محمداکبری: قانون اساسی دستکاری شده است
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۴    ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ کد خبر: 127444 منبع: پرینت

این قانون اساسی که در دسترس ما است نسخه مصوبی که در هر برگه آن امضای جناب مجددی است تغییر خورده و موارد زیادی در آن دستکاری شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، محمداکبری، عضو مجلس نمایندگان،امروز چهارشنبه 29جدی 1395 در صحن علنی مجلس گفت: این قانون اساسی که در دسترس ما است نسخه مصوبی که در هر برگه آن امضای جناب مجددی است تغییر خورده و موارد زیادی در آن دستکاری شده است. اگر مجلس نمایندگان مسوولانه عمل می کرد و مردم آگاه می بودند کسانی را که قانون اساسی را دستکاری کرده بودند باید به محکمه می کشاندند.

وی افزود: این کار کاری بس مذبوحانه بوده است و قابل اغماض یا تسامح نیست. اگر بعد از تصویب وثیقه ملی، کسی آن را دستکاری کند، بزگترین خیانت را مرتکب شده است. در این رابطه مجلس نمایندگان، شورای ملی و همچنین ارباب رسانه ها کمتر توجه کرده اند. در حالیکه این موضوع جفا و خیانتی بزرگ به مردم افغانستان است و قانون اساسی مورد دستبرد قرار گرفته است و کسانی که این کار را کرده بودند باید مجازات می شدند.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   این کار کاری بس مذبوحانه بوده است و قابل اغماض یا تسامح نیست. اگر بعد از تصویب وثیقه ملی، کسی آن را دستکاری کند، بزگترین خیانت را مرتکب شده است. در این رابطه مجلس نمایندگان، شورای ملی و همچنین ارباب رسانه ها کمتر توجه کرده اند. در حالیکه این موضوع جفا و خیانتی بزرگ به مردم افغانستان است و قانون اساسی مورد دستبرد قرار گرفته است و کسانی که این کار را کرده بودند باید مجازات می شدند.
ع

>>>   خوب من می دانم کی دستبرد زده است:
1- رئیس ستره محکمه که آن وقت رئیس تقنین وزارت عدلیه بود.
2- کرزی که آن وقت رئیس جمهور بود.
3- کسی بنام برنا که رئیس حقوق ولایت کابل است و آن زمان معاون انیستیوت قانونگذاری وزارت عدلیه بود.
4- سه نفر دیگه که عضوء کمیسیون تسوید قانون اساسی بود از جمله اشرف رسولی مشاور حقوقی وزارت عدلیه

>>>   نوشته ي مهم به قلم حشمت الله رادفر!
"کمیسیون {مستقل} انتخابات"
برای بردن دوبارۀ افغانستان به بحران و بی ثباتی و فروپاشی شیرازۀ نیم بند وحدت ملی در این کشور، دشمنان افغانستان به یک انتخابات دیگر از نوع انتخابات 93 و مدیرانی با ویژگی ها، ذهنیت ها و عملکرد های مدیران پیشین انتخابات نیاز دارند.
ما با خوشبینی و حسن نیت توام با نگرانی از تاراج دوبارۀ رای مردم، فعالیت ها و عملکرد های کمیسیون های انتخاباتی را دنبال میکنیم، از اندک ترین مداخله در امور این کمیسیون ها هم تا اکنون خود داری کرده ایم و از تمامی طرف های دخیل در سیاست افغانستان نیز چنین توقعی را داریم..
اما خبر های ناخوش آیند و اطلاعات نگران کننده یی در پیوند با تصمیم گیری ها و عملکرد های تبعیض آمیز، جانبدارانه، غیر مسوولانه و ناشفاف مسوولان جدید کمیسیون انتخابات و تاثیر پذیری آنان از دسیسه ها و اعمال نفوذ های شبکۀ تقلب انتخابات 93 در پیوند با گزینش رییس دارالانشا و دیگر مسوولان اجرایی این کمیسیون بگوش میرسد.
این خبر ها کابوس تکرار بنبست انتخابات 93 و تاراج دوبارۀ رای مردم در انتخابات پارلمانی پیش رو را در اذهان مردم ما زنده خواهد کرد.
اکنون با این امید که "عاقلان را اشارتی کافیست" از توضیح بیشتر ابعاد مسالۀ و تلاش هایی که به منظور مهندسی ترکیب و ساختار کمیسیون های انتخاباتی در جریان است، خود داری میکنم.
امیدوارم مسوولان کمیسیون های انتخاباتی با درک این مساله که ثبات و امنیت و تداوم روند دموکراسی در کشور ما به برگزاری واقعن آزاد، سرتاسری و شفاف انتخابات پارلمانی پیش رو است، در انجام وظایف شان بجای گوش دادن به وز وز ها و رجز خوانی های شیطنیت آمیز مهندسان تقلب انتخابات 93 ، به ندای وجدان وعقلانیت انسانیت محور خویش گوش فرا دهند و هر آنچه در توان دارند را در راستای برگرداندن اعتماد مردم به این پروسه بکار بگیرند.
درغیر آن برای نجات مردمسالاری و دوام پروسۀ تبدیل شدن ساکنان این کشور به یک ملت واحد فرصت و زمینه یی نخواهیم داشت و مسوولان کنونی کمیسیون های انتخاباتی، مسوولیت سنگین برگشت دوبارۀ این کشور به بحران و بی ثباتی را بدوش خواهند کشید.. .

>>>   جی ناب اکبری یا اصغری تا به حال کجابودی سالها گذشت حالا این مسآله را مطرح می کنی باید تو امثال تو محاکمه شوند تا از خواب خرگوشی ویا خرس قطبی بیدار شوند . ملت مظلوم را در تاریکی قرار دادن خود خیانت بس بزرگ درحق مردم ستمدیده است وکلای رشوت خور معامله گر مثل تو وامثال تو همیشه قانون را زیرپاگذاشته است.پنهان نمودن موضوعی به این بزرگی خود خیانت است.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است