مشاورین رییس جمهور فساد را گسترده تر می کنند
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۰    ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ کد خبر: 127167 منبع: پرینت

مشاورین و مشوره دهنده هایی که در اطراف رییس جمهور وجود دارد فساد را از این که هست وسیع تر می کنند.
به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، زلمی وردکٍ، آگاه مسایل نظامی گفت: فساد از مسایلی است که بخش امنیتی کشور را به طرف تباهی برده است. متاسفانه تا به امروز ما راه اساسی اصلاحات را نتوانستیم پیدا کنیم. درست است که اشرف غنی کوشش می کند که از فساد جلوگیری کند یا کارکردهایی را روی دست بگیرد تا بتوانند رضایت مردم را به دست آورد اما مشاورین و مشوره دهنده هایی که در اطراف رییس جمهور وجود دارد فساد را از این که هست وسیع تر می سازند.

وی افزود: در حال حاضر در بخش امنیتی چنان فساد وجود دارد که افرادی هستند که سال ها در بخش نظامی کار کرده اند و تحصیلات داشته اند و برای خدمت به وطن آمده اند حالا در اینجا فقط سی هزار افغانی معاش دارند اما کسانی هستند که نه در این بخش نه تحصیلاتی دارند و نه خدمتی کرده اند اما بر اساس رابطه ها در بالاترین جایگاه قرار دارند و یک لک و بیست هزار معاش می گیرد. این خودش زمینه را برای فساد مهیا می سازد.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   یک جرم دیگر به ادامه ارتکاب جرم ها:
"‏غنی احمدزی مانع دستگیری همتبارش خلیل صدیق رئيس د افغانستان بانك از طرف رياست مبارزه عليه جرايم سنگين شد"
این ریس بانک همانیست که بانک مرکزی کشور را به لانه فساد قبیله سالاران مبدل کرده.
واقعا غنی احمدزی زعیم وفادار، ارج گذار و قاطع به تبارش بوده، ملیتش باید به او لقب بابا دهد

>>>   .... بر مشاورین مفت خور . این طفیلی ها بنام مشاور وسخن گویان و.......خون ملت وپول بیت المال را میخورند. فامیل وفرزندان شان در خارج از کشور اند .از خون ملت تغذیه میشوند.

>>>   وقتیکه در تمام امور نظامی دزدان و چپاولګران دهه هفتاد باشد که اساس نامه انها دزدی و سرقت است دیګر از ریس جمهور چی ګله انها یک نفر است و همه را در اینه خود میبیند

>>>   اگر این کار را نکنند حقوق سرسام آور این مشاوران و سخنگویان فاسد از کجا تأمین شود؟

>>>   بخيالم كه فساد در دوران يازنه خودت در وزارت دفاع كمتر بود، جنرال وردك وزير بود، و حامد پسرش همه قرار داد هاي وزارت را تحت أسامي مختلف أخذ ميكرد،

>>>   همین تعدد مشاورین حودش فساد است

>>>   چهره اصلى ريس جمهور :
یاداشتی که خشم ریس جمهور را برانگیخت
فضل احمد معنوی معاون پیشین دادگاه عالی می گوید؛ کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی، به بهانه بزرگذاشت از هفته قانون اساسی یاداشتی را روی میز رییس جمهور گذاشت که حکومت وحدت ملی 19 مورد نقض قانون اساسی را مرتکب شده است. بلافاصله این یاداشت خشم رییس جمهوری را برانگیخت و با هراس از متهم شدن به خیانت ملی خواهان حفظ این یاداشت گردید.
او افزود ارگ ریاست جمهوری به هیچ قیمتی آماده ایجاد تغییر در قانون اساسی نیست و می خواهند قدرت مطلقه نظام ریاستی را بالای مردم تحمیل نمایند. آقای معنوی تصریح کرد، که این حکومت هرگز به قانون اساسی باور ندارد.
فهيم فطرت

>>>   وقتیکه جلسه شورای وزیران باشد.به مشورین مفت خو ر هیچ ضرورت نیست.

>>>   رئیس جمهور واراکین بلند پایه زبان ندارند .که سخنگوی
ومعاون سخنگوی را برای خود مقررکردهاند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است