فرشتگان صلحِ انتحار و قدیس حکومت
زمانیکه سربازان جان خود را برای دفاع از افغانستان می دهند و مردم در انتحاری ها قتل عام می شوند، حکومت مملو از "مقدسین" طالبی است بانام فرشتگان صلح از افرادی چون مجاهدها گرفته تا کرزی و غنی... 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۴۳    ۱۳۹۵/۱۰/۲۵ کد خبر: 127249 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، طالبان از ابتدای ظهور و نفوذ خود که به عنوان یک گروه دینی خودجوش معرفی شدند بعد از گذشت دو دهه برمبنای نابودی انسانیت و اهداف شوم حکومت پاکستان به وجود آمده اند، افراط گرایانی که بر اساس شواهد و مدارک در مدارس دینی پاکستان آموزش می بینند و با حمایت آی اس آی برای حملات انتحاری و جنگ به افغانستان اعزام می شوند.

چهار حمله انتحاری هفته گذشته که یکی از خونبارترین حملات تروریستی افغانستان بود باعث اعتراضات مردمی در مقابل سفارت پاکستان شد، کشوری که آشکارا برای امتیازگیری دست به تروریست پروری می زند و صلح کابل را منوط به صلح در کشمیر می داند.

طالبانی که هم مهم ترین گروه مخالف که از سوی برخی مقامات بلندپایه و تاثیرگذار کشور برادر، مقدس، منجی و ... خطاب می شود، همواره به درخواست های دولتمردانی چون کرزی و غنی برای صلح، پاسخی جز کشتار مردم ندادند.

در خونبارترین ماه های انتحار و کشتار، مشاور شورای عالی صلح، طالبان را "مقدس" می خواند و "فرشتگان صلح" و به دفاع از اعدام داکتر نجیب الله آن را اقدامی برای جزای اعمال وی دانسته است.

هرچند نهادهای صلح جو و دمکراسی خواه در افغانستان همان حیات خلوت مقام های چون عبدالحکیم مجاهد که خود مقامی در گذشته طالبان داشته و اکنون مقام برحال شورای عالی صلح است، چندان دور از انتظار نیست اما چرا چنین طالب پیشگان حکومتی از برخورد و محاکمه مصون هستند؟.

کاهش شدید مناطق تحت کنترل حکومت و جنگی که بیشتر کشور را در برگرفته است در کنار بیشمار انتحاری ها که تنها غیرنظامیان هدف کشتار هستند همه و همه از جانب همان فرشتگان صلحی است که عبدالحکیم مجاهدهای آنان در حکومت و قدرت، نام صلح را آلوده به خون کرده اند.

شورای عالی صلح همان پروژه ای است که طالب پیشگان زیر سایه حکومت وحدت ملی، زمینه برای هر انتحاری و کشتاری را فراهم می کنند و درست زمانی که سربازان این خاک با جان خود به دفاع از کشور پرداخته و در مقابل افراط گرایان طالب پاکستانی می ایستند آیا باید چنین دشمن های داخلی خون قربانیان را پایمال و حکومت سکوت کند؟

هنوز داغ 80 کشته و بیش از 70 زخمی انتحاری کابل التیام نیافته که دم از قدیس های زده می شود که مرگ آفرینیان این سرزمین هستند و هرچند عطا محمد نور صراحتا از حکومت خواهان بازداشت و محاکمه مجاهد شد و عنوان کرد: نیازمندیم قبل از رفتن به مصاف دشمن در خطوط نبرد، دشمان مردم را از درون نظام تصفیه کنیم اما دولت هیچ اقدامی صورت نداده است.

مجاهدی که از میان طالبان به درون حکومت رسیده، نمونه ای از بیشمار مقام های است مدافع افراط گری که سدی در مقابل امنیت افغانستان هستند، جنگ مدام کشور نه در میدان های جنگ بلکه از درون این نظام برای کشتار و خون به پا می خیزد و راه را برای هر طالب و داعشی هموار می کند.

براساس شواهد نهادهای امنیتی افغانستان، حمله انتحاری کابل، قندهار و هلمند به دستور مستقیم شورای کویته طالبان و توسط یک مدرسه آموزش انتحاری در منطقه چمن پاکستان در نزدیکی مرز برنامه ریزی و اجر شده است.

منابع، خاک و سازمانی های کشفی و استخباراتی پاکستان در اختیار طالبان با هدف نابودی و کشتار مردم افغانستان است و مقام های چون عبدالحکیم مجاهد نیز طالبانی هستند از درون نظام و هماهنگی با طالبان و پاکستان تا بازگشتی باشد برای حاکمیت تاریک!

فرشتگان صلح همان کسانی هستند که چهار دهه جنگ و خونریزی، هزاران کشته، مجروح و معلول و مهاجرت های میلیونی در کنار هر روز درد و رنج مردم از ناامنی و انتحار و مرگ سربازانی مدافع این خاک را رقم زده اند حال همچنان حکومت سکوت کند و به قدیسین خود مصونیت دهد.

زمانیکه از جنایتکارترین قاتل مردم ناجی صلح غنی می شود و مقام های خودفروخته مشتقانه در پی کاخ و آسایش حکمتیار به هر دری برای کمک می روند باید طالب قدیس باشد و فرشته صلح!

مردمی که سال ها صبر پیشه کردند و از هر حکومت و مقامی که به قدرت رسید حمایت کرده تا به امنیت و ثبات برسند در هر روز قربانی دادن خسته از دورویان حکومتی و خودفروخته شده اند و زمان آن رسیده است که حکومت وحدت ملی و رییس جمهور به دنبال صلح برای مردم باشد نه طالبان و مقابله با هر دشمنی چه خودی و چه خارجی اقدام کند.
این کشور بسیار مجاهدها به خود دیده است که همچنان در رویایِ حکمرانی سیاه طالبان به سر می برند اما دیگر نه افغانستان و نه مردم فرصتی به کوردان می دهند که زنان را در ورزشگاه ها سنگسار کنند و از تجاوز و کشتار هراسی بسازند برای افغانستان.

کد (18)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   غنى و كرزى مسببين اصلى كشتار مردم هستند.
تا زمانيكه اين حكومت به رهبرى قوم انتحارى باشد هرگز صلح آمدند نيست.

>>>   خوب این حکیم مجاهد است یا هرخری که است طالب را فرشتگان صلح خوانده از اینها بعید نیست این کارها چون ...است از ...بدون همین چیز دیگر چیزی توقع نمیرود

>>>   Saboor Raheel
این سخن آقای عطا محمد نور درست است که گفته اند:
"ما نياز منديم پيش از رفتن به مصاف دشمن در خطوط نبرد، دشمنان مردم ما را از درون نظام تصفيه كنيم."

چنین ضرورتی سالهاست رویدست سیاستمداران حوزۀ جهاد و مقاومت وجود دارد. اما هیچگاهی کسی گام عملی برای رویارویی با دشمنان داخل نظام نبرداشته است. حتی جرئت و شهامت آن را نداشته اند که مشخصا بگویند کدام شخصیتها دشمنان داخل نظام اند. حکیم مجاهد دشمن داخل نظام نیست. دشمن ما در داخل نظام آنهایی اند که حکیم مجاهد را بخشیدند، به شورای صلح آوردند و همین حالا هم از او حمایت می کنند. دشمنان ما در داخل نظام حزب افغان ملت است. آنهایی اند که در ظاهر در فاتحۀ شهدای ما می آیند اما در باطن همه روزه علیه ما توطیه می کنند. دشمن ما درداخل نظام کسانی اند که حتی تا سطح واژه ها با ما دشمنی دارند و هویت پارسی و زبان پارسی ما را انکار می کنند و تلاش دارند هویت ما را متلاشی و تجزیه کنند...

اگر گفته های آقای نور حرکتهای عملی، پیگیر، همه چانبه هدفمند و مبتنی بار اجماع نظری مردم در تصمیمگیری و شرکت آنها در اجرای امور را به دنبال نداشته باشد، حرفیست مفت، کاسبکارانه و عوامفریبانه. تنها بیانیه دادن هیچ دردی را دوا نمی کند. چنین بیانیه هایی بدون پشتوانۀ عمل برنامه محور، تنها یک واکنش است. واکنش نشاندهندگان همیشه یگ گام عقب اند و همیشه دنباله رو برناه های حریف می باشد- در بهترین صورتش و پایانی جز شکست و ناکامی ندارد. اگر عمل نباشد، چنین واکنشهایی تنها به درد نوجوانان شعارگرا می خورد و بس!

>>>   دشمنان افغانستان در دستگاه دولت معلوم هستند. زمانی کرزی وگاهی اشرف غنی از افشای دشمنان افغانستان در داخل نظام حرف زدند اما هرگز افشای شان نکردند. اما مردم خود میدانند که دشمن آنها کیست.

>>>   «مأمورين» كه در صدد توجيه سخنان توهين آميزِ «حكيم مجاهد» هستند، واقعن شرم آور و خجالت آور است. لطفن سياست را ازين بيشتر كثيف و هرزه نكنيد و مرز ميان ارزش و سياست زدگي روزمره را داشته باشيم.

>>>   Abdullah
حملات انتحاري و هزاران جنايات ديگر را خودشان انجام ميدهند و گناه را به گردن پاكستان مي اندازند:
كسانيكه استعداد نوكري را دارند و جد اندر جد نوكر بيگانه بوده اند، اگر امروز پاكستان آنها را به نوكري نپذيرد، نوكر كشوري ديگري ميشوند. مگر نصف ديگر همين غيرتي افغانان نوكر روسيه و ايران نيستند؟ پس مشكل اصلي ما و دشمنان اصلي همين ها هستند، نه كدام كشور بيگانه. يك برادر حمله انتحاري ميكند و برادر ارگ نشين ديگر جماعت ساده لوح را پشت سفارت پاكستان ميفرستد تا افكار عمومي از جناياتي كه خودشان انجام ميدهند منحرف بسازند. اين پاكستان نيست كه طالبان را برادر خطاب ميكند، اين همين بي ناموسان بي وطن هستند كه طالبان را برادر خطاب ميكنند. پاكستان طالبان را تروريست خطاب ميكند، ميكشد و زنداني ميسازد، اما غيرتي افغانان طالبان را از زندان رها ميكنند و پول ميدهند. اما افسوس كه عقل هاي اين جماعت ساده لوح در گوشهايشان است، و با ندا هاي دروغين ارگ احساساتي ميشوند و در حاليكه دشمن در همسايه گي شان است دشمن را در خارج از مرز ها جستجو ميكنند.

>>>   اى كاش جنجال به همين جا پايان مى يافت، دلقكِ درمانده ى دربار و پابوسِ لايق، يون، كرزى و غنى و اُمتِ در مانده طلبش هم چنان به دُهلِ اوغانيت و شعار هاى ميان تهى ضد پاكستانى مى كوبند كه گويا پاكستان كشورى است كه كرسى هميشگى شوراى امنيت از آنش باشد و حرفِ آغاز و پايان را در دنيا ديكته مى كند. با همين شعبده بازى ها و يكجا شدن با حلقه ى مزدور طالبان ارگى و تاپه زدن طالبانِ گرگى به داعش مى خواهند عمرِ حكومت و كشور از هم پاشيده

>>>   طالبان را بحيث يك نيروي نظامي براي دفاع از داعيه فاشيزم پشتوني در برابر متحدين شمال از سالهاي پس از نابودي شان توسط نيروهاي ائتلاف برهبري امريكا درباره احيا وتجهزوبقدرت رساندن البته اين پروژه بسيارمرموز ودر گزر زمان صورت گرفت ودر عين حال اتحاد سه گانه تاجيكها ازبيكها وهزاره ها كه فرصت خوبي پيش آمده بود ، ميتوانستند دولت را كه زعامت آن را دست يك فرد پشتون تبار مشكوك داده بودند بشدت زيركنترول خود نگه ميداشتند اين در صورتي ممكن بود كه اتحاد شمال براصالت جهادي شان پاه نمي گزاشتند و هركدام بصورت جدا از آدرس يك قوم يا گروهباخارجيها وحامد كرزئ

>>>   یک پاکستانی را می شناسم که آدم آراسته و خوشپوشی است. زمستان ها پکولی بر سر می گذارد، با سلیقهء خاصی که تفاوت آن با کلاه های غربی کم نمایان است. آشنایی ما هم از دیدن پکول آغاز شد. گمان برده بودم که وطندار است. او چند زبان می داند. امروز حرف های ملامجاهد را خوانده بود، گفت:
"اگر فقط و فقط پاکستان حمایتگر طالبان است، پس حکیم مجاهد از کجا معاش می گیرد و از سوی چه کسی حمایت می شود؟"

>>>   اگر واقعا اشرف غنی همانطوریکه بار ها گفته که دشمنان قاتلین مردم ونظامیان را تحمل کرده نمیتوانم انها را بجزای اعمال شان میرسانم اکنون روز ازمایش راست و دروغ حرف های ریس جمهور غنی است که عبدالحکیم مجاهد (منافق)این جاسوس پاکستان دشمن ملت افغانستان را که در زیر ریش ارگ به خیانت وجنایت اش بنفع دشمنان ملت نشسته و اعمال جاسوسی اش را به ای اس ای انجام میدهد گرفتار و به جزای اعمالش برساند اگر این خاین ملی و مار استین را بجزای اعمال رسانده نشود و زمینه قوله کشی بطرفداری ترورستان طالبان نماید و جاسوسی را به پاکستان از زیر ریش ارگ مینماید گرفتار نکند و بجزای اعمال خاینانه اش رسانده نشود پس ازین واضح میگردد که همه حرف وسخنان در مورد مجازات و مقابله با ترورستان طالبان و دفاع از مردم که سر داده میشود جز فریب و اغوا بخاط خاموش ماندن مردم و دوام قدرت خود شان چیزی دیگری نیخواهد بود زیرا به خاین وجنایتکاری که دسترسی به گرفتاری و مجازات ان میسر وساده واسان است عمل نمیکند چگونه انهای که در حمایت ای اس ای است ودسترسی بگرفتاری ومجازات انها مشکل تر بدولت است به صداقت ان حرفها شانباورمند بود گرفتاری ومجازات عبدالحکیم منافق عضو شورای صلح امتحانی است که در برابر ارگ قرار دارد خواهیم دید .

>>>   وقتى بزرگان و سياسيونی که خود را پرچم داران جهاد و مقاومت ملی افغانستان می گویند وبرکرسی های دولتی راحت و خاموش لمیده اند طبعآ تروریستان داخل حکومت و خارج ازآن طالب را مجاهد راه حق و امان را غازی و قهرمان ملى ميگويند. ننگ باد برشما نامردانی که از ارزش‌های غرورآفرین و مقدس ملت تان پاسداری درست کرده نتوانستید و سالهاست که بخاطر قدرت و چوکی های زودگذرفریب دسته ی از منافقین را زیرا نام وحدت ملی خورده اید . حسرتا که شرم تان باد
مبارز

>>>   ملا حکیم نماینده ی بسبار کوچک یک فرهنگ سیاسی-قومی است. این طور نمی شود که شما بر ضد ملا حکیم اعلامیه بدهید و دور چپن ملا کرزی طواف کنید و با ملا اشرف غنی معامله- اگر می خواهید و شهامت دارید با مجموع این فرهنگ سیاسی درست حسابی گفتگو کنید. چند سال پیش کرزی علنی از خیمه ی لوی جرگه گفته بود جمعیت اسلامی و شورای نظار کابل را خراب کرد و همین چند هفته پیش غنی و مسلمیار جایگاه قهرمانی مسعود بزرگ را انکار کردند. اما، شما با همین فرهنگ معامله کرده اید و می کنید !

>>>   معاش دالری میگیرد اما برایش کفایت نمیکند باید معاش کلداری هم از پاکستان احذ کند
ر

>>>   درینصورت اردوی ملی وپولیس دشمن افغانستان هستند که این پرشته هارا به کتل می رسانند

>>>   یک سوال همیشه در ذهن من و خیلی از مردم نا جواب مانده است که چرا دولت با طالبان که هرگز حاضر به پذیرش صلح نیست از در دوستی و چشم پوشی از جنایت های بیشمار این گروه وسرپوش گذاشتن و افشاء نکردن جنایت های انها وارد میشود ایا پشت پرده این سیاست کثیف ایا دستهای ارگ و پشتونیست های فاشیست با طالبان در یک کاسه نیست ایا انها نمی خواهند دو باره طالبان را بخاطر دستیابی قدرت فقط برای پشتون ها و کنار زدن متباقی اقوام از قدرت همیاری و پشتیبانی کنند جواب هويداست اگر یک نفر از تاجیک یا هزاره یا ازبک باید و انفجار یا انتحاری کند چه برخوردی با انها یا اقوام انها خواهد شد ایا بازهم مثل طالبان از بنده نوازی های غنی و کرزی مستفید خواهد شد جوابش معلوم است که نه اقوام غیر پشتون بیدار باشید و اگاه که این قوم فاشیست خوابهای بدی برای ما دیده اند انهاییکه هنوز در قدرت هستید معامله گری و خیانت به یکدیگر را خاتمه دهید و به فکر فارسی زبانان باشید چه بخواهیم چه نخواهیم این حکومت و طالبان هردو روی یک سکه هستند هدف شان یکی است بیدار شوید امروز مبارزه نکنید با زیاده خواهی های پشتونهای فاشیست فردا دیر است هرکی هرچه در توان دارد باید برای مبارزه ازش مایه بگذارد نگید به من چه شاید دیگر فرصتی برای شکستن انحصار قدرت و استثمار پیش نیاید

>>>   کاش در مجلس والی قندهار می بودی تا میدیدی چگونه فرشته هستند

>>>   "مجاهد کبیر"!!!؟؟؟ ربانی هم مانند این "مجاهد" جنایتکار، طالبان را "فرشتگان صلح" خطاب کرده بود و "قهرمان ملی"؟؟؟؟؟!!! تا غزنی باستقبال آنها رفت!!!!
طالبان اخلاف مجاهدین اند عین جنایات آنها را با شیوه های بیشتر جنایتکارانه عملی کرده میروند!!!!

>>>   پیشنهاد من اینست که این شخص رابه جنرال صاحب دوستم تحویل دهند بشرطیکه بعدا به شفاخانه بگرام انتقال نکنند

>>>   جای بسا شرم و سرافگنده گی است به داکتر اشرفغنی که همچو انسان های منافق خائین و جنایتکار و حامی تروریزم را بصفت رئیس صلح تعین کرده است این منافق بیوجدان هیچ گاه طرفدار صلح نیست و هر گز به بهبودی افغانستان این رذیل بر عکس مخالفین و تروریستها بیشتر تقوی پشتیبانی و تحریک نموده در بین ملت افغانستان هر چه بیشتر شعله جنگ و نفاق دامن میزند اشرف غنی اگر میخواهد بین همه ملت قابل قدر باشد هر چه زود تراین منافق را، از ریاست صلح و کاکای پای لب کور خود، را بخاطر اظهارات احمقانه اش از نماینده گی سیاسی افغانستان خانه نشین کند

>>>   هموطنان محترم! در بحث هاي سياسي و پزوهشي بايد سعت صدر يا بردباري داشته باشيم، حقيقت را قبول كنيم. من شايد بيشتر از همه از آمدن طالب متضرر شده باشم، ولي از بحث حكيم مجاهد هيچ نا راحت نشديم ، چون به حيث يك نهضتي اسلامگرا و جمعيتي قبل از انقلاب، سخنان مجاهد در اين نشست بالكل بيان حقيقت است، و شايد كسانيكه رد فعل شديد نشان دادند يا از تاريخ نهضت بي خبر اند، و يا ميخواهند خود مطرح نمايند، و جهت وضاحت مسأله توجه تانرا به نكات زير جلب مينمايم:
١. حملات مسلح نا سنجيده سال ١٣٥٤ در پنجشير، لغمان، كنر و جلال آباد كه سبب كشته شدن جوانان نهضت مانند مولوي حبيب الرحمن، وغيره شد به هيچ وجه قابل برداشت و قبول ملت و حتي نهضت هم نبود، به دستور جنرال بابر و طرفداري گلبدين به راه انداخته شد، و نتيجه آن شرم به ما نهضتي ها بود، و با عث جنجال بين گلبدالدين ، استاد رباني و احمد شاه مسعود و ديگران شد، چون استاد از اول مخالف همچو عمليات نا سنجيده بود، و حكمتيار از احساسات جواني و وعده هاي اي اس اي مرتكب اين عمل شد، و فعلاً ملا حكيم حقيقت را بيان كرد، چون كفر دولت داوود خان را كس فتوا نداده بود، و آن حمله بغاوت حساب شد و ميشود.
٢. تشكيل حكومت مجاهدين ، و خود مختاري پنجشيري ها و شوراي نظار، و حق ندادن به ديگر مجاهدين و أقشار جامعه، حتي حق ندادن به أركان بالاي جمعيت، با عث جنگهاي داخلي و ويراني افغانستان گشت، و حتي استاد رباني خودش بار ها ميگفت كه خواهان اين حكومتداري بي معني نيست، و ملا حكيم هم كدام سخن زيادتر نگفته است.
٣. با ظهور طالبان، و كمك مالي رباني با آنها، و تصرف جبهات حكمتيار توسط طالبان، و استفاده از آنها در مقابل هزاره ها، بار ها استاد رباني از طالبان بنام فرشته هاي صلح ياد كرده است. و فعلاً ملا حكيم هم به نقل قول از استاد، طالبان را فرشته هاي صلح ناميد و گفت كه اينها يعني طالبان هم افراطي عمل كردند كه نتيجه نداد. و اين هم حقيقت است.
٤. در باره مظالم نجيب و حزب خلق هم كدام أضافه گوئي نكرده است، و مثال افراطيت را در باره آنها ، مجاهدين و طالبان و حكومت فعلي داده، و افراط را در عمل كرد همه شان تذكر داده و سبب ناكامي شانرا افراط ميداند. و اين حقيقت است.
و حالا هم كساني كه در قدرت اند و يا ميخواهند قدرت را بگيرند، بايد در همه امور پيرو اسلام محمدي كه اعتدال و ميانه روي است باشند، چون در اين خاك بغير از اسلام حقيقي هيچ فكري ديگر نتوانسته و نمي تواند حكومت نمايد، و هم چنان جنايت كاران دزد و ملت فروش كوشش فروش جهاد و خون مجاهد را ننمايند، حالا ديگر ملت بيدار شده، ميتوانند كه فرق بين خوب و خراب را نمايند. ديگر ملت را نرنجانيد.

>>>   جنایت های همه را افشا نماید جنایت رقص مرده که کی مسوول اش است جنایت افشار که کی مسوول اش است جنایت کابل جنایت مزار. و به میلونها جنایت دیګر یک ګروهی جنایت کار به ګروهی دیګر انتقاد کرده نمیتواند. و جنایت خود را از چشم مردم پناه کرده نمیتواند.

>>>   حرفی که باید به خط زر گرفته شود:
"هرگاه حکومت طالب را ازدایره پشتونوالی بیرون کرد، بدان این مزدورک های بیگانه دریک ماه گم خواهد شد."
راز بقای طالبان در همین نکته نهفه است. استخبارات پاکستان با علم به همین راز بود که طالبان را در طلسم پشتونوالی کشت کرد...

>>>   طالبان وهر گروه فاشیست دیگر برای بقای خویش از آبشخور پشتونوالی تغذیه میککند

>>>   اصلاء باید علیه این شخص باید جهاد کنید نه علیه مردم بیگناه ومظلوم وغریب کشور

>>>   این اولیت بار نیست که طلبه لقب فرشته ای صلح را کمای مینمایند بیست واند سال پیش برای بار اول جناب مغفور ومرحوم ربانی رپیس دولت وقت انها را باین عنوان مفتخر نموده بودندبا این فرق که دران زمان طالب ها در برابر جناب حکم تیار صاحب قرار داشتند وظاهرا با انها درجنگ بودند واقای ربانی برای تحریک وتشویق ایشان انها را فرشته های صلح خواندند ومیپنداشتند که ان فرشته ها بعد از یک طرفه نمودن کار حزب اسلامی شاید با دولت او کنار می ایند وصلح وامنیت در کشور فراگیر میگردد وبدان وسیله حکومت نیم بند استاد دوام می اورد دیری نگذشت

>>>   در رابطه به مسعود حرفش حقيقت دارد.
در حالي كه دَاوُدَ خان سخت ميكوشيد كشور را أباد كند اين قهرمان
ملي امد و همه چيز را خراب كرد.
كشور را دوصد سال عقبگرد داد.
اگر كسي حرفي حق زد گلويتان و تنبأن تان را پاره نكنيد.
داكتر وحيد از مزار شريف.

>>>   با تاسف که اکثر شهیدان حادثات اخیر پشتونها بودند اما یک پشتون هم صدای خودرا از روی تعصب نمی کشد تا گفته های این ... جنایت کار را تقبیع کند . آنقدر تعصب چشم اوغان را کور کرده است .

>>>   اول،به همه قربانیان ومدافع کشور بایدشهید بگوئیم، دوم ....مثل کرزی ومجاهد قاتل سربازان ومردم مظلوم افغانستان هستند وباید اعدام شوند که دیگر چنین خیانت نکنند!
نادرشاه

>>>   به اوغان اعتماد نیست، نامش که اوغان است دست همه شان در همان یک کاسه پشتونولی است۰ همه غیر اوغانها یکدست شوید و در راه تجزیه کشور بین اوغان و غیر اوغان کار کنید، وگرنه اولاد اولاد تان از دست این بیفرهنگ های وحشی و تمامیت خواه آرامی نخواهند داشت۰

>>>   فرشتگان صلح و برادران کرزی از خوردن خون کودکان، زنان، پیران و نوجوانان و جوانان افغانستان سیر نمی شوند. خون خوردن عادت قاتلان و جلادان است طالبان بیماران روانی خونآشام و سادیست بیمار اند

>>>   بیایید په انصاف:
ربانی، حکمتیار، ملاعمر، مسعود، مزاری، سیاف و زردادهای انها همه همان ... ارتجاع سیاه اند که حزب خلق جاروکرده بودند باز به ثمر رسیده است! برای اینها وانهاهمه از خداوند یک حفیظ الله امین را خواهانم!
ای مردم! به لحاظ خدا این ... ارتجاع را از بین بردارید

>>>   اگر زندگی نامه ملا عمر رهبر طالبان را یک بار بخوانید باز در میابید اینکه :
زماینکه ملا عمر در جنگ های داخلی افغانستان زخمی و چشمش زخمی میشود موصوف بدون دوای کرختی با برچه جشم خویش را از کاسه سر خود بیرون نموده و جای آن را باز هم بدون کرختی و انسزی میدوزد .
با توجه به مورد فوق اگر کسی توقع دارد که طالبان فرشته نجات بودند و یا با رحم و شفقت با مردم افغانستان رفتار نمودند به خطا رفته اند چون کسی که به خود رحم نکرد باز به دیگران رحم میکند .
نی نی هرگز هرگز

>>>   خدا یا از دست متعصبین به تو پناه میبریم
چشم بینای شان کور وگوش های شنوای شان را کر میندازند.....

>>>   هرکس درکشورما ظلم کرده ، قتل کرده ، بیت المال راچورکرده ، دختروزن مردم را بزور ازنزدش گرفته ، زندانهای شخصی داشته ، تحت نام اسلام مقدس برضد یک قوم خاص مبارزه کرده ،به اجنبیان جاسوسی کرده ،مردم شریف کشورواحد مارا بنام دین ، قوم ، سمت ، لسان ومذهب ازهم جداکرده ومیکند ، ازپول دزدی بلند منزلها ساخته ، شهرکها ساخته ، دربانکهای خارج پول جمع کرده ، برضدمردم خود عمل کرده وبرای دشمن وفاداربوده تمام اینها .... ملی و.....اران نابخشودنی هستند فرق نمیکند که طالب باشد ویا غیرطالب جنایتکار جنایتکاراست ولوکه هرکسی باشد

>>>   زمانیکه سربازان جان خود را برای دفاع از افغانستان می دهند و مردم در انتحاری ها قتل عام می شوند، حکومت مملو از "مقدسین" طالبی است بانام فرشتگان صلح از افرادی چون مجاهدها گرفته تا کرزی و غنی...
ع

>>>   برای ملا کریم اجازه داده شود تا مرگ موش خریداری کند

>>>   ملتی که ماتم ملی اش نیز برای دیگران است .....ذلیل تر از حیوان است...ماتم افغانی

>>>   اينقدر غوغا ميكنيد كه فقط بد بختى از ديروز شروع شده وشما حا لا از خوب بيدارشديد تاوقتكه اين دولت مقامت طا لب وغيره وغيره اندر كار باشند خواب ارام نداريم اينها همه بايد اصحنه بيرون شوند جطور ميتوانيم از شر اينها خلاص شويم مسايل مذهبى قومى لسانى را عقب بكذاريم متحد شويم تاوقتيكه ما در مناقشه باشيم همين ديك وهمين شلغم خوا هد بود يكا نه راه نجات ما همين است با احترام برادرتان راست كو


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است