حرمت محرم الحرام را نگاه دارید
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۳۸    ۱۳۹۵/۷/۱۷ کد خبر: 122213 منبع: پرینت

فرا رسیدن ماه محرم الحرام ماه تاریخی اسلام ماه تقابل خیر و شر رودر روی یکدیگر و ماه عزاداری مسلمانان جهان را به عموم مردم افغانستان چه در داخل و چه در خارج از کشور تسلیت و تعزیت عرض می نماییم.

نظر به اینکه ماه محرم جزو ماه های حرام الهی است که خون و خونریزی و جنگ در آن حرام می باشد عاجزانه از مدعیان اسلام راستین که بر کوه ها بالا شده اند و سلاح در دست گرفته اند و نظامیان و مردم ملکی را نشانه گرفته اند استدعا داریم چند صباحی دست نگه دارند.

گرچه صدای فیر و راکت و شیون و ضجه به موسیقی روزمره ی بسیاری از ولایات و مردم ملکی افغانستان تبدیل شده و تاکنون در ایام عید و عزا و ماه های حرام نیز تفاوتی در آن ایجاد نشده است اما امید داریم حداقل برای یکبار هم که شده واقعا آموزه های اسلامی سرلوحه ی مدعیان مسلمانی قرار بگیرد.

بر بنیادگرایان افراطی و تمامی مخالفان مسلح تندرو و متعصبی که هر به اصطلاح خودشان بدحجاب و بی دین و نامسلمانی را لایق هر نوع رفتار و مجازاتی می دانند؛ فرض است که حرمت ماه های حرام را برای منع جنگ و خونریزی نگاه دارند و بیش از این مایه ی اسلام هراسی و دین ستیزی جوانان افغانستانی و غربی را فراهم نیاورند.

متاسفانه در سالیان گذشته و دیگر ماه های حرام شاهد بوده ایم که نه طالبان، نه حکومت و نه قشر تحصیلکرده هیچ یک حرمت محرم و امثالهم را نگاه نداشته اند و با تحقیر و تمسخر و بی اعتنایی خود به مراسمات مذهبی تشیع و ایام عزاداری حضرت امام حسین (ع)، زمینه ی تفرقه و نفاق را بیش از پیش فراهم ساخته اند.

فراغت از جنگ و خونریزی و آشوب در چنین ماه های حرامی می تواند زمینه ساز فرصت دوباره و اندیشه ای نوین درباره ی دیگر زمینه های مورد اختلاف حکومت و مخالفان مسلح دارد که با تاسف بسیار نه تنها از دست می رود بلکه بیشتر و عمیق تر به خشونت ها دامن می زند.

بنابراین بار دیگر و به زبانی ساده تر و روان تر از همه ی گروه هایی که در اصل و فرع و ریشه و شاخه های اسلام ناب محمدی با یکدیگر اختلاف نظر دارند و همه جز خود را کافر می خوانند تقاضا می نماییم که برای یک بار هم که شده حرمت محرم را نگاه دارند و رسالت خویش را به بعد از این ماه حرام موکول نمایند.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   هرکس که درین ماه خون خویش و یا خون دیگران را میریزد، گناه دارد. بنأ از جنگ و زنجیر زدن به خویش خود داری کنید.
بعد از ختم ماه محرم هرچقدر که میخواهید، میتوانید خود را زنجیر بزنید. منتهی نه در انظار عمومی، بلکه در خانه هایتان

>>>   محرم ماه پیروزی خون برشمشیراست.
ع

>>>   درود میفرستم به روح وروان یاران حسین

>>>   سلام. تا این مملکت موضوع قوم‌گرایی درست نشود مملکت به ارامش نمی رسد

>>>   کانون توطئه مسول کشتار عزادران حسینی درکابل !
درغم کربلای به پا شده توسط کانون توطئه در کارته سخی شریکم !
غنی ، اتمر و کرزی حامیان اصلی طالبان مسول کشتار عزاداران حسینی درکارته سخی کابل اند، اینها می خواهند باایجاد فضای وحشت وترس درمیان مردم برنامه هایی خائنانه ای شانرا تحقق به بخشند.
رئیس امنیت ملی ، فرمانده گارنیریون کابل ، فرمانده پولیس کابل مسولیت وظیفوی تامین امنیت مردم را در شهر ها دارند ولی برعکس اینها در رساندن انتحاری ها و انفجاری ها برای اهداف مشخص همکاری می نمایند.
ده ها شهید وصدها نفر زخمی در دهمزنگ کابل و اکنون 14 شهید و 26 زخمی درکارته سخی توسط کانون توطئه برنامه ریزی وتوسط طالبان وانتحاری های شان عملیاتی می شود .
مردم باید بدانند که اینها همه دشمنان شناخته شده و سوگنده خورده ای مردم ما اند، همه عملیات ها هدفمند و درپس آن برنامه هایی بعدی سیاسی ونظامی برای تحکیم حاکمیت قبیلوی دارد.
اگر بیدار نشویم هر روز برای ما کربلای دیگری بر پا خواهند کرد.
روح شهدای عزاداران حسینی شاد وبهشت برین جایگای ابدی شان باد

>>>   چيزى بنام داعش را در خيالى مردم افغانستان / خراسان بزرگ ساخته اند تا بخشى از جنايات خونين طالبان عليه شيعه يأن را با استفاده از اين نام و روش مبارزه انها در سوريه و عراق ، در گردن داعش بيندازند .
داعش و طالب هر دو يك تروريست اند و هيچ كدام از يكديگر برترى ندارد.

>>>   تالب ننگین و داعش وحشی هر دو بال های ترور و دهشت دولت نا مشروع و دزدی فاشیزم قبیله و .....خور میباشد که ارمان تمام اینها برتری جویی قومی و تمامیت خواهی، تعبیض، خشونت و مزدوری بیگانگان در صدر اجندای شیطانی اینها است

>>>   جنايات ارگ عليه فرزندان شمال
٢٠٠ تن از فرزندان اين وطن در هلمند كشته و ٨٠٠ نفر انها ناپديد هستند
لطفا فرزندان برادران و دوستان خود را كه در جنوب وظيفه اجرا ميكنند به خانه برگردانيد تا از شر ارگ و طالبان در امان بمانند

>>>   این کار گل بی دین تروریست است ، طالب و گل بی دینی های نا مسلمان ، تروریست و جنایت پیشه قابل عفو نیستند و حمایه گران آنها از داخل ارگ ریاست جمهوری مثل حنیف اتمر ، حامد کرزی ودیگر وطنفروشان هرچه زود تر محاکمه وحلقهٔ نفرت وانزجار مردم افغانستان به گردن شان آویزان و نفرین جهان بر تروریستا ن وحامیان شان نثارگردد ۰ ما قبلأ گفته بودیم که پای شوم گلب الدین وطنفروش ونوکر آی اس آی کشور را تباه ومردم آنرا بیچاره و سرگردان مینماید ـ هنوز کجا است ، تا هنوز ولایات کندز ، بغلان ، فراه ، هلمند ، ارزگان ، بلخ و کابل درخون وماتم افتیدند ـ خدا نکند که دیگر ولایات از پای شوم این غلام حلقه بگوش ویاران وحامیان بی وجدانش مورد حملات تروریستی وجنایتکارانه به امر بادارشان پاکستان تروریست پرور قرار گیرند
م۰ سیاف

>>>   جریان فاجعه دیشب
یک موتر زرهی به زیارت سخی جان نزدیک می شود. چهار نامردی را که با کلاشینکف و بم دستی مسلح اند را پایین میکند و میرود. بعدا این نامردان خداوند نترس در بین اطفال و زنان معصوم بم دستی می اندازند و به ادامه ی آن با کلاشنیکف های شان آتش بازی میکنند. و بعدا داخل زیارت موضع میگیرند و جنگ تا ۲ شب ادامه می یابد.
متاسفانه بیشترین قربانیان اطفال و زنان هستند.
گفته می شود که عین فاجعه در غزنی و مسجد کوته سنگی نیز رخ داده است.
آمار اصلی قربانیان را کتمان می کنند
والی کندز نوشت: اگر قربانیان در صندوق فولادی هم پنهان می شدند به شهادت می رسیدند
کرزی نوشت: طالبان افغان اند اگر کسی را به شهادت می رسانند حق دارند.

>>>   حمله بر زيارت سخى جان، ادامه ى پروژه مشكوكى است كه نخستينش عليه جنبش روشنايى در چوك دهمزنگ صورت گرفت. اگر از خوابِ غفلت بيدار نشويد، براى سركوب قومى و دگر ستيزى، اين حملات به عنوان ستراتيژى تا دراز مدت ادامه خواهد يافت. در برابر بحران كندز اگر سكوت مى كنيد، اينجا چه؟

>>>   تمامي نيرو هاي وابسته به #كرزي و به دستور #اتمر دسته دسته و با سلاح هاي دست داشته شان به دشمن تسليم ميشوند......
نسل كشي تاجكان و هزاره ها يك برنامه بزرگ و سياسي قبيله است........

>>>   در همین حکومت "وحشت ملی" لا اقل 95% رهبران "....ین"!! که در عالیترین مقامات حکومت وحدت ملی قرار دارند، والله اگه در "قصه" کندز،هلمند، ارزگان و فراه و کربلایی که بر سر مردم آن آورده شده ،باشند!!
آنها در فکر "وند های" خود هستند ولو که به قیمت کشتار هزارها افغان تمام شود!! آخر تمام مردم افغانستان شاهد عینی اند که همین رهبران م.....برای بدست اوردن دالر و غصب ملکیت و دارایی مردم ، هزاران هزار افغان را با قساوت و بیرحمی یک حیوان وحشی کشتند!!! سیستمم وحکومتی را به هدایت همین پاکستان بر افغانستان تحمیل کردند که حالا هر طرف آنرا میپالی صاف و ساده گو میبراید!!!
از سال 1371 تا کنون (24 سال) مردم مظلوم و خوشباور افغانستان را همین رهبران در "کرایی" کباب کرده میروند،ولی هیچ وخت دل شان یخ نشد!!
خداوندا اتنقام ملیونها افغان مسلمان را در همین دنیا از این فرعونها و قارونهای قرن 21 در همین دنیا بگیر!!
ورنه نشود، خاکم بر دهن، که روزی برسد که ملیونها افغان علیه بارگاه کبریایی تو هم عصیان کنند!!!

>>>   من آدرس ميدهم
خانه ي حامد كرزي مركزِ سوق وُ اداره ي طالبان و شخصِ حامدكرزي فرمانده ي سوق وُ اداره ي آنان است.
شك داريد ؟

>>>   اين طايفه ى بى فرهنگ و فاقد تمدن انسانى براى من ساديست هاى بيش نيستند؛
از فوتبال كردن با سر انسان ها لذت مى برند ، از كشتن و قتل موجود بنام انسان ، در دانشگاه ، زيارت ، مسجد ، جاده ، فرودگاه ، در زمين و در هوا .....و .. خرسند مى شوند. گاهى فكر مى كنم كه در زنجير هاى كروموزومى اين گله ى درنده ، نقص وجود دارد كه قابل ترميم و مداوا نيست . ما با موجوداتى مواجه استيم كه اناتومى ظاهرى شان شبيه انسان است اما چنان معلوم مى شود كه تاريخ Evolution در اينها سير قهقراى داشته است. بايد اين پرسش را جدن از خود كرد كه اينها كيستندو از كجا آمده اند!!!
>>>   امیدوارم روزی شود همانطور که در افغانستان اختلاف مذهبی نیست واز سنی وشیعه وهندو برادرانه در کنار هم زندگی مکنند اختلاف قومی نیز نداشته باشیم.وبهم نگاه یک هم وطن داشته و در هر مشکلی در کنار هم باشیم.

>>>   من به عنوان یک شیعه وهزاره مطمئنم هیچ سنی انتحار وقتل عام انجام نمیدهد
تمام این جنایات مربوط به وهابی ها میباشد که انها از دین اسلام خارج هستند
وفرقه ای که به دست انگلیس ودلارهای ال سعود ساخته وتقویت میشوند
شیعیان واهل تسنن باید هوشیار باشند وبین وهابی ها اهل تسنن تفاوت قائل شویم.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است