي سياسي را خوب شناخته اند و در تصميم گيري و مسائل سرنوشت سياسي كشور، جانب آدم هاي را مي گيرند كه صاحب فكر، برنامه، خرد سياسي و داراي دورنما باشند. سياسيون تهي از برنامه و انديشه ديگر در جامعه ي فعلي به ويژه در ميان نسل جوان جايگاه ندارند. هركه از خود درايت و عقلانيت سياسي و تعهد نشان داد، بُرد از آن اوست. سياسيون كه سياست را فصلي، مقطع يي و گوريلايي بازي مي كنند، ديگر كارايي و مقبوليت ندارند. آدم هاي كه در مبارزات سياسي دست و پاچه مي شوند و استراتيژي خويش را در طول روز شكل مي دهند و بينش روزمره گي به سياست دارند، محكوم به شكست و نابودي اند. بنابرين مردم افغانستان و نسل جوان عمدتان دنبال برنامه و دورنماي محكم و مدون هستند تا چهره ها. آنهاي كه تمام عمر خويش را به جاي برنامه برعكس بر تبليغات شخصيتي هزينه گزاري كردند، مردم ديگر با آنها نيست. مردم دنبال فيگورهاي كارزما، عملگرا و متعهد اند.
هارون معترف

>>>   مردم در قدرت سهم داشته باشد یعنی چی هر پادوان اسیا بان و نانوایی را ریس و جنرال مقرر میکنید مثل دوره سیاه ربانی که نان پز نانوایی خیرخانه را چنرال مقرر کرده بودند
حالا مردم میخواهد حکومت مستحکم و قانونی باشد نه اینکه پنچرمین و سقاو باید ریس ومدیر مقرر شود.

>>>   مــــــردم می خواهند یا تو می خواهی ؟؟؟

>>>   امید. این سخنان ات از واقعیت وسلامت وجدان ابراز داشته باشی ورنه میدانی در این نابسامانی ها خودت هم شریک بودی وامید همه جانب مردم را گیرند واز اعمال سابقه پشیمان ونادم باشند ودر همه اعمال خود خداوند. را حاضر به رفتار وکردار خود. دانند. .
عبدالله ریحان

>>>   رهبران ....!
مردم میدانند که شما دزدها چرا بعد از 26 سال نغمه گوشخراش سیستم غیرمتمرکز و انتقال بخشی از صلاحیتها را به ولایات آغاز کرده اید شما تلاش دارید باین ترتیب برای خود تعداد چوکیها را برای خود زیاد سازید. شما هیچگاه در غم مردم نبوده اید. کشتمند جنایتکار با مقرر کردن مسیر به رهنمایی روسها این جنایت را سالها قبل انجام داد و ایجاد تفرقه در میان مردم افغانستان را اساس گذاشت.

>>>   اگر همین رسن پوسیده جهاد نباشد، این ها چه خواهند کرد؟ از هر بوته ی مراد که دست شان کنده شد، دوان دوان به سوی همین رسن پوسیده جهاد میشتابند.
در ضمن ادبیات جهاد در دنیای امروز به مفهوم که این ها از آن ماهیی مراد میجویند، یک ادبیات ارزشی نیست ، یا به تعبیر دیگر جهاد نمیتواند ناجی این مهره های اپورچنیست و سود جو باشد. این ها فکر میکنند همیشه سوارکار اند و مردم سوارشدنی. در اشتباهید آقایان گرامی. هرکدام شما به نوبه خود آزمون داده اید و برایند آزمون تان صفر است.
تخم مالان مردم فریب، بهتر است نگاهی به عقبه ی کارتان بیندازید و ببینید کی و چه بودید...

>>>   این ها که صندلی شان گرم و بلند ، و شوله شان آماده باشد، هیچ موردی یادشان نمی آید و حاضر هستند دست به هر نابخردیی سیاسی بزنند و حتا معامله هویتی نمایند . وقتی جایگاه و پایگاه شان متزلزل شد و خود را در پستی دیدند، باز مجاهد میشوند و دغدغه ی جهاد و همبستگی مردم به اندیشه شان راه مییابد.

>>>   لهجه هاى زبان پارسى از تهران تا تاجيكستان و كابل همه زيبا و دلنشين اند و هر پارسى زبانى حق دارد با لهجه كه در شهر و دهكده كودكى اش مروج بوده است با آن صحبت كند ، تنوع لهجه ها در همه ى زبان ها يك امر طبيعى است ، داشتن لهجه نه صعف است و نه هم قوت .
محك اساسى در يك زبان داشتن سواد ادبى است نه ويژه گى ديگر.

>>>   حقش است که بصیر سالنگی را که این محفل را جور کرده بود یکبار پیش جنرال دوستم روان میکردند که میفامید یک نان چند فطیر میشود؟؟؟ اگر چه میگویند این بصیر سالنگی چندین دفعه دیده که یک نان چند فطیر میشود.

>>>   قیام سوم حوت سال ۱۳۵۸ مردم شهر کابل در برابر قوای شوروی سابق و حکومت دست نشانده ان و قتل وکشتار مردم شهر کابل در زمان جنگ های تنظیمی خیلی درد اور و از یاد فراموش شده دلیل اش اینست که مردم اصیل کابل همه شان مردمان اهل علم وقلم بوده در هیچ یک از جریانات و کشمکش های جنگی شرکت نداشتند به همین اساس کسی ازین قتل و کشتار مردم بیگناه ای کابل نه تجلیل میکند ونه یادو بود بعمل میاورند و هر حکومتی که سر قدرت شده این مردم را از یاد برده حق و حقوقی شانرا مانند دیگرا نمی دهند و نه تنها که حق وحقوق شان اعاده نمیگردد بلکهاز خود خرابی و ویران را بجا گذاشته میروند .

>>>   از جناب گرامی مییرسم که جنایات سالنگ ها د ریاد تان است اما جنایات سازمان یافته که در مقابل بارلمان کشور به وقوع یبوست جنایات سازمان یافته ریاست محافظت یوهنتون امرییکاهی جنایات مقابل وزارت دفاع را فرا موش کردید تنها جنایات روس ها بیاد تان بود بیاید یک اندازه ملی بی اندیشم نه قومی شما خو دعوا بزرگیدارید
قیام

>>>   در این پست علیه قانونی بسیار حرف های زشت زده شده است و من نیز از ایشان هیچ ابتکار در دوره های که سر قدرت بود ندیدم و خود این قانونی نیز وقت وزیر معارف بود، من را بدلیل هزاره بودن در وزارت معارف استخدام نکرد. خودش در واقع قومگرا است ولی حرف های که زده است به نظرم درست است و در این کشور هرگاه مرز های قومی شکسته نشود و عدالت ایجاد نشود بهتر است که این کشور را به چهار کشور تقسیم کنیم. دیگه راه وجود ندارد

>>>   مردم می خواهند در قدرت شریک باشند اما خودت می خواهی در ... شریک باشی

>>>   این حرف را اگر شما وقتی میزدید که در 20 وزارت 18 وزیر از یک ولایت بود, باز بسیار طمطراق حرف میزنی که حتی به سطح ولایت و ولسوالی و منطقه توطیه دشمنان است هی هی هی یک متل داریم که میگویند دروغگو حافظه نداره...

>>>   به دلیل عدم تحمل و همدیگر پذیری، جنگ بر اجساد مردم در صبح پیروزی تحمیل شد. جز اتحاد سخت در میان خود در برابر چالش های بالقوه و بالفعل ایستادگی ممکن نیست. مگر چه مشکلی میان ما وجود دارد؟
ع

>>>   مردم در قدرت سهم داشته باشد یعنی چی هر پادوان اسیا بان و نانوایی را ریس و جنرال مقرر میکنید مثل دوره سیاه ربانی که نان پز نانوایی خیرخانه را چنرال مقرر کرده بودند
حالا مردم میخواهد حکومت مستحکم و قانونی باشد نه اینکه پنچرمین و سقاو باید ریس ومدیر مقرر شود.

>>>   یکمرد باغیرت افغان ازبیان حقیقت وطن خود باید ازهیچ کس هراسی ند اشته باشد ...
تعداد زیادی ازمردم پنشیر بتمام ملت افغانستان معلوم الحالاست که بجز چکه چوری جنگ وتجاوز یخنپارگی تجاوز بسرمال وناموس وطن چیزی دیگ
ری نبوده است بیائید وحقیقترا بخوانید من ازکابل هستم درسر چوک چهار راهی گم نام جاده میوند عدهئ ازپنجشیریها ایستاده میبودند ومردمرا بتنم فروشی زنهای لاوبالی دعوت میکردند وازین مدرک عمری امرارمعاش نموده اند ولبجز مردکم پنشیر هیچ مسی دیگری ازسی سه ولایت این کار را نکرده بود وهمین اکنون تنها درمکرورویانها صدها فاحشه خانه موجوداست که توسط پمجشیریها ئی بی غیرت ونا موس فروش ترتیب وتنظیم میشود وتمام صاحب منصباند پنجشیری هم رایگان عمل زشت زنا را درانجاها انجام میدهند وهم از نزد انها پول حفاظت شانرا میگیرند زن رقاصه مشهورتلویزیونی بنام غزال عنایت زن پنشیری بود که بمردم سرشناس میرفت شب هنگام شوهرش پول مورده گاوی را جمع میکرد بلاخره انم زن بحیلهدیدن اقارب ربکانادا می اید وازشوهرپنجشیری طلاق میگیرد وصدها ازین قبیل فجایئع پنجشیری ها درین مدت شانزدهسال به بسا زنان با ناموس بزورتجاوزها صورت گرفتهاست وبا دختران مردم بی حساب تجاوزها شده است اکنون شما پنجشیریها ازوطن ناموس وخاک کشو.رگپ میزنید فقط راه حل کشور اضمحلال شما کثافتهای وطن است وبس سرمایهای تو قانونی که با دامدت پسیر بس م الله درلندن صدها ملیون دالرازخون این ملت خون چکان دردوران تجارتی تو با سند موجوداست جنایات شمارا هیچ کسی درتاریخ وطن مرتکب نشده است
جمال ازکابل

>>>   هوشمند فرارودي
عجيب و غريب سياست مداراني داريم!

تا هنوز كوچكترين كاري براي مردم انجام نداده اند؛ اما چند سال پيش از موعد مقرر، تبليغات انتخاباتي خويش را آغاز كرده اند.
انگار ما خلق شده ايم كه رأي بدهيم و توصيف شان كنيم، و آنها آفريده شده اند كه رأي بگيرند و به قدرت برسند و كاري نكنند.

بياييد و جرأت كنيد و وجدانا بگوييدكه چي كار كرديد. مسلما به جز مشتي از وعده و دروغ و لاف، چي چيزي تحويل مردم داده ايد...

با گوش هاي باز بشنويد:
از اين به بعد، اين سان نخواهد بود.
معادله تغيير خواهد كرد.
سياست مداران آزموده شده و ضعيف را حمايت نخواهيم كرد.
اين يك اراده قوي ست نه يك شعار.

>>>   شماپنجشیریها همیشه گپ ازمردم میگویید بازقدرت رابرای چور وچپاول وغصب زمینهای بیت المال تنهابه پنجشیریهای دزد خودویکتعداد دزدان مشهور شمالی خویش میخواهید.
داکتر نجیب کابلی

>>>   افغانستان را شما دربه در کردید ،آیا شماها نبودید. که سبب جنک در کابل عزیز شدید و. کابل را به ویرانه تبدیل کردید. ،حک مت استاد ربانی برای شش ماه بود. وشما اورا مجبور کردید. که به حکومتداری دوام دهد سبب هزاران کشته در کابل عزیز شد.
شما گروپ. ستمی ها حتی احمد. شاه مسعود. را فریب دادید که جنگ را دوام بدهد ومنفعت خود. در نظر گرفتید.
فلهذا برف بام خود. را بالای دیگران میاندازید ودیگر باعث رنج وغم مردم مشوید که آه غریبان سخت گیرد .
عبدالله ریحان

>>>   مردم راشما از حقوق شان محروم کرده اید یعنی اگرشما باشید مردم است واگرشما نباشید مردم نیست این چی گپ است این شعار شماست یکنفرشما مردم است ویک ملیون دیگران یکنفراست چرا؟

>>>   بلبل جان حقيقت نوشتي براستي اينها حكومت را خواستند وميخوخواهند فقط در بين فاميل خود تقسيم كنند چه رسد به سطح قريه،ولسوالي، ولايت وكشور.
قانوني ميخواهد دايره قدرت فاميلي از خود، بسم الله ، بريالي، برادران وفرزندانشان كه حال همه با مدارك تحصيلي وپاسپورت هاي خاري برگشته اند تشكيل دهند.
كل/ گل

>>>   من به جناب داکتر صاحب عبدالله، قانونی صاحب، معاون صاحب احمد ضیا، رییس صاحب صلاح‌الدین و بقیه بزرگان احترام دارم و با هم دوست و همکار هستیم. بازی با سرنوشت مردم به هیچ صورت قابل توجیه و قبول نیست. آمر من قهرمان ملی شهید احمد شاه مسعود است.
این اصول من است که با هر کس سیاست می‌کنم ولی با برادر خود سیاست نمی‌کنم، صاف و پاک برخورد می‌کنم. وقتی کارتان شد به دوستان تان بای بای نکنید. این رسم عیاری و مردانگی نیست.
استاد عطامحمد نور

>>>   اوغان ها یا همان پشتون های انحصار طلب حتی در نوشتن پیام ها هم خودخواهی و قوم پرستی خود را لحاظ میکنند و هیچ نوع حقی برای سایر مردم خراسان زمین نشناخته اند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است