طالب نشینان ارگ در انتحار و انفجار
انتحاری هایی که از سوی خودی های حکومتی هماهنگ و از سوی طالب منفجر می شود و در جبهه ای مشترک مقام های ارگ نشین با پیام تسلیت، اشک تمساح می ریزند و همپیمانان تروریست آنان به افتخار از کشتار و مرگ می گویند 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۹    ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ کد خبر: 127168 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، به هر سوی این کشور که نگاه کنیم رویدادهای را شاهد هستیم برنامه ریزی شده و بازیگران پشت پرده ای که نمایش ها را آنگونه که طراحی کرده اند به پیش می برند و نتیجه ناامنی های است که انگشت اتهام به سوی تروریستانی چون طالب می رود.

انتحاری های که طی چند ساعت 21 جدی، کشور را به خون آغشته کرد و طالبان با افتخار آن را به عهده گرفتند و طبق روال دولت، رییس جمهور و رییس اجرایی آن را محکوم و برای دشمنان خط نشان کشیده اند، آیا تنها از سوی طالبان و برای اهداف آنان است؟

آمار کشته های انتحاری های کابل به 38 کشته و 86 زخمی رسیده و در قندهار 12 کشته و 14 زخمی.

اینکه افغانستان از ضعف دستگاه های استخباراتی رنج می برد و حتی چندین وزارت خانه و نهاد امنیتی و کشفی ناتوان از نفوذ به حلقه تروریستان و دستیابی به اطلاعات آنان در رویدادهای حمله، انتحاری و ترور، نکته ای است که بارها بیان شده و با توجه به این حکومت همچنان بدون تغییر باقی می ماند.

اما از سوی دیگر اگر در سطح کشوری با چنین ضعف های دست به گریبان هستیم اما برخی مقامات و چهره های خاص حکومتی در حلقه از امنیت و استخبارات به سر می برند که از کوچکترین تحریکات مخالفان و موافقان خود مطلع و دست به استراتژی های می زنند که توانایی تغییر سیاست یک نظام را دارند.

مقاماتی چون استانکزی و بویژه حنیف اتمر مهره های هستند بزرگ نه تنها در بازی های سیاسی بلکه در استخبارات که به راحتی دست به تغییر جریان های سیاسی می زنند و بارها مورد انتقاد شدید عبدالله و جنرال دوستم و ... قرار گرفته اند، با وجود دو مقام ارشد امنیتی که هم بر وزارت دفاع و هم در ارگ از نفوذ بالای برخوردار هستند چرا اهداف انتحاری ها آنهم بیخ گوش ریاست جمهوری با ارقام تلفات بالا صورت می گیرد؟.

از سوی دیگر در انتحاری های کابل، قندهار و هلمند هیچ گونه عکس و خبری از صحنه رویداد به نشر نرسید در حالی که همواره خبرنگاران نخستین افراد حاضر در حمله ها و انتحاری بوده اند که سوال برانگیز می باشد! و شبهه دیگر، خبر صحت والی قندهار در پی انفجار این ولایت می باشد بدون نشر عکس و یا خبری موثق.

طالبان همواره برای بزرگنمایی خود هر حمله با تلفات بالا و در مکان های مهم را برعهده می گیرند اما در خصوص حمله قندهار آن را مربوط به اختلافات درون حکومتی دانسته اند و این احتمال قوت می گیرد که مقامات بلندپایه عربستان و این ولایت بدون هماهنگی درصدد همکاری هایی بوده که به مذاق همان چهره های خاص حکومتی که در هر جنگ و اختشاش کشور دست دارند، خوش نیامده و پاسخی مرگ بار دادند.

هرچند طالبان بر مبنای استخبارات پاکستان یک پای ثابت جنگ و ناامنی ها هستند اما در بسیاری مواقع هم راستا با ستون پنجم حکومت عمل می کنند و باید گفت انتحاری های کابل و قندهار به همان نتیجه ای رسید که هم طالب به دنبال آن بود و هم دشمنان خودیِ حکومت!

اگر جز این بود شخصی به مانند استانکزی با مقام ریاست امنیت ملی چگونه ناتوان از افشای مقامات خودفروخته حکومتی است؟ مگر آنکه به افشای آنان بدنه اصلی حکومت فروپاشیده و دست بسیار مقاماتی رو می شود که اکنون بر مسندِ امنیت این کشور تکیه زده اند.

اشرف غنی که عاملان این رویداد را دشمن خطاب می کند و وعده محاکمه آنان را می دهد، خود یکی از پایه های اصلی و چتر حمایت همان دشمانی است که روزی یک جنبش صلح طلب را در انتحاری به خاک و خون می کشد و روزی دیگر مجلس نمایندگان را!

وحشت گسترش جنگ اگر طی سال های گذشته تنها در هشدار خلاصه می شد اکنون در میانه راه حکومت وحدت ملی به حقیقت بدل شده است زیرا هسته این دولت از مقاماتی تشکیل شده است که گذشته تاریک و آلوده به خون دارند و هم اکنون از فساد گرفته تا قاچاق مواد مخدر دست دارند و هم همپیمانان دشمنان این سرزمین هستند.

مرزهای افغانستان در هجوم هیچ دشمنی به لرزه در نمی آید زیرا مدافعانی دارد، قهرمان در میدان های جنگ که با تمامی کم کاری های حکومت و رهبران خود با جان خود دفاع می کنند و هر روز قربانی می دهند، اما اگر افغانستان به نابودی رفت و سقوط کرد از درون حکومت اتفاق می افتد با همان مقاماتی که هم دفاع را زیر سلطه دارند و هم خزانه حکومت را و در کاخ به تماشای مرگ مردم نشسته اند و پیام های تسلیت روانه می کنند و اشک تمساح می ریزند!

کد (18)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   باید ګفت این ګناه ارګ نیست که انتحار میشود بلکه ار مسوول است که افراد نامشروع و احزاب غیری اسلامی را که در داخل کابل به نام های مختلف فعالیت میکند و با یک صدا فریاد دارند که ما افغان نیستیم. و میخواهد زندهګی افغانها.را به امر باداران خود تنګتر نماید ولی دولت مسوول است که این اشخاص فرومایه را به زود ترین فرصت از بین ببرند و یک افغانستان. متحد و افغانستان برای افغانها بسازد ما برای قربانی بشتر اماده هستیم تا دشمنان افغانستان را که خود را افغان نمیداند از بین ببریم.
به ازروی پیروزی و افغانستان متحد هستیم و در کنار دولت اسلامی علیه غیر افغان و اجنبی ایستاده ایم.
نصیر بلوچ.

>>>   ، پیآمد همین تشکیلات است که خودکفان طالب آزادانه در هر جایی خودکفانی می کند . تا طالب همکاری نشود ، خدای طالب هم نمی تواند در موسسات و اداره های زیر امنیت سربازان مسلح خودکفانی کند .

>>>   جالب این جاست که طالبان حملات کابل را که در آن افراد بی گناه کشته و زخمی شده اند،به عهده گرفتند،اما حملات قندهار را که در آن مقامات بلند پایه دولتی و دیپلومات ها کشته و زخمی شدند،به عهده نمیگیرند و میگویند کار آنها نیست.

>>>   با تایید نظریات که در فوق تذکر یافته است باید بگویم که بدون شک که تشنگان قدرت در داخل ارگ ازهر وسیله برای خفظ قدرت خود استفاده می کنند و برای رسییدن به قدرت مانندماکیاولی می اندیشند چیزی که برای شان اهمیت دارد رسیدن به قدرت ولو که به قیمت جان هزاران انسان بیگناه تمام شود .یک مورد را قابل یادآوری میدانم که برادران پشتون ما در حکومت دموکراسی را به نفع خود نمی بینند و از آن پشتیبانی نمی کنند چرا که باپذیرش و تطبیق مولفه های دموکراسی آنها از حقوق نامشروع خود محروم میشوند بنا از هرطریق ممکن در پی از بین بردن ارزش های که درطی یک نیم دهه بوجود آمده هستند ،
اگر امروز انتحار و انفجاری هم صورت میگیرد ریشه در تفکر تحجرگرایانه اقوام پشتون که در داخل نظام هستند دارد .
تازمانیکه یک فکر هم گرایانه در توزیع قدرت ، که بتواند حضور همه اقوام را در نظام منعکس دهد بوجود نیاید ، ما نمی توانیم یک دولت مرفه را در کوتاه مدت انتظارش را داشته باشیم .
احمدی

>>>   ریاست امنیت ناملی هفتاد فیصد پرسونل از یک ولایت هست

>>>   طالبان به خاطر که چند دیپلمات یکی از اربابانش در قندهار کشته شدند مسؤولیت بمب گذاری را نمی پذیرند وگرنه کشتن هم وطنانش برای شان افتخار است!‏

>>>   چگونه توقع کشف و دستگیری و خنثی سازی ترورستان طالبان واعمال ترورستی انها را از ریس امنیت بی کفایت همکار با طالب و معاون ان اقای
عابدی سخنگوی سابق ریس جمهور که قبل از وظیفه سخنگوی در ارگ منحیث همکار ای اس ای در ریاست امنیت ملی وقت باز داشت وبعد از چند روز به وساطت وحمایت دولت گزشته از زندان امنیت ملی رها و چندی بعد بحیث سخنگوی ریس جمهور غنی مقرر گردید واز همانجا راهی ریاست امنیت ملی بحیث ریس نشرات و سرانجام بحیث معاونیت امنیت ملی ارتقا کرده پس ازین ریاست که ستون فقرات کشور است ستون فقرات ان عیبی وعلتی باشد چه توقع خوب را بنفع کشور ومردم خواهند کرد قضاوت بدست شما .

>>>   عوامل جنایات کابل و قندهار را لطفا قبل از همه در داخل افغانستان در ارگ ریاست جمهوری و یا در نهاد های امنیتی و یا در پارلمان افغانستان جستجو کنید و بعد پاکستانی ها را مقصر بشمارید.
چهال دهه است که ریشه مشکلات افغانستان در بیرون جستجو می شود، همه بازیگران داخلی %

>>>   بلوچ صاحب خوب ګفته

>>>   جناب احمدی صاحب !
ازنوشتارشماچنین برداشت میشود که شما افغان نیستید وتنهاجهت تطبیق مولفه های دموکراسی غربی می اندشیدانچه برای افغانها خط قرمزاست مولفه های افغانی است هرگزافغانهابه تعویذ ان موافق نیستند مادموکراسی که دران اصول افغانیت جفظ باشد میخواهیم نه هم جنس بازی بهترمیدانیم
دموکراسی افغانی که دران عزت ،حثیت ،اسلامیت وپیشرفت داشته باشیم .
بااحترام
م ازکابل

>>>   بلوچ صاحب نظرواقعا براصل افغانیت است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است