بی کفایت ترین سفیری که تهران بخود دیده است
وزیر خارجه بی اعتنا، سفیر بی کفایت و حکومت بی قید، شرایط سخت اخذ تذکره و پاسپورت را بلای جان دانشجویان مهاجر کرده است، معلوم نیست هفته ها و ماه ها سرگردانی در اداره های پایتخت و در غربت و ناامنی چه بر سر دانشجویان و بخصوص دختران جوان دانشجو خواهد آورد 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۰    ۱۳۹۵/۸/۷ کد خبر: 123197 منبع: پرینت

درحالی که در کشورهای اروپایی و تراز اول آسیایی، حکومت ها به دنبال فراهم نمودن تسهیلات و رفاه هرچه بیشتر برای محصلان خارج از خانه یا به عبارتی دانشجویان مهاجر و پناهنده ی خود هستند تا نسلی از جوانان تحصیل کرده، نخبه، آگاه، پویا و پر انرژی را بعنوان ذخایر نسلی خود داشته باشند؛ در افغانستان چنین نیست.

طبق قوانین تازه ای که معلوم نیست چه آدم نادانی پشت اجرایی کردن آن بوده است، اتباع افغانستانی محصل در دانشگاه های ایران دانشجویان دختر و پسر می بایست به افغانستان برگشته و اقدام به اخذ تذکره و پاسپورت جدید الکترونیکی و ویزای تحصیلی نمایند و سپس به کشور همسایه بازگشت کنند که این پروسه نظر به طی مراحل مختلف در ادارات قریب به 2 ماه به طول می انجامد.

اکثر قریب به اتفاق دانشجویان کنونی و جوانان محصل مهاجر در ایران را نسل سوم از پناهندگانی تشکیل می دهند که کمترین آشنایی با کشور مادری خود، زبان، لهجه، ولایات و جامعه ی فرهنگی اجتماعی و سیاسی افغانستان ندارند و نه تنها هرگز به موطن اصلی خود نرفته اند که در کابل غریب بوده و فامیل و قومی را نمی شناسند.

از سوی دیگر، مخارج رفت و برگشت برای این دختران و پسران جوان و عمدتا صرفا محصل و فاقد کار اقتصادی، گران تمام می شود و نمی توانند خانواده و همراهی در این سفر داشته باشند و مدت تقریبی 2 ماه برای طی مراحل اداری در ادارات برای دریافت تذکره و پاسپورت و سفارت ایران برای دریافت ویزا و امثالهم را باید با خطرات گوناگون و سرگردانی، تنهایی و بی پولی سپری نمایند.

این درحالی است که تمام قصور و اهمال کاری ها متوجه وزارت خارجه افغانستان، سفارت افغانستان در تهران و دیگر ادارات ذی ربط افغانستانی است که می باید برای تسریع و تسهیل روند تکمیل مدارک دانشجویان مهاجر خود تمهیداتی بیاندیشند و با هماهنگی و میزبانی کامل از نسل جوان خود، خاطره ای خوش برای شان رقم بزنند، نه سفری مخاطره آمیز و پر هزینه و تحمیلی.

اما نصیر احمد نور، سفیر بی کفایت کابل در تهران که براساس مسایل قومی و حزبی روی کار آمده است؛ چنان غرق فساد و رشوت خوری و باندبازی و تفریحات و سرگرمی های خود می باشد که از همه جوانب نگران کننده ی دست خالی، پشت بی پناه و دل نگران جوانان دانشجو و خانواده های شان غافل است.

وزیر خارجه ی بی اعتنا، سفیر بی کفایت و فاسد، حکومت بی قید در قبال اتباع خود در داخل و خارج، که شرایط سخت اخذ تذکره و پاسپورت های الکترونیک را بلای جان دانشجویان مهاجر کرده است، در این آشفته بازار معلوم نیست که هفته ها و ماه ها سرگردانی در اداره های پایتخت و در غربت و ناامنی چه بر سر جوانان مشتاق تحصیل و بخصوص دختران جوان دانشجو خواهد آورد.

این درحالی است که با کمی مسوولیت پذیری، هماهنگی میان وزارت علوم و خارجه دو کشور، اندکی حس نوعدوستی و آینده نگری سفیر افغانستان در تهران، وزیر خارجه و دیگر دست اندرکاران، به راحتی می توان اغلب موانع را از پیش پای این قشر برداشت تا بجای نسلی گریزان از عودت به افغانستان، نسلی مشتاق و فعال داشته باشیم.

کد (8)


سفارت افغانستان در تهران

سفارت افغانستان در تهران

سفارت افغانستان در تهران

این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   این تصاویر انسان را متاثر میسازد. این سفارت بیشتر به کمپ پناهدگان شبیه هست تا یک سفارت آبرومندانه. لعنت بر اشرف غنی و عبدلله با این رهبری و حکومتداری...

>>>   سفیر بی کفایت و بی خاصیت افغانستان باید سبک دوش شود این در حق دانشجویان افغانستانخیانت به حساب می آید نه خدمت در افغانستان چنین دولت خدمت معنا نداردباید از مسولی بی خاصیت سلب مسولیت شوند.
فرید

>>>   این نوشته داغهای دل ما را تازه کرد
رفتن به کابل و برگشت به ایران سوای اینهایی که عرض کردید رفتار بسیار ناشایست و به دور از مسئولیت بسیاری از کارکنان ثبت احوال و نفوس در کابل که بیشتر شبیه مامورین شکنجه روحی و جسمی هستند انسان را از کشور و منسوبین حکومت بیزار میکند کاری که شایدحداکثر دو روز طول بکشد چند روز طول میدهند اگه اعتراض کنی باسخت ترین و بدترین رفتار غیرانسانی و اخلاقی شان مواجه میشی انگار کارمند و خادم مردم نیستند بلکه مامور تام الاختیار برای شکنجه روحی و جسمی مراجعان مخصوصا کسانی که از ایران میان اونجا هستند و هیچکس پاسخگوی شما و اعتراضتان نیست.
بنده بارها طی یک ماه و نیم که دنبال کارهام بودم شاهد اشک دختران دانشجویی بودم که از ایران آمده بودند و کسی کار آنها را راه نمی انداخت.
دختران بسیار جوانی که تابه حال از این شهر به شهر دیگر بدون خانواده شان نرفته اندحالا در کشوری کاملا غریب و بدون آشنا و جا و مکان سرگردانند با هزاران کیلومتر دورتر از خانواده شان و غیرت فروخورده شده افغانهایی که صدها بار این مسائل را هر روز می بینند و بالبخندی حاکی از تمسخر از کنارش عبور میکنند
آیا کارکنان ثبت احوال کابل وجدان انسانی شان مرده یا با ایجاد چنین صحنه ها لذت میبرن یاچهره واقعی شان (قوم گرایی) را آشکار میکنند
والله اعلم

>>>   جنایت بد تر این نمشود مسول سفارت باید دل سوز باشد نه این آب را گل آلوده نموده از آب گل ماهی بیگرد.
تمامی دانشجویان از سفارت و وزارت خارجه بی خاصیت و ریاست جمهوری فاسدالعقل و فاسد الفکر تقاضا داریم که سفارت افغانستان را مأمور به خدمت رسانی صیحیح نمایند نه مأمور خیانت و آزار دانش جویان.
تمامی دانشجویان تقاضا دارند که صدور پاسپورت جدید الکترونیکی در سفارت افغانستان انجام شود.
با این روند خیلی از دانشجویان ترک تحصیل خواهند نمود چون هزینه رفت و برگشت و سر گردانی که این خیانات کاران به بار آورده اند. را ندارند.
فرهاد

>>>   تضاهرات باید ادامه پیدا کند که این خیانت کاران نتوانند به اهداف سیاسی خود برسند. دو مرتبه به مردم پاسورت می دهند یک مرتبه پاسورت عادی قبلی را می دهند. یک مرتبه هم پاسپورت جدید الکترونیکی را مردم بخرند ... این نصیر احمد نور، سفیر بی کفایت را نیاموزد این خیانت کار که چنین نقشه شوم کشیده باید مجازات شود.
رهارهایی

>>>   نصیر احمد نور، هم فکر احمد ضیا مسعود است غیر خیانت کدام خدمت در پرونده ایشان ثبت نشده است. باید همانند دزدان فکر و عمل می کنند.
باید از پول مظلوم دانشسجو باید بی خورد حرامت بادایی سفیر بی کفایت!
به پرودنه احمد ضیا نگاه کنید:
احمد ضیا مسعود با 52 میلیون دالر پول در فرودگاه کشور امارات متحده عربی بازداشت شده بود.

روزنامه ویکی لیکس در یک افشاگری تازه و انتشار اسنادی از بازداشت احمد ضیا مسعود نماینده فوق العاده رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومتداری خوب همراه با 52 میلیون دالر پول نقد از سوی ماموران مبارزه با مواد مخدر در فرودگاه دوبی در سال 2010 خبر داد.

در این اسناده آمده است که مسعود چندین ساعت در بازداشت بوده است و سپس با میانجیگری کارل ایکنبیری، سفیر سابق امریکا در کابل آزاد و به درخواست وی از مقامات دوبی این موضوع مخفی مانده است.

گفته می شود قرار بوده این پول ها با کشتی به مکان نامعلومی انتقال داده شود.
رحمانگر

>>>   به قلم محمد افسر رهبین کاردار فرهنگی سفارت افغانستان در تهران:

"مولانا" سازان هالیوود؛
باید از زادگاه مولانا نیز دیدن کنند!
آنچه در این بریدهء هفته نامه "یک صفحه" میخوانید، نگاهی فشرده در مورد اعتراض به بازیگر اصلی نقش مولانا در فلمیست که قرار است، فلمنامهء آنرا "دیوید فرانزونی" بنویسد و نقش حضرت مولانا جلال الدین محمد بلخی را "لئوناردو دی کاپریو" بازی کند.
اینکه هالیوود این ابتکار را در دست گرفته است، برای آنان درخور ستایش و برای هم میهنان مولانا و خراسانیان مایه شرمساری فراوان است.
باری در سال ۱۳۸۷ ریاست افغانفلم برنامه ساخت فلمی از زنده گینامه مولانا را زیر دست داشت و بودجه خاصی نیز از سوی وزارت اطلاعات و فرهنگ به این منظور تخصیص یافته بود. بنده در دیداری که با جناب انجنیر لطیف رئیس افغانفلم آنوقت داشتم، پیرامون ساخت و ساز این فلم صحبت هایی نیز داشتم، مگر تا هنوز از آن برنامه خبری دریافت نکردیم.
اکنون که هالیوود دست به این اقدام سترگ و ارزشمند زده است و نویسنده و کارگردان آن از آرامگاه حضرت مولانا در ترکیه دیدن کرده اند، باید وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان از ایشان بخواهد تا از زادگاه حضرت مولانا در بلخ نیز دیدار داشته باشند. زیرا به گونه ای که پیداست حضرت مولانا نوجوانی را در بلخ آغاز نموده و هجرت سلطان العلما همراه با خانواده، که حضرت مولانا نیز مشمول آنها بوده است، یکی از جالبترین رخدادهای زنده گی خداوندگار بلخ را میسازد و بدون نمایش این صحنه تاریخی، فلم هالیوود تکه جالبی و تاریخی را از دست میدهد.
دوستانی که ناظر نمایش"کوچ آفتاب" در همایش خدووندگار بلخ بودند، این را تصدیق خواهند کرد!
افزون براین باید وزارت امور خارجهء افغانستان رسما در این مورد وارد عمل گردد و نقش تاریخی بلخ را در این اثر جالب سینمایی از دست ندهد!
باید از نویسنده و کارگردان و حتا از بازیگران نقشهای اصلی رسما دعوت نماید تا برای آشنایی با سرزمین خداوندگار بلخ از بازمانده های خانقاه بهاولد دیدار کنند!

>>>   سفارتخانه های کشور های دیگه را میبینی بزرگ بانضم انضباط خواص است اما کشور افغانستان مثل متهم باارباب رجوع رفتار میکند مخصوصا خانم پوپل من به چشم خودم دیدم پاسپورت یکی را پاره کرد قضاوت باشما

>>>   کاملاً درست است! متاسفانه سفارت افغانستان در تهران یکی از بی کفایت ترین و فاسدترین ادارات افغانستان است! هر کسی که برای یک بار مراجعه کند؛ با تمام وجود بی نظمی، عدم پاسخگویی و .... را احساس خواهد کرد!!!

>>>   سلام خدمت دوستان!
نويسنده عزيز شما از ايران گله داريد من كه در سويدن زندگي ميكنم از دو ماه بدينسو اقدام برأي پاسپورت نموده ام تا هنوز چانس مرا ياري نكرده كه گذر نامه كشورم را بدست بگيرم حتي حكومت مان در دنياي غرب هم نامردي نكرده اند شينگ خوده نشان داده

>>>   محترما ! هر وصفی که برای سفیر ویا انهای که اورا مقرر نموده اند بدهید باشما موافق هستم اما در چنین شرایط ناگوار وحالت پریشان محصلین وملت مظلوم چرا کشور میزبان شرایط سخت وصعب را بالای محصلین افغان وضع نمایند
ظهیر الدین فاریابی

>>>   سفارت افغانستان در تهران یکی از بی نگ ترین در دنیا است واقعآ...

>>>   این سفارت است یا کمپ مهاجرین؟ لعنت بر این حکومت وحشت ملی و این سفیر بی کفایت
میرویس

>>>   اینها اصلا غیرت ندارند که دختران جوان مردم را آلوده می کنند و به کشوری که هرگز ندیده اند می فرستند انهم بی پول و جا و مکان و آشنا
سهیل از هرات

>>>   وزیرخارجه جهاد هم کرده مقاومت هم کرده ، ازین بهتر چی؟؟

>>>   متاسفانه سفارت افغانستان در تهران یکی از فاسدترین سفارتخانه های کشور است .تمام کارمندان ان به جای انجام وظیفه طوری با مراجعه کننده گان بر خورد میکنند که گویا ارباب ومردم رعیت آنها هستند.
سفارت افغانستان در تهران محلی برای خوش گذرانی کارنان ان است ونه اینکه حقوق از بیت المال میگیرند وبرایشان شغل محسوب نمیشود ،بلکه امتیازی برای تجارت وتفریح است .خوب وقتی وزارت خارجه ضعیف داشته باشیم از سفارتخانه ها چه انتظاری داشته باشیم!!!!!

>>>   کارمندان سفارت از بیت المال اتومبیل های مدل بالا وخانه های بالای شهر میگیرند وبه جای خدمت با ان اتومبیل ها از جلوی مردم بیچاره ومهاجر با تکبر عبور میکنند گویا ارث پدرشان است در حالی که ان اموال را از دزدی ورشوه بدست آورده اند

>>>   وزارت خارجه وسفارت اگر شعور داشتند سفارت افغانستان در تهران را در خیابان پاکستان یعنی دشمن افغانستان ان هم به صورت اجاره قرار نمیدادند.

>>>   از فساد وضعف سفارت در تهران همین بس که دکان داران و راننده گان ایرانی اطراف سفارت بر کارمندان سفارت نفوذ دارند وبرای حل مشکلت در سفارت فقط لازم است با ان راننده گان ومغازه دار ها هماهنگ شوی.
بدون معطلی ومسئله ای مشکل شما در سفارت افغانستان در تهران حل میشود.

>>>   سلام. من به کلی قبول دارم که سفارت ما یکی از بد ترین و نامرد ترین سفارت دنیااست من در ایران به دینا آمدم افغانستان را ندیدم بسیار دوست داشتم که به مملکتم بر گردم برای پاسپورت به سفارت رفتم چنین بر خوردی که از کار مندان دیدم به خدا قسم که هنوز در هیچ جای از ایران ندیدم آدم خیال میکند که ما یک مجریم هستیم من نمی دانم که به کجا رویم به کی بگوییم .
یک مهاجر

>>>   کسی که این خانه فساد را ببیند از کشوری به نام افغانستان متنفر می شود. پر دردآمدترین سفارت کشور اما بی ننگ ترین سفارت کشور است.

>>>   در این خانه ذلت را ببندید از زنان بزک کرده سفارت تا مردان بد اخلاق آن همه ننگ کشور اند.

>>>   شـرو پساد در هرجائیکه باشند تنبل ترین مفسد ترین وبی غور ترین افراد اند

>>>   أصلاً سفارتها كار شان امور سياسي در كشور هاي خارج است، اين وظيفه مهاجرين است، كه بايد به خاك خود برگردند، و امورات خود را در آنجا درست نمايند،
اتهامات نا روا بالاي شيخ نصير احمد نور هم بهتان است، شخصيت پاك و مبارز است. و اكر جناب نور رشوت بگيرد، معناي آن اين خواهد بود، كه أصلاً ...... كار آمد نيست،

>>>   دربی کفایتی وبدکاری سفارت افغانتسان درتهران شکی نیست
بصورت علنی کارمندان ودیپلمات های سفارت زنان ودختران مردم را به زور به خلوت گاه میبرند
برتووزیر خارجه ننگ باد بااین بی عزتی که درحق مردم افغانستان راه انداخته اید که زنان افغان به خاطراینکه کار شان انجام شود باید ناموس شان را بفروشند.
مهاحر

>>>   رييس جمهور فاسد و وزير خواب رفته:
در سفارت افغانستان در تهران در بخش قونسلى ..... بى شرمانه ترين پيشنهادات به زنان و دختران هموطن كه براى امور قونسلى مراجعه ميكنند ميشود. در بسيار موارد حتا ديپلوماتهايى كه در سفارت كار ميكنند مدارك مراجعين طبقه اناث را بعد از اين كه به سفارت تحويل شده اند به بهانه اينكه سؤالاتى دارند يا اسناد كافى نيست يا بررسى تكميل شده و اسناد آماده ميباشد خواستار ديدار با آنان در بيرون از سفارت شده اند. يعنى واضح تر بگويم همان فرهنگى كه در وزارت خارجه در كابل هست در اين سفارت به اوج رسيده است. سفير بيكفايت فاقد كارايى و توان مديريت ميباشد. با اين افتضاحات اگر كسى دلخوش به تداوم كار اين حكومت با اين افراد فاسد داشته باشد بسيار بيراهه رفته است...

>>>   کار خوب میکند که محصلان را به کشور روان میکنند آیا نباید این محصلان بعد از فراغت از تحصیل با کشور آشنا گردند ؟ دیر یا زود که باید بازگردند
حیدری

>>>   این سفارت نیست مانند یک جیره خوار است
این سفارت مانند کمپ کاله فرانسه رفتارش است شاید
بد تر از آن چه دوکان دار چه راننده چه موتوری
از اول صبح تا شب چشمانش در جیب مها جرین است
که دروز چند نفر را بازی دهند کاسیب ترین
خیابان نامش باید باشد نه خیابان جهلستان دوزد
خداوند خودش رحم کند وسلام انسانم ارزوست==

>>>   منزل سفیر افغانستان در تهران از خود سفارت بزرگتر و بهتر است دارای امکانات استخر و درخت های متنوع اما سفارت محل تجموع افغانستانیها مانند یک مخربه در مقابل ویلایی سفیر خیانت پیشه افغانستان در تهران است. جوانان غیور وطن و دانشجویان و محصیلان عزیز چه کار با این خیانت کاران کرد باید. از افغانستان نگو نه پرس که رئیس جمهور عقل کل افغانستان که خود یک..... خوار بی خاصیت است. مردم در یک بی عزتی قرار داده است. خدا ..... کسانی را که مردم افغانستان به این روز انداخته است.س..... را بر گرده مردم سوار نموده است. ....
رعنا

>>>   از مسولین محترم خواهشمندم که این اردوگاه افغانی که به نام سفارت کار می کند.بیبندید.این آدم های هتاک را وفحاش را راه ندهید. سفارت را بر اساس احترام مردم بنا شودافتتاح نمائید.
سمیه

>>>   نصیر احمد نور سالهای قبل در سفارت افغانستان در کویت چه کرد که در ایران کند بجز اینکه خواهرزاده بی سواد خود را بنام احمد شاه نصرتی که بحیث دریور در کویت کار میکرد در سفارت افغانستان در کویت اولا بحیث کارمند محلی با پاسپورت خدمت و بعدا او را بحیث دیپلومات در همان سفارت مقرر کرد. این دیپلومات آغا که حتی مکتب ابتدائی را تمام ننموده است تاکنون از همان اسناد جعلی و مزور که ساخته شده خود او است که گویا فارع التحصیل دانشگاه کویت است و این کورس و آن کورس را در آنجا خوانده است در وزارت خارجه افغانستان کار میکند. کجاست آن امور اداری وزارت خارجه ما که خواهان حقیقت از مقامات دولت و دانشگاه کویت گردد. فلهذا از کار اقای نور در ایران چه توقع است؟.....
کارمند سابقه دار وزارت خارجه

>>>   بد دهن ترین افراد و.....فحاش ترین افراد در سفارت تهران جا گرفته است آیا قحطی کار مند است.
شمسی

>>>   من هرگز به افغانستان نخواهم رفت . این حاکمان بی کفایت غنی و عبدالله ،امنیت از افغانستان گرفتند. لااقل در ایران امنیت دارم،اینجا کسی جرات ندارد انتحار کند ،تروریست را اعدامش می کنند و اینجا خبری از گلوله و جنگ نیست

>>>   از رئیس جمهور فاشیست و اتمر ملاعمرزی و استانکزی طالب زی چی توقع دارید. افغانستان را چور ملی کردند. اتمر در سفارتخانه های خارجی در کابل برای گلبیدین راکتبار پول جمع آوری میکند تا برایش راکت و تفنگ و بمب بخرد که این دفعه تمام مردم افغانستان را با طالب و داعش قتل عام کنند. غنی مشغول تخریب افغانستان است غنی خیانت و جنایت در سفارت تهران خبر ندارد و برای غنی اهمیت ندارد

>>>   سلام اما من در مشهد امدم با یک واقعیت دیگر روبر و شدم کنسولگری افغانستان در مشهد داخل سالن برگه نصب کرده است که دانشجویان واهالی فرهنگ جهت حل مشکلات اداری شان به داخل مراجعه نمایند. آنها به داخل مراجعه نموده ودرچهارچوب قانون ومقررات با انها همکاری صمیمانه می شود خودم از نزدیک شاهد بودم. خواستم وسط این همه انتقاد بگویم نمایندگی سیاسی ما درمشهد خوب عمل می کند همه کارهای مهاجرین یک روزه انجام می شود از صدور پاسپورت گرفته تا سایرکارهای اداری. وقتی بحث انتقاد هست باید واقعیت ها را هم گفت.
امید حسن زاده دانشجو

>>>   ................؛ ناموس افغانستان به منزله ناموس تمامی افغانها است تو مدیریت نداری چرا در آن پست می مانی. سفارت افغانستان جای یک سره آدمهای آلوده و فاسد جا گرفته است. یک مرتبه به منزل سفیر مراجعه کنید بیبنید که چه تشکیلاتی از خون مردم بیگناه به وجود آورده این خیانت کار خیانتش از داعش بدتر است. اگر داعش بی حرمتی خون مردم پابند نیست این بی غیرت به ناموس مردم پابند نیست.
ریش سفیدان افغانستان آی نفوذ دارای افغانستان، آه مسلمانان افغانستان، آه مردان که شما...... . یک فکری به حال این مردم بی چاره و دانشجویان بی پول و مورد اهانت قرار گرفته نمائید.
زرغنه

>>>   دوستان همه ما یک بار یادوبار به سفارت رفتیم...... وقتی ریس جمهور فاسد داشته باشیم مطمین باشید کارمند ش ازان فاسد تر است.برای سرنکونی این دولت صهیونیستی دعاکنید.... یاران ابوذر

>>>   بی کفایت ترین سفیری که تهران به خود دیده است .
چه تیتر خوبی !! دقیقا همینطور است در این سالها آنقدر از بی کفایتی های این سفیر شنیده ایم که دیگر مباحث را تکراری می پنداریم.
دوستی دارم که از شهریور ماه به کابل رفته و تا همین الان که دارم این متن و تایپ میکنم بر نگشته چرا؟ چون به مسایل درست و حسابی رسیدگی نمیشود متاسفانه اون عزیز در آخرین تماسهایی که داشتم خیلی ناراحت بود و تمام ذخایر مالیش تمام شده بود بقول خودش گدایی میکردم تا بتونم یک روز دیگر دوام بیارم.
این سفیر بی کفایت بدون اینکه هیچ توجهی نسبت به این مسایل و مشکلات مهم در کابل کنن بر چوکی ریاست تکیه کرده اند و با کلمه نمیشود و باید به وطن رفت جواب سر بالای همه عزیزان را میدهد.
اینقدر چاله چوله در زندگیهایمان هست که دیگر به چاله چوله های خیابانها نمیشود فکر کرد.

>>>   من هم با جناب حسن زاده موافقم کنسولگری واقعا ایجاد سهولت می کند برای مراجعین کانال تلگرام وصندوق شکایات هم برای مراجعین دارد. به هرحال رفتار کارمندان کنسولگری افغانستان در مشهد به خصوص با دانشجویان کاملا مودبانه و متین ودرخور تحسین است. من سفارت مراجعه نکردم اما اگر چنین است متاسفم باید جای کنسولگری مشهد با سفارت عوض شود تا مهاجرین در تهران کارهایشان راه بیفتد.
مهناز رحیمی

>>>   متاسفم برای جناب سفیر متاسفم
م.ر

>>>   این بی لیاقت چرا با مسئولین کنسولی وزارت علوم درتهران صحبت نمی کند تا ویزای دانشجویی سریعتر صادر شود. لااقل اگر کسی همکاری نکرد در وزارت علوم ایران به رسانه های افغانستان بگوید بی لیاقت مثل مجسمه برای حفظ چوکی نشسته است.
حسن خاوری دانشجوی پیام نور

>>>   معاش های دالری سفیر ومسوولین این سفارت را به قدری مست ساخته است که درماه ها یبکار سری به بخش مراجعین سفارت که درپارکنگ سفارت می باشد بزنند واز احوال مراجعین بپرسند. چوکی های کهنه وتشنا ب های بویناک وکثیف این سفارت به کمپ شمشتوی پاکستان مشابه است. جالب اینکه با درنظرداشت اینکه این سفارت پول های زیادی به هربهانه حق وناحق از مراجیعن می گیرد ولی درین عصر تکنالوجی حتی یک دستگاه نوبت دهی این سفارت نخریده است که آنجا مراجعین به اساس نوبت در باجه مربوطه منتظر بماند. هرکس که واسطه داشت بی نوبت کارش تمام می شودوآدم های بی واسطه باید ساعت ها وروزها منتظر بماند وبا هزینه هنگفت رفت وآمد کند. سفیر بی کفایت درشهرک غرب مست دالر بوده و ازاین مراجعین مظلوم وبی واسطه اصلا خبر ندارد.
فرهاد از کرج

>>>   متاسفانه یکتعداد اشخاص وابسته به شورای نظار وجمعیتی های منفعت طلب از هنگام تاسیس حکومت ربانی وتاکنون بست های مهم در داخل وزارت خارجه ویا در خارج از کشور را بصفت سفیر ودیبلومات وبست های درجه اول سفارتخانه ها را درقبض خود دراوردند وهرکدام یکی از انان به سالهای سال بادریافت صدها هزار دالر سالیانه از بودجه این دولت در سفارتخانه های افغانستان بصفت سفیر وقنسل ودیبلومات در عیش ونوش بسر می برند .
بطور مثال از جمله این اشخاص می توانیم از هر کدام اقایان امان الله جیحون سکرتر اسبق استاد ربانی و سفیر فعلی افغانستان در ترکیه،انجنیر عبد الرحیم سفیر افغانستان در سازمان همکاری اسلامی درعربستان سعودی اقای فضل الرحمن فاضل سفیر کنونی در کشور مصر وجناب نصیر احمد نور در ایرانیاد اور شویم. درحالیکه طبق قوانین مامورین نافذ در کشور وبنابر عوامل سن وسال شان بایست از ماموریت دولتی تقاعد نمایند ولی متاسفانه بنابر حمایت شورای نظار وجمعیت ویا بنابر چاپلوسی وتملق شان به درگاه وزیران خارجه طی سالهای گذشته ، واکنون بعلت وابستگی هاشان به جناب صلاح الدین خان ربانی وزیر خارجه فعلی توانستند وظایف شانرا بصفت سفیر در کشورهای خارج بمدت زمان ربع قرن در قبضه خود نگاه کنند ویا حتی درصورت تبدیلی از یکشور به کشوری دیگری تبدیل می شوند.درحالیکه فامیل ها وارجمندان شان بادست اوردن تابعیت کشورهای غربی هالند واسترالیا وامریکاوجرمن بسر می برند

بطور مثال جناب اقای نصیر احمد نور سفیر کبیراز سفارت افغانستان درکویت بکشور قطر واز قطر بکشور مصر واز قاهره اکنون بکشور ایران بصفت سفیر کبیر مقرر وایفای دریافت درامد صدها هزار دالری خودهستند.
اما اگر بخواهیم درباره فعالیت جنابشان وخدمات شان به منافع کشور وملت برسی کنم اصلا چشم دیدی وجود ندارد.یاینکه یگانه فعالیت شان بطور مثال اقای فاضل سفیر کبیر در مصر که براساس وظیفه تخصصی اسبق شان در مطبعه وچابخانه های پاکستان درسالهای جهاد نامنهاد برعلیه شوروی اکنون هم جناب شان باستفاده از همان تجربه کاری وظایف کاری نماینگی سیاسی کشور را به چابخانه شخصی وان برای دوباره چاپ کردن برخی از مقاله ها وکتاب های دوستان خود از طریق بودجه سفارت منحصر ساخته وجناب شان پیوسته باکمال افتخار از این افتخارات ودست اورده های بی نظیر خود در چابخانه کتاب یاداور می شودوانرا یک دست اورد فوق العاده دپلوماسی وسیاسی سفارت برای خود می شمارد.که چندی قبل هماز طرف همان دوستان شورای نظار خود در کابل مورد تمجید وتقدیر قرار گرفت.
وبدین ترتیب از جمله این شخصیت های برجسته وزارت خارجه یکی هم اقای جناب انجنیر عبدالرحیم سیدی سفیر ونماینده دایمی افغانستان در کنفرانس اسلامی است ،جنابشان که در سالهای حکومت ربانی ودر دوران وظیفه شان بصفت قونسل افغانستان در شهر مشهد ایران درقضیه فروش یک هواپیما شرکت اریانا به ایران دست دارد وتاکنون در این قضیه که پول فروش این هواپیما به جیب وقبضه چه شخص است تحقیقاتی انجام نیافته .چون جناب شان توسط اقای استاد ربانی در زمان حیاتش واکنون صلاح الدین ربانی حمایت می شود.
اینست بیوگرافی مختصر سفرای برجسته افغانستان که خدمت شما تقدیم گردید

>>>   من فکر کنم همه یه جورایی توقعات زیادی داریم .در مشهد کنسولگری افغانستان به خوبی و با سرعت و احترام متقابل به دانشجویان(حداقل)کارهارو انجام میدند.
اگه وضعیت بهتر خواسته باشیم باید برگردیم واقعا باید برگردیم.توقع نداشته باشید عده ای اونجارو گلستان کنند تا ما برگردیم .

>>>   نظر دهند آخری شما به تصاویر خوب دقت کنید که بشتر شبیه به یک اردوگاه آروارگان است تا یک مرکز فرهنگی متاسفانه اکثر نطرات که در این صفحه منتشر شده در مورد سفارت وطن ما صحت کامل دارد ودوستان به خیلی از کارهای ناپسند برخی ازکارمندان سفارت در شمال ایران و... اشاره نکرده اند جا داشت که کمی هم به این قضیه توجه شود.

>>>   باعث آبرو بری است بخدا.
ع

>>>   صلاح الدین ربانی با تذکره انگلیسی وزیر خارجه کشور چوچه انگلیس از آب درآمد.بقایای شر وفساد همیشه فساد می آفرینند.اگر مقرر نشوند ادعا فاشستی میزنند مقررشوند فساد می آفرینند واز طرف حامیان باند بازان شان حمایت میشوند ومردم رنجدیده بیشتر رنج می بینند .قادری

>>>   بردران بسته دگه تایب نکنید دل بقیه مردم خون نکنیدبه کرها که تاسال بگید شنیدنی نیست دست به دست همدیگر دهیم این حکومت فاسد از زمین کشور جم کنید

>>>   من دختری هستم که پدر و مادرم مهاجر افغانستانی بوده اند و من در ایران متولد شدم و با یک پسر ثروتمند ایرانی ازدواج کردم، من بخاطر مشکلات سفارت افغانستان ،هرگز برای ادامه تحصیل و گرفتن تذکره الکترونیکی به یک کشور جنگ زده و تروریست پرور با رهبران فاسد سفر نخواهم کرد .بخدا قسم من در کابل کسی را نمی شناسم ،هر روز هم در شبکه های تلویزیونی ایران ،خبر از انتحار و انفجار در کابل و هرات و شهرهای دیگر افغانستان می دهند.و من می ترسم که به آنجا بروم.
الان وطن من ایران هست و سکوت و آرامش را احساس میکنم .پس هرگز تمایل ندارم ادامه تحصیل بدهم.و در کنار همسر خود زندگی در ایران می کنم.
لیلا عطایی از زنجان ایران

>>> حکومت فاسد مساوی سفیران فاسد

>>> از وزارت خارجه درخواست میکنم برای دانشجویان حداقل از همین سفارت و کنسولگری مشهد پاسپورت و ویزا صادر شود

>>> تمام ارگان های کشور فقط با اخذ رشوه کار می کنند پول داشته باشی در این کشور روزگارت میگذرد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است