چور است هرکس سهم خود را از بودجه می گیرد
 
تاریخ انتشار:   ۲۳:۵۸    ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ کد خبر: 127458 منبع: پرینت

پارلمان در جلسه عمومی روز دوشنبه بودجه مالی سال 96 را تصویب کرد این در حالی است که طرح ابتدایی این بودجه در اول ماه جاری خورشیدی به دلیل عدم توازن در تقسیم آن و معرفی نشدن هفت وزیر جدید تصویب نگردید. در حالیکه این مسایل رفع نشده است، اما برای بار دوم که بودجه به مجلس آمده، تصویب گردیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، داکتر رمضان بشر دوست عضو مجلس نمایندگان گفت: درست است که ابتدا مسوده بودجه سال 96 از پارلمان رد شد و نمایندگان آن را رد کرده بودند اما با فشاری که برخی نمایندگان بر وزارت مالیه آوردند برای قبول برخی مسایل تصویب شده است. به طور مثال یک وکیل برای ولایت خود پنج پروژه معرفی کرده است و دفعه قبل این پروژه ها مورد قبول قرار نگرفته است. اما اینبار برای پنج تای آن اگر امکان نبود، دو یا سه تای آن را گرفته اند و از این طریق هفتاد و سه میلیون دالر را از بودجه بدست آورده اند و به این راضی شده اند که به بودجه سال 96 رای دهند.

وی افزود: من در طی سال هایی که در پارلمان بوده ام هیچگاه به بودجه پارلمان رای نداده ام چرا که از دید من این بودجه نیست این فقط یک کیک است و برداشت رییس جمهور، وزیران، رهبران جهادی و چپی، وکلا و سناتوران از بودجه این است که بودجه یک کیک است و هر کس باید هرچه سریعتر سهم خود را بردارد.

بشردوست گفت: بر سر آن هم دعوا صورت می گیرد که از این کیک چه درصدی به افراد برسد. اما بودجه یک کیک نیست. بودجه در حقیقت یک وسیله ارتقا و پیشرفت کشور است و برای آبادانی آن به کار می رود که متاسفانه چنین چیزی در کشور ما وجود ندارد.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است