مشکل صلح نداشتن استراتژی است نه کشورهای دیگر
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۵    ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ کد خبر: 127093 منبع: پرینت

پاکستانی ها گاه دم از صلح می زنند و گاه ارتباط شان را با نیروهای طالبان و گروه های دهشت افکن در داخل افغانستان کتمان و پنهان می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، توریالی غیاثی آگاه مسایل سیاسی گفت: این رشته صلح افغانستان سر دراز دارد و هرازگاهی پاکستانی ها گاه دم از صلح می زنند و گاه ارتباط شان را با نیروهای طالبان و گروه های دهشت افکن در داخل افغانستان کتمان و پنهان می کنند و گاهی هم به جرات می گویند که ما حاضر هستیم که در این راستا باشما کمک کنیم که این خود بیانگر اعتراف به نفوذ آنها بر کسانی است که در افغانستان امروز،مجری سیاست های خارجی منطقه ای پاکستان هستند، می باشد.

وی، در خصوص ادعای جدید پاکستان مبنی بر کمک به صلح گفت: این به ما بر می گردد که دولت افغانستان چقدر می تواند از این رویکردها و از این طرحی که کشورهای منطقه از جمله پاکستان یادیگر کشورها در قبال افغانستان مطرح می کنند، استفاده کند و برای آن خود ما استراتژی و طرح داشته باشیم و منسجم کار کنیم. متاسفانه ما نه استراتژی برای جنگ و نه برای صلح داریم. چون در فقدان این دو تا استراتژی و این دو تا دیدگاه بسیار مهم به سر می بریم همین جا است که ما منفعل برخورد می کنیم و حرکت های ما انفعالی است.

غیاثی گفت: ما گاهی پر از احساسات هستیم گاهی هم پر از طغیان و برخورد آنچنانی که اعتدال را نه در روش های صلح آمیز داریم نه در سیاست های جنگی با مخالفین داریم. مشکل صلح ما نداشتن استراتژی است نه کشورهای دیگر.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   به نظر من در راس دولت یعنی رسی جمهو ر باید یک شخض نظا می باشد نه شخض افتصا د دان وتیکه امنیت یک کشور نباشد اقتصا دچه معنی دارد

>>>   اي مغز متفكر از بس كه فكر كرده بيخي مغز خوده خورده چيزي نمانده كه به درد افغانستان بخورد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است