هشدار به کاربران واتس‌اپ
 
تاریخ انتشار:   ۲۳:۳۵    ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ کد خبر: 126769 منبع: پرینت

یک روزنامه انگلیسی درخصوص پیام‌های حاوی ویروس‌های خطرناک که این‌روزها در واتس‌اپ به اشتراک گذاشته می‌شوند، هشدار داد. مجرمان اینترنتی از طریق این پیام‌های جعلی و انتشار ویروس، تاکنون اطلاعات شخصی شماری از کاربران واتس‌اپ را به سرقت برده‌اند.

ایندیپندنت در مطلبی نوشت: این روزها، برخی پیام‌های جعلی در واتس‌اپ دست به دست می‌شود، که حاوی ویروس هستند و کاربران اینترنتی ناآگاهانه، با کلیک بر روی آن‌ها، ویروس‌ها را دانلود و در تلفن‌های همراه خود نصب می‌کنند.

ظاهر این پیام‌ها طوری است که کاربران تصور می‌کنند آن‌ها حاوی پیوست‌های مفیدی هستند. اما حقیقت این است که ممکن است پیام بعدی که در واتس‌اپ دریافت کنید، به پاک شدن تمامی اطلاعات حیاتی و مفیدی که تاکنون بر روی تلفن همراه خود ذخیره کرده‌اید، بیانجامد.

مجرمان اینترنتی از طریق این پیام‌های جعلی و انتشار ویروس، تاکنون اطلاعات شخصی شماری از کاربران واتس‌اپ را به سرقت برده‌اند.

این ویروس‌ها نیروهای پولیس، ارتش و همچنین مراکز امنیتی را هدف قرار گرفته‌اند و ظاهراً از مؤسساتی مانند «سازمان تحقیقات ملی هند» ارسال شده‌اند. به سازمان‌های امنیتی هند درخصوص این پیام‌ها هشدار داده شده است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   جالب بود یوسف زی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است