چرا هدف گیری ما توسط تروریست ها آسان است؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۶    ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ کد خبر: 127094 منبع: پرینت

قتل عام هموطنان ما توسط تروریستان مزدور در کابل، هلمند و قندهار محکوم می نمایم. خداوند به خانواده های غم دیده صبر بدهد و به مسوولین امور توان بدهد که از این ناکامی ها بیاموزند، به خود بنگرند و تمام نقاط انقطاع و ضعف داخلی را که فاجعه بار می آورد تثیبت و رفع نمایند. بیایید از فاجعه بعدی جلوگیری نماییم.

1. انفجار در سرک دارلامان به شیوه دیروزی تکراریست ولی نوع پاسخ نیروهای دولت نیز برای دشمن تکراری و قابل پیش بینی شده است. دشمن از تکتیک خویش بهره گرفته و ما با تکرار رفتار خویش آسان به حلقوم مرگ می رویم. همانند انفجار در ناحیه دوم نزدیک به وزارت دفاع این بار نیز انفجار اول فقط دام بود، برای کشانیدن مسوولین به نقطه انفجار و انفجار دومی فاجعه بزرگتر آفرید. لطفا بیاموزید و بیاموزانید.

2. سه سال است که دشمن سرک دارالامان را به حیث زون کشتار انتخاب کرده است. باید دلیل داشته باشد. گمان بر این است که در دور و بر این سرک خانه و یا خانه های محفوظ است که از آنجا به آسانی به ساحه هدف خودشان را می رسانند. لطفا ساحه را به اصطلاح مسلکی جاروب اطلاعاتی نمایید. اگر کسی اعتراض می کرد باید تفهیم کنید که بین امنیت بیشتر، خلوتگرایی پر از کشتار و حریم تعریف ناشده خصوصی یکی را انتخاب کنند.

3. وقتی به تحقیقات حادثه قندهار می پردازید تلاش نکنید که گذشت زمان و یا حادثه ای دیگر آن را از اذهان بزداید و فراموش شود. اگر این چنین حملات که سال هاست انجام می شود تحقیقات ریشه ای شوند تکرار آنها برای دشمن مشکل است. اگر حادثه حمله به رییس صاحب اسدالله خان خالد، استاد شهید رییس شورای صلح و دیگران را عمیق بررسی می کردیم حمله بر مهمانخانه والی قندهار شاید به این سهل و آسانی انجام نمی شد. یافته های تحقیقات ریشه ای را به صورت درس های عبرت در داخل نهادها همگانی سازید.

4. کشور و مردم ما در پهلوی صدها مشکل دیگر از نداشتن مهارت اولویت بندی در رنج است. حالا مانند هر وقت دیگر نیاز است شماری از شما در رده های بالای قدرت خودشان را از روزمرگی های کار و قدرت دور ساخته و فکر استراتژیک نمایند. از اینکه من اشراف و دسترسی دقیق اطلاعاتی ندارم شاید قضاوت من نادرست باشد ولی معلوم می شود که همه رهبری سکتور امنیتی به سطح عملیاتی و روزمرگی فرو رفته اند. تعدادی از شما باید از این حالت خود را بیرون کشید و برای درون نگری، خودسازی، تغییر شیوه، تغییر ساختار، تغییر شیوه پاسخ دهی و انتقام و بالاخره تثیبت مصیبت دشمن کار نمایید.

5. من در حالی که فداکاری ها، زحمت و وفاداری شما را به منافع بزرگ وطن از ته دل تمجید می نمایم و به شما درود می فرستم در عین حال می دانم که اگر تغییر ایجاد نکنید صرفا با دعا و ابراز امیدواری و ادامه روش ناکام وضعیت بهبود نخواهد یافت.

امرالله صالح


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   زنده باشی

>>>   بسیار در وفت مناسب موضوع را طرح کردین اما شاید بسیار از افراد شایسته از دوران شما در این بست ها مانده باشد. برای شما ضروری بود تا برای مردم چیزی نوشته میکردین که جان خود را از دست این ها حفظ میکرد چرا شما از سیاست های داخل امنیت آگاهی کامل دارین که کدام مردم افغانستان در رده های اول کدام در رده های دوم از افغانستان محو شود و کدامین ها باقی میماند؟که زندگی نماید که زنده بماند؟ و که زندگی کند؟

>>>   خودت هم يك اجير اجنبي بيش نيستي، همه ادارات امنيتي بدست پنجرمين ها و هزاره و خلقي ها است و هر سه دشمن يكديگر، مردم مظلوم هيزم جنگ شما.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است