شکیبا هاشمی: حرف های وزیر دفاع جای شرم دارد
باید به اشرف غنی گفته شود که تو از بسیاری از مسایل که در کشور به خصوص در بخش امنیت جریان دارد خبر نداری. باید خودت در راس شورای امنیت قرار بگیری و بدانی اوضاع از چه قرار است 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۸    ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ کد خبر: 127101 منبع: پرینت

ضعف استخبارات هم در وزارت دفاع، هم در امنیت ملی هم در خود وزارت داخله وجود دارد.

امروز مجلس نمایندگان رنگ و بوی دیگری داشت و گفته می شود که حدود یکصد تن از افراد اداری و محافظان وکلا و نگهبانان مجلس در میان کشته و زخمی ها هستند.
جلسه علنی مجلس نمایندگان برخلاف روزهای دیگر، امروز کاملا موضع شفاف و روشنی در باره وزیر دفاع و وزیر داخله و رییس امنیت ملی داشتند و تقریبا همه وکلا بر عزل و استعفا و برکناری این سران امنیتی تاکید ورزیدند.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، شکیبا هاشمی عضو مجلس نمایندگان امروز چهارشنبه ، 22جدی 1395 در صحن علنی مجلس گفت: باید به رییس جمهور گفت مشخص کند که آیا افغانستان صاحب دارد یا ندارد اگر دارد که ما دیگر نمی توانیم بپذیریم و بگوییم که جنگ افغانستان جنگ منطقه ای و بین المللی است. اگر این جنگ بین المللی و منطقه ای است این ابعاد خارجی اش است. در ابعاد داخلی ما آن خلا هایی را که داریم باید پر بسازیم.

وی افزود: دیروز وزیر دفاع می گوید که حجم وظایف ما بسیار زیاد است و امکانات ما کم است. شما باید این را در نظر بگیرید. گفتن این حرف برای وزیر دفاع شرم دارد. اگر از حجم وظیفه گریزان بوده ای پس چرا وزیر دفاع شده ای و چنین مسوولیت خطیری بر عهده گرفتی! همچنان بیشترین پول و امکانات از سوی خارجی ها به این وزارت داده می شود. چطور شما دچار کمبود امکانات می شوید!

هاشمی گفت: همچنین وزیر داخله دیروز گفته است که ضعف استخبارات هم در وزارت دفاع، هم در امنیت ملی هم در خود وزارت داخله وجود دارد. ضعف نهادهای کشفی و استخباراتی باعث شده است که دشمن را خود را به نقطه درجه اول می رساند. متاسفانه در کنار هر کدام از ما یک نفر از مخبران پاکستان و کشورهای دیگر نشسته است و گزارش های امنیتی ما به این کشورها داده می شود. چرا رییس جمهور این ستون های پنجم در امنیت را بررسی و دستگیر نمی کند؟

نماینده مجلس خطاب به رییس جمهور گفت: باید به اشرف غنی گفته شود که تو از بسیاری از مسایل که در کشور به خصوص در بخش امنیت جریان دارد خبر نداری. باید خودت در راس شورای امنیت قرار بگیری و بدانی اوضاع از چه قرار است و چه جاسوسانی در کشور وجود دارند و چه کارهایی در حق این مردم مظلوم می کنند.
از رییس جمهور خواهش می کنیم که جلسه ای اضطراری را تشکیل دهد و درباره امنیت فکری اساسی و جدی کند ما نمی توانیم این گفته ها را بپذیریم که مردم افغانستان باید تا 2020 قربانی دهند.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   این است آزادی بیان که به خاطر افشای 150 ملیون دالر چور بیت المال . این خبرنگار بندی شده است! ریس جمهوری کشورمان دوز است زنی ریس جمهوری کشورمان دوز است وزیر کشور دوز است وکیل کشور دوز است!

>>>   اولاد های حامد کرزی و اشرف غنی احمد زی وداکتر عبدالله و وزیر دفاع وزیر داخله و ریس امنیت ملی و مشاور شورای امنیت در بین همین کشته شده های انتحاری وانفجاری نیست تا درد وغم مردم را درک میکردند که درد اولاد مردن چقدر سخت است و هم درین حملات ترورستی که در کشور ما درین یکی دوروز توسط ترورستان طالبان و شبکه حقانی اله دست پاکستان صورت گرفته اگر یکی دو نفر از فامیل های نزدیک همین سیاسیون و سران ارگانهای امنیتی میبودند میدانستند که اطفال باز مانده شهدا حادثه متحمل چه خسارات وبد بختی های زندگی با از دست دادن نان اوران و پدران ومادران شان گردیده اند چون خود اینها واقارب نزدیک شان متحمل چنین رنج وتکلیف ها نگردیده اند از رنج و درد مردم چه میدانند فکر میکنند کههمین واکنش و تقبیح کردن های شان درد مردم را و اطفال بازمانده انرا دوا کرده میتوانند نخیر شما غلط فکر کرده اید چنین نیست درد انها بالاتر از ان است که شما فکرکرده و رفیع مسولیت تان میدانید مسولیت شما بمرتب سنگین تر و درد انها بیشتر از تصور شماست .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است